0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čo kúpil Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway v minulom štvrťroku?

Veľké americké hedžové fondy musia regulačným orgánom oznamovať, aké investície v poslednom čase uskutočnili. Tieto informácie sa potom zvyčajne zverejňujú 45. deň nasledujúceho štvrťroka. V posledných dňoch sme tak mali možnosť nahliadnuť do rúk mnohých legendárnych investorov a obchodníkov. Okrem iného sme sa dozvedeli, čo nakúpil a predal legendárny investor Warren Buffett a jeho ľudia. Ešte predtým sa však pozrime, ako dnes vyzerá investičné portfólio spoločnosti Berkshire Hathaway.

dataroma

Zdroj: dataroma

Na obrázku vidíte všetky pozície, ktoré predstavujú viac ako 1 % celkovej hodnoty portfólia. Zďaleka najväčšou pozíciou je Apple, ktorá predstavuje 51 % celkovej hodnoty. Nasleduje Bank of America s 8,51 %, American Express so 7,59 %, Coca-Cola so 6,92 % a prvú päťku uzatvára ropná spoločnosť Chevron s 5,56 %.

Aké nové akcie spoločnosť kúpila?

Berkshire kúpila tri nové pozície – DR Horton, Nvr Inc a Lennar Corp. Všetky tri spoločnosti podnikajú v stavebníctve, takže Buffett a jeho ľudia nákupom ich akcií vsádzajú na to, že tento sektor čakajú dobré časy. Treba však poznamenať, že celková hodnota pozícií je naozaj malá.

Jaké akcie firma přikoupila?

Berkshire uskutočnila len dva nákupy. Prvým bola spoločnosť Occidental Petroleum, ktorá predstavuje 3,8 % hodnoty portfólia. Buffett túto pozíciu budoval dlhší čas. Druhou firmou bola Capital One Financial, ktorá sa špecializuje na poskytovanie finančných služieb.

Aké pozície spoločnosť znížila?

Berkshire sa zbavila niektorých svojich pozícií v piatich spoločnostiach. Ide o akcie ropnej spoločnosti Chevron, herného štúdia Activision Blizzard, automobilky General Motors, priemyselnej spoločnosti Celanesse Corp a finančnej spoločnosti Globe Life. Ani tu však nedošlo k žiadnym veľkým prekvapeniam.

Ktorých akcií sa spoločnosť úplne zbavila?

Berkshire sa úplne zbavila troch spoločností - McKesson Corp, Marsh & McLennan a Vitesse Energy Inc. Ide o spoločnosti z farmaceutického, finančného a energetického sektora. Aj tieto pozície však boli malé, takže nejde o výrazný zásah do zloženia portfólia.

Analytik XTB Tomáš Vranka všetky tieto zmeny rozoberá vo videu Čo nakúpil Warren Buffett v 2Q2023. A ak sa chcete dozvedieť o nákupoch ďalších známych investorov, výber tých najzaujímavejších je zhrnutý vo videu Shortuje trh Burry? Veľké fondy predávajú technologické spoločnosti!

Mohlo by ťa zaujímať

cart