0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Spoločnosť XTB na poli pasívneho investovania:

Investičné plány rozšírené o funkciu autoinvest.

  • Pasívni investori v Slovenskej republike môžu teraz začať pravidelne investovať pomocou Investičných plánov, ktoré získali novú funkcionalitu
  • Jednotlivé investičné portfóliá je možné pohodlne dopĺňať vďaka možnosti opakovanej platby, ktorá bola sprístupnená v aplikácii XTB.
  • Ďalšie prostriedky budú investované automaticky v súlade s preferovanou alokáciou, ktorú je možné kedykoľvek upraviť tak, aby zodpovedala aktuálnym potrebám a investičným cieľom
  • Na podporu ďalšieho rastu investičných plánov spustila XTB novú marketingovú kampaň na siedmich európskych trhoch. Spoty s Ikerom Casillasom sa po prvýkrát objavia na hlavných televíznych kanáloch na Slovensku

XTB, globálny fintech ponúkajúci online investičnú platformu a mobilnú aplikáciu, využíva svoju patentovanú technológiu na to, aby bolo dlhodobé pasívne investovanie dostupnejšie a pohodlnejšie. Spoločnosť práve vylepšila svoj produkt založený na ETF o novú funkciu, ktorá investorom umožňuje pravidelne dopĺňať svoje investičné plány. Ďalšie prostriedky sa investujú automaticky v súlade s preferovanou alokáciou nastavenou klientom.

Po nedávnom spustení úrokových sadzieb na neinvestované prostriedky spoločnosť XTB naďalej zvyšuje svoju pasívnu investičnú stopu. Investičné plány založené na ETF práve získali novú funkciu, ktorá investorom umožňuje určiť, ako často a koľko peňazí chcú investovať.

V aplikácii XTB sú sprístupnené opakované platby a klienti na Slovensku si odteraz môžu pravidelne dopĺňať svoje portfólio nastavením preferovanej kadencie (denne, týždenne, mesačne) a spôsobu platby (kreditná karta, bankový prevod alebo voľné prostriedky z XTB účet). Ďalšie prostriedky sa investujú automaticky, aby odrážali preferovanú alokáciu v rámci jedného portfólia ETF. Vďaka tomuto vylepšeniu sa dlhodobé pasívne investovanie stalo bezproblémovým, pretože investorom umožňuje automaticky využívať svoje peniaze.

„Zameriavame sa na zlepšenie investičných skúseností ponúkaných našim klientom na celom svete. V súlade s prístupom „jedna aplikácia – veľa možností“ rozširujeme svoju stopu pasívneho investovania, aby sme uspokojili potreby dlhodobých investorov, ktorí nechcú tráviť veľa času aktívnou správou portfólia. Vďaka pridaným opakovaným platbám a funkcii autoinvest sme pasívne investovanie posunuli na inú úroveň, pretože je teraz automatizované a pre našich klientov pohodlnejšie.“ hovorí David Šnajdr, regionálny riaditeľ XTB.

V rámci investičných plánov si klienti môžu vytvoriť až 10 portfólií, z ktorých každé obsahuje až deväť ETF. Funkcionalitu autoinvestu je potrebné nastaviť pre každé portfólio individuálne. Dá sa kedykoľvek zrušiť alebo upraviť v aplikácii XTB. V súlade s celkovou ponukou XTB je za investovanie do ETF 0 % provízia* a zriadenie a údržba investičných plánov je bezplatná. To znamená, že investícia rastie bez zbytočných nákladov.

Výkonnosť investičných plánov na slovenskom trhu

Investičné plány boli pre klientov XTB na Slovensku sprístupnené na jeseň minulého roka. Na podporu svojho ďalšieho rastu na kľúčových európskych trhoch spustila spoločnosť XTB novú omni-channel marketingovú kampaň. Spoty zavedú divákov do XTB Universe, kde globálny ambasádor značky spoločnosti Iker Casillas predstavuje podstatu pasívneho investovania. Spoty sa po prvýkrát objavia v lineárnych TV a VOD kanáloch na Slovensku.

„Sme spokojní s výsledkami investičných plánov na miestnom trhu. Naši klienti tento produkt veľmi dobre prijímajú a vidíme neustály rast klientov, ako aj prostriedkov uložených v ich dlhodobých portfóliách. Aby sme čo najlepšie využili túto dynamiku a ukázali náš záväzok voči tomuto trhu, spúšťame našu vôbec prvú televíznu kampaň na Slovensku“ hovorí Vladimír Holovka, obchodný riaditeľ XTB.

V roku 2023 investovalo do ETF 44 % klientov XTB na Slovensku. Klienti, ktorí sa rozhodli založiť si svoj individuálny investičný plán, si zvolili najmä indexové ETF (založené na indexoch S&P 500, MSCI World a NASDAQ 100), po ktorých nasledujú ETF reprezentujúce výkonnosť spoločností s vysokým environmentálnym, sociálnym a riadením (ESG). V TOP 5 boli aj ETF s expozíciou na najväčšie technologické spoločnosti.

Keďže Investičné plány sú už dostupné len pre mobilné zariadenia, prinieslo to aj zvýšenie distribúcie mobilných zariadení medzi slovenskými investormi na rekordných 65 %.

Viac informácií o Investičných plánoch nájdete na stránke https://www.xtb.com/sk/investicne-plany

Nové spoty si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=1cRVL1LaYUc

DISCLAIMER:
Tento článok má edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo. Je dôležité poradiť sa s daňovým poradcom alebo odborníkom predtým, ako urobíte akékoľvek rozhodnutie týkajúce sa vašich daní.

Mohlo by ťa zaujímať

cart