0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

XTB predstavila svoj produktový plána oznámila predbežné finančné výsledky za rok 2023

  • Rekordný konsolidovaný čistý zisk v roku 2023: 175 mil. EUR (medziročný nárast o 6,9 %). 
  • Ďalší rok dynamického rastu klientskej základne: 312 tisíc nových klientov, a počet aktívnych klientov sa v roku 2023 zvýšil o 51 % na 408,5 tisíc. 
  • Väčšia volatilita na svetových finančných trhoch v kombinácii s rastúcou klientskou základňou viedla k nárastu konsolidovaných výnosov na 351 mil. EUR (medziročný nárast o 13,9 %)
  • Produktový rad pre rok 2024 zahŕňa pridanie čiastkových dlhopisov, spustenie sociálneho obchodovania, dôchodkové účty (t. j. IKE/IKZE v Poľsku, ISA v Spojenom kráľovstve), ako aj virtuálnu peňaženku a multimenovú kartu.  
  • Ambíciou XTB je stať sa poprednou európskou aplikáciou, ktorá klientom ponúka jednoduchý a pohodlný spôsob obchodovania, investovania, sporenia a zároveň poskytuje okamžitý prístup k ich peniazom. 

XTB, globálna fintech spoločnosť ponúkajúca online investičnú platformu a mobilnú aplikáciu, oznámila predbežné finančné výsledky za rok 2023. Ďalší rok dynamického rastu klientskej základne v kombinácii s väčšou volatilitou na svetových finančných trhoch viedol k rekordnému konsolidovanému čistému zisku vo výške 175 mil. EUR a konsolidovaným výnosom vo výške 351 mil. EUR.

Rok 2023 bol rekordný aj z hľadiska získavania klientov, ako aj ich väčšej investičnej aktivity. Ku koncu roka 2023 dosiahol počet klientov 897 tisíc a do 29. januára 2024 si svoje investičné účty v XTB zriadilo ďalších 38,1 tisíc klientov. Počet aktívnych klientov sa navyše ku koncu roka 2023 zvýšil o 51 % na 408,5 tisíc. 

Rok 2023 je vyhlásením, že XTB je na správnej ceste k dosiahnutiu stabilných a opakovateľných výsledkov nielen z hľadiska finančnej výkonnosti, ale aj na prevádzkovej úrovni. Vďaka intenzívnym marketingovým kampaniam a neustálemu rozvoju našej produktovej ponuky sa naša aplikácia stáva prvou voľbou pre každého, kto chce aktívne alebo pasívne spravovať svoje úspory,“ uviedol David Šnajdr, regionálny riaditeľ XTB. 

Po nedávnom pridaní Investičných plánov založených na ETF a spustení úrokových sadzieb na neinvestované prostriedky plánuje XTB ďalej rozširovať svoju investičnú ponuku v segmentoch pasívneho investovania a pridaním produktov, ktoré sú atraktívne pre širšiu klientsku základňu. Očakáva sa, že táto stratégia urýchli prebiehajúcu transformáciu XTB z brokera CFD na univerzálnu investičnú aplikáciu. 

Produktový plán na rok 2024

V druhom štvrťroku 2024 plánuje XTB rozšíriť svoju ponuku pasívnych investícií o ďalšiu triedu aktív – dlhopisy. Pôjde o dlhopisy vydané vládami (vrátane USA, Spojeného kráľovstva, Nemecka a Poľska) a podnikové dlhopisy vydané renomovanými svetovými spoločnosťami alebo s pomerne bezpečným ratingom (od AAA po BBB-).

V druhom štvrťroku dôjde aj k plánovanému spusteniu sociálneho obchodovania. Táto nová funkcia je zameraná na podporu investorov pri investičnom rozhodovaní založenom na výpočtoch sledovaním aktivít niektorých z najúspešnejších investorov XTB. 

Keďže spoločnosť vidí rastúci potenciál v segmente dlhodobého investovania, v treťom štvrťroku 2024 plánuje uviesť na trh produkt zameraný na potreby svojich poľských klientov – účty IKE a IKZE. Vzhľadom na atraktívnu ponuku XTB bez provízie za transakcie zahŕňajúce akcie a ETF do 100 000 EUR mesačne sa očakáva, že to podporí cieľ spoločnosti prilákať nové skupiny klientov. Podobne ako na poľskom trhu sa bude možnosť implementácie podobných programov skúmať aj na iných trhoch, vrátane Českej republiky, kde XTB plánuje vyhodnocovať lokálne DIP.

Do konca roka plánuje XTB predstaviť produkt, ktorý prinesie pridanú hodnotu nad rámec investovania. Integrovaná virtuálna peňaženka s multimenovou kartou umožní klientom uskutočňovať platby, prevody, výmenu meny a investovanie. Aktívni investori budú môcť voľne prevádzať finančné prostriedky medzi všetkými svojimi účtami XTB. 

Disclaimer: „Obchodovanie je riskantné a môžete prísť o časť alebo celý investovaný kapitál. Informácie poskytnuté slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nereprezentujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania."

Mohlo by ťa zaujímať

cart