0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Presun 1,1 miliardy dolárov za 50 centov dokazuje silu Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Okrem veľkého počtu altcoinov, ktoré teraz poriadne pumpujú, v posledných dňoch rezonuje kryptomenovým sveta ešte jedna zaujímavosť. Tou je presun obrovského množstva Bitcoinov, ktorý bol primárne označený ako ďalší pokus veľrýb o manipuláciu trhu. Ako sa však ukázalo, situácia ohľadom tohto presunu je úplne iná.

Interná transakcia burzy Bitfinex

Dňa 15.januára upozornil známy kryptomenový Twitter profil Whale Alert na enormný presun až 123 447 Bitcoinov (v hodnote 1,1 miliardy dolárov), ktorý sa mal udiať medzi dvoma neznámymi adresami.

Ako sa neskôr ukázalo, išlo o transakciu vrámci kryptomenovej burzy Bitfinex. CTO tejto burzy, Paolo Ardoino sa vyjadril, že išlo iba o presun vrámci danej burzy a o „refill hot wallet“ burzy Bitfinex. Ukončil tak akékoľvek špekulácie o tom, že by malo ísť o presun nejakej veľryby, ktorý väčšinou predznačuje veľký cenový pohyb Bitcoinu (nahor alebo nadol).

Čo je však asi najzaujímavejšie pri tomto presune je poplatok, za ktorý bola celá transakcia vykonaná. Má ísť iba o 0,48 doláru, čo vrhá skvelé svetlo na kryptomenový sektor na čele s Bitcoinom. Transakcia v hodnote 1,1 miliardy doláru by totižto pri tradičných menách, bankách a rôznych finančných sprostredkovateľoch nikdy nedosiahla tak nízky poplatok. Pri tradičných transakciách musia totižto tretie strany overiť dôveryhodnosť danej transakcie, ktoré náklady a tým aj poplatky len zvyšujú.

Práve veľkosť daného poplatku voči veľkosti tejto transakcie iba poukazuje na to, ako veľmi sú kryptomeny v dnešnom svete potrebné a čo všetko môžu ľuďom priniesť. Samozrejme, že len málo ľudí je schopných vykonať transakciu danej veľkosti, avšak každý z nás už určite spravil nejeden prevod, či už vrámci jednej krajiny alebo medzinárodný, ktorého poplatky boli ďaleko vyššie ako poplatky tohto presunu burzy Bitfinex.

Zdroje:

https://bitcoinist.com/bitcoin-whale-moves-1-b-who-was-it/

https://u.today/nearly-11-bln-in-bitcoin-btc-moved-between-unknown-wallets-bitfinex-cto-says-its-hot-wallet-refill

https://beincrypto.com/bitcoin-stash-worth-1-1-billion-transferred-for-just-0-48/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart