0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Onecoin – tie najpodstatnejšie informácie o tomto megapodvode

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Iba včera ráno vyšli oficiálne správy o tom, že v Číne sa začne súdne pojednávanie proti 6 organizátorom podvodu PlusToken. V doterajšej kryptomenovej histórii je PlusToken podvodom, ktorý obral investorov o najviac peňazí. Avšak podvodom, ktorí okradol najväčšie množstvo investorov je OneCoin. A práve tomuto podvodu sa budeme dnes a zajtra venovať, pretože si na tomto príklade jasne ukážeme to, ako sa kryptomenové podvody vyvíjajú a ako ich dá včas odhaliť.

História OneCoinu

OneCoin začal ešte v roku 2014, kedy sa šíril z Bulharska a bol známy ako „Bitcoin Killer“ (zabijak Bitcoinu). Hlavou a takisto aj najväčšou predstaviteľkou je Ruja Ignatova, ktorej sa doteraz darí úspešne utekať pred spravodlivosťou, avšak povráva sa, že jej prvotné plány boli financované ruskými oligarchami, ktorí jej aktuálne pomáhajú s útekom pred spravodlivosťou.

OneCoin začal ako klasický multi-level marketing so schémou, ktorá je známa po celom svete. Čo bolo však iné je fakt, že namiesto produktu alebo služby, ktoré bývajú súčasťou takýchto MLM schém, dostali investori do OneCoinu kryptomenu. Práve mince OneCoinu, známe ako ONE alebo Onecoiny mali byť tým skvelým produktom/službou/kryptomenou, za ktorú investori platili.

Prečítajte si tiež: Scam or Not? Je Bitcoin EVOLUTION skutočne evolúcia?

Samozrejme, že ľudia z oboru ihneď zistili, že OneCoin je jednoducho Ponzi schéma, klasický podvod, prevedená do kryptomenového sveta. Iba rok po vzniku tohto projektu sa tak začali kryptomenovým svetom šíriť nie len ohlasy o novom „zabijaku Bitcoinu,“ ale takisto aj mnohé varovania o tom, že OneCoin je podvod založený na vzduchu a investícia do neho sa skončí iba stratou.

On Yavin, zakladateľ a CEO blockchain vzdelávacej spoločnosti Cointelligence sa napríklad na tému OneCoinu vyjadril nasledovne:

„Organizátori presvedčili investorov, že všetky varovné signály sú iba zo strany „haterov“ a vytvorili tak MY vs ONI mentalitu. Ďalší dôvod, prečo sa Onecoinu naďalej darí fungovať je fakt, že regulátori nerobia dostatok preto, aby ich zastavili. Napríklad FCA v UK nerobí dostatok k tomu, aby boli predajcovia OneCoinov nadobro zastavení a zatknutí. Iba pred pár mesiacmi som si pritom pozrel OneCoin, ktorý stále funguje!“

Geniálny marketing a premyslená rétorika

Yavin určite nie je sám, kto je prekvapený, že OneCoin stále „fičí.“ Avšak Ruja Ignatova si vo svojich začiatkoch dala naozaj záležať na tom, aby vytvorila silnú marketingovú sieť s obrovským dosahom, ktorý sa doteraz preukazuje na tom, že ľudia po celom svete stále do tejto „kryptomeny“ investujú.

Potvrdila to napríklad počas udalosti „Coin Rush,“ kedy sa jej podarilo zaplniť SSE Arenu v Londýne. Táto udalosť bola dlho používaná ako dôkaz dôveryhodnosti OneCoinu, kedže išlo o event so stovkami až tisíckami ľudí, ktorí boli na prednáškach, rôznych eventoch alebo aktivitách, pričom celé gala-predstavenie bolo zakončené práve príhovorom a výstupom Ruji Ignatovej. Ako sa však ukázalo, išlo iba o výborne premyslený marketingový ťah, ktorý pomohol nalákať do systému obrovské množstvo nových investorov.

Všetko sa raz skončí

Napriek tomu, že sa OneCoinu dlho darilo (a žiaľ v niektorých oblastiach aj stále darí), práve spomínaná udalosť "Coin Rush" zahrala vo veľkom aj proti tomuto projektu. Práve počas neho bolo totižto oznámené, že OneCoin má v pláne presun na nový blockchain. Avšak iba dva týždne po tomto oznámení sa Bjorn Bjercke, známy kryptomenový vývojár vyjadril, že bol OneCoinom oslovený na to, aby daný blockchain vytvoril a stal sa CTO (Chief Technical Officer). Bjercke to však odmietol, čím naštartoval vlnu kritiky na OneCoin, ktorý razom strácal pôdu pod nohami, keďže nesplnil mnoho sľubov. Navyše práve v roku 2016 sa začali šíriť aj problémy s vlastnou burzou, ktorá bola na niekoľko mesiacov mimo prevádzky.

Odvtedy to išlo s týmto podvodom dolu vodou, pričom v októbri roku 2017 sa Ruja Ignatova nadobro vyparila a odvtedy o nej nikto nič nevie. Naopak jej brat, Konstantin Ignatov je už rok a pol v zadržaní v USA, kedže ho ešte 6.marca 2019 zadržali na letisku v Los Angeles. Odvtedy otvorene a verejne kritizuje svoju sestru, s ktorou vraj vôbec nie je v kontakte. Dokonca mal sám zaplatiť detektíva, ktorý mal jeho sestru nájsť, avšak to sa zatiaľ nikomu nepodarilo. Podľa aktuálneho súdneho sporu hrozí Konstantinovi Ignatovi väzenie až na 90 rokov, pričom Ruja Ignatova by v prípade dolapenia mala dostať obdobný trest.

Kryptomenová Kráľovná (CryptoQueen), ako sa Ruja prezývala, tak zatiaľ stále uchádza spravodlivosti. Táto situácia je alarmujúca najmä kvôli tomu, že OneCoinu sa podarilo okradnúť približne 3,5 milióna investorov z krajín po celom svete, pričom odhadované straty sú vo výške približne 4,4 miliardy dolárov. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že celkovo sa OneCoinu mohlo podariť odcudziť až 19,4 miliardy dolárov, avšak dôkazy na podporenie týchto tvrdení neexistujú. To ako sa to Ruji Ignatovej spolu s tímom marketérov a salesakov podarilo, ako takéto podvody odhaliť a ako sa im vyvarovať si povieme už zajtra.

Zdroj:https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart