0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Týchto 5 coinov z odvetvia AI potrebujete poznať

Kombinácia umelej inteligencie s technológiou blockchainu sa stala veľmi zaujímavou pre mnohých investorov. Spoločnosť Microsoft podpísala multimiliardovú zmluvu s OpenAI, tvorcom ChatGPT. Cena coinov spojených s AI výrazne pumpuje. Bude práve toto odvetvie v najbližšom býčom trhu dominovať? Pozrime sa na niektoré projekty, ktoré pracujú s umelou inteligenciou, nech nezmeškáme rozbiehajúci sa vlak.

Prečo je technológia umelej inteligencie prínosom pre kryptomeny

  • AI umožní automatizovať rôzne procesy, čím prináša ich zrýchlenie a zjednodušenie.
  • Umelá inteligencia dokáže identifikovať podvody, podozrivé adresy alebo falošné krypto projekty.
  • Vďaka AI môžeme vytvárať inteligentné zmluvy automaticky.
  • Umelá inteligencia vie optimalizovať určité funkcie a služby na základe vzorcov správania užívateľa.

Umelá inteligencia teda zefektívňuje rôzne procesy a čas ukáže, aké široké využitie nájde vo svete kryptomien.

Bill Gates spoluzakladateľ Microsofu, na Reddit AMA (ask me anything) odpovedal na otázky ohľadom novo vznikajúcich technológií. Účastníci interaktívneho rozhovoru, chceli poznať jeho názor na to, ktorá z vyvíjajúcich sa technológií je podobne revolučná ako internet v roku 2000. Či je to odvetvie metaverzu, web3 alebo AI. Bill Gates odpovedal „AI je tá veľká vec. Nemyslím si, že Web3 by bol až taký veľký, alebo žeby metaverzové veci boli revolučné sami o sebe, ale AI dosť revolučná je.“

Ďalej špecifikoval, že tým myslí odvetvie generatívnej AI, teda technológia, ktorá vie vytvárať svoj vlastný obsah, nie len ho preberať z iných zdrojov. „Som celkom ohromený mierou zdokonalenia týchto AI. Myslím si, že budú mať na svet obrovský dopad.“

Zaujímavé AI coiny

The Graph je decentralizovaný protokol, ktorý indexuje blockchainové dáta tak ako Google indexuje web. Teda pomáha rýchlejšie a presnejšie vyhľadávať dáta na blockchaine. Jeho natívnym tokénom je GRT.

SingularityNET ponúka decentralizovanú, open source blockchainovú platformu na nákup alebo predaj produktov AI ako sú údaje, modely či nástroje na zlepšenie. AGIX je dnes jedným z najpopulárnejších coinov na trhu v tomto odvetví.

Fetch je tiež open-source decentralizovaná platforma, ktorej cieľom je vytvoriť infraštruktúru na vybudovanie digitálnej ekonomiky. Využíva AI, aby umožnila používateľom vytvárať autonómne ekonomické subjekty, ktoré samostatne vykonávajú činnosti, ako je rozhodovanie, analýza údajov a predikcie. FET je natívny tokén, ktorý sa používa na vybudovanie ekonomického ekosystému pre autonómnych agentov AI.

Ocean Protokol sprístupňuje údaje bez ohrozenia súkromia alebo kontroly, decentralizovaným spôsobom. Vlastníci údajov potom môžu použiť algoritmy AI na trénovanie modelov pre rôzne aplikácie. Tokén OCEAN sa používa na nákup a predaj údajov na trhu Ocean.

iExec ponúka decentralizované služieby cloud computingu. Táto platforma ponúka prístup k súborom údajov, aplikáciám a výpočtovému výkonu. RLC sa používa na vyrovnanie všetkých transakcií na jeho decentralizovaných cloudových trhoch.

Dnes nájdeme približne 70 coinov v kategórií odvetvia AI. Mnohí investori očakávajú, že práve táto oblasť bude najviac rásť v bullrune, ktorý sa blíži, tak ako to bolo v minulosti odvetvie Defi, či NFT.

Prečítajte si tiež: Umelá inteligencia zistila ako zničiť fiat

BYBIT banner

Keď som pracovala na tomto článku, požiadala som umelú inteligenciu, aby mi k tejto téme vytvorila obrázok. A tu je výsledok. Celkom pôsobivé, však?

AI Bullrun

Keď takto vidíme ako dokáže AI zjednodušiť bežné činnosti, je zaujímavé predstaviť si, čo táto novo vznikajúca technológia prinesie v globálnom merítku a dlhodobom horizonte. Možno to čo sme doteraz nazývali sci-fi, až tak sci-fi nebolo.

Zdroj: https://medium.com/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart