0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Najstaršia britská burza delistuje Ethereum – prečo tak spraví?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Coinfloor, najstaršia kryptomenová burza v Spojenom Kráľovstve sa rozhodla pre zaujímavý „ťah.“ Podľa najnovších informácii by totižto mala táto burza delistovať druhú najväčšiu kryptomenu – Ethereum. Dôvod by mal byť pritom pomerne logický. Coinfloor má strach o rôzne hard forky a prípadná podpora daných hard forkov by mala situáciu danej burzy iba komplikovať.

Coinfloor sa sústredí iba na Bitcoin

Rovnako s delistovaním Etherea by malo prísť aj delistovanie ďalšej kryptomeny z TOP 5 podľa trhovej kapitalizácie. Malo by ísť práve o hard fork Bitcoinu spred dvoch rokov, Bitcoin Cash. Pri tejto kryptomene by mal byť jednoznačným dôvodom problém so škálovateľnosťou a nejasná, pretrvávajúca debata na túto tému.

Tento krok má byť spojený s nedostatočným prílevom financií, ktorý má robiť problém celému tímu. Platenie špeciálnych analytikov a expertov, ktorí sa majú starať o hard forky má byť pre danú burzu neschodná možnosť.

„Upgrady Etherea môžu trvať roky. Ethereum má pred sebou veľmi dlhú a náročnú cestu a preto sme sa ho teraz rozhodli odstrániť z našej ponuky.“

Obi Nwosu, CEO tejto burzy si okrem toho myslí, že v prípade, že by tieto upgrady trvali dlhší čas, by mohli v jednom čase existovať dve rôzne verzie Etherea (okrem Etherea Classic). To by malo byť extrémne náročné na údržbu a práve preto sa tím Coinflooru rozhodol delistovať Ethereum ešte predtým, ako sa mu začne situácia komplikovať.

Ethereum malo byť pritom na tejto burze iba niečo viac ako rok. Obchodovanie druhej najväčšej kryptomeny sa však na danej burze takmer nevyužíva a preto robí iba veľmi malý percentuálny zisk. Práve preto sa chce Coinfloor sústrediť iba na Bitcoin a obchodovanie tejto kryptomeny.

Pridajú sa aj ďalšie burzy?

Tento krok patrí v kryptomenovom svete určite medzi tie netradičnejšie. Pri delistovaní býva totižto zvyk, že ide o rôzne malé altcoiny, ktorých obchodovanie je nedostačujúce. Práve preto je odstránenie Etherea z jednej z najstarších kryptomenových búrz vôbec pomerne prekvapivé.

Dá sa očakávať, že bude Ethereum odstránené aj z iných búrz? Pravdepodobne nenastane nejaké hromadné delistovanie z veľkých búrz, avšak ak by mali mať najmä malé burzy problémy s financiami a zastrešovaním rôznych hardforkov Etherea, tak by Coinfloor nemusel byť prvou burzou, ktorá sa rozhodne pre odstránenie druhej najväčšej kryptomeny zo svojej ponuky.

Zdroj:

https://www.coindesk.com/uks-oldest-crypto-exchange-to-delist-ethereum-and-focus-solely-on-bitcoin

Disclaimer

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart