0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Facebook sa nechce vzdať svojho FinTech sna

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Spoločnosť Facebook sa nechce vzdať svojho FinTech sna o tom, že používatelia akéhokoľvek produktu tejto spoločnosti budú môcť platiť iba vrámci daného produktu alebo služby. V jednoduchosti povedané, sen o Facebook Coine sa ani zďaleka nerozplynul, avšak stále má množstvo prekážok. Možno práve preto sa spoločnosť rozhodla vytvoriť špeciálne oddelenie, Facebook Financial, ktoré bude slúžiť na prepojenie všetkých finančných a platobných projektov.

Oddelenie Facebooku Financial pod dohľadom Davida Marcusa

Takzvané oddelenie „F2,“ skrátene pre Facebook Financial, bude viesť David Marcus. Ten je aktuálne vo vedení vývoja kryptomenovej peňaženky Novi (premenovanej z Calibra). Tak znelo oznámenie Marcusa na svojom Twitteri, kde tiež dodal, že nielenže sa stane prezidentom daného oddelenia, ale že aj napriek tejto novinke bude pokračovať na vývoji Novi.

Rovnako zagratuloval aj svojmu novému kolegovi a viceprezidentovi, ktorý sa do tímu pridá. Je ním skúsený Stephane Kasriel, ktorý pôsobil niekoľko rokov ako CEO spoločnosti Upwork, pričom má aj dlhoročné skúsenosti s prácou na manažérskych pozíciách pre PayPal. Ide tak o extrémne skúseného človeka priamo z finančného sektora zameraného na platobné technológie.

Prečítajte si aj tému o DeFi: Neskutočný rast DeFi projektov

Tento krok má Facebooku pomôcť so zjednoteným finančných cieľov spoločnosti. Nie však v zmysle zisku alebo obratu, ale v tom, ako chce Facebook napredovať vo FinTech sfére a aké produkty alebo služby chce svojim zákazníkom ponúkať. Názor Davida Marcusa na túto tému je nasledovný:

„Máme množstvo rozličných komerčných projektov po celom Facebooku. Preto máme pocit, že nastal vhodný čas ich zjednotiť a vymyslieť racionálnu stratégiu pre celú spoločnosť ohľadom platieb a platobných služieb.“

F2 tak bude mať na starosti zastrešenie projektov ako Facebook Pay, WhatsApp Pay, vývoj a implementáciu kryptomenovej peňaženky Novi a taktiež kryptomeny Libra. Rovnako však ale bude musieť bojovať s množstvom legálnych prekážok a odporu zo strany regulátorov po celom svete. Pre Facebook to pritom nie je žiadna novinka, avšak s každým ďalším problémom zo strany regulátorov sa napríklad projekt Libra pomaly odkláňa od svojej pôvodnej trajektórie.

Počet komplikácii vôbec neklesá

Práve tento odpor spôsobil, že F2 sa bude aktuálne sústrediť najmä na vývoj WhatsApp Pay a Facebook Pay, ktoré by následne mali byť integrované napríklad aj na Instagrame. Z pohľadu krypomien je však problém v tom, že ani jeden z týchto projektov nebude spojený s kryptosvetom alebo blockchainom, čo znamená, že mu budú iba robiť konkurenciu.

Na druhú stranu, už ani takéto návrhy sa nepozdávajú bankárom, politikov a právnikom v Brazílii alebo Indii, kde malo prísť ku skúšobným testom týchto platobných noviniek. Tie mali byť tvorené čisto fiat menami, no ani to sa regulátorom nepozdávalo. Vyjadrili sa, že takýto krok by dal priveľkú moc do rúk Facebooku, ktorý by si postupne mohol tvoriť medzinárodný, medzisektorový monopol. To sa nepozdáva najmä centrálnym bankám, ktoré by Facebook vedel týmto krokom ohroziť.

Pokiaľ teda bude chcieť táto spoločnosť zaviesť akékoľvek platobné a transakčné služby pre svojich používateľov, bude musieť prejsť množstvom prekážok zo strany úradníkov. Tým však bude celý projekt určite poznačený a tak sa môže stať, že plány, ktoré má Facebook teraz, sa budú od reality veľmi líšiť. Navyše, nikto nezaručuje, že zmeny, ku ktorým príde, regulátorov uspokoja a že koniec koncov ku spusteniu akéhokoľvek projektu pod taktovkou F2 príde.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart