0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bude z Twitteru decentralizovaná sociálna sieť?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Presne také správy, aké kryptomenová spoločnosť a priemysel potrebuje. Twitter by sa mohol zmeniť na decentralizovanú sociálnu sieť tým, že by bola jeho platforma presunutá na blockchain. Stať by sa tak malo potom, čo sa CEO Twitteru prostredníctvom svojho účtu vyjadril, že plánuje vytvoriť malý tím, ktorý bude pracovať práve na tejto problematike.

Jack Dorsey plní sľuby

CEO sociálnej siete Twitter, Jack Dorsey je známym podporovateľom kryptomien. Jeho vyjadrenia, ale rovnako aj skutky to potvrdili už niekoľko krát. No a jeho nový počin to potvrdzuje opäť. Jack Dorsey sa totižto rozhodol vytvoriť malý nezávislý tím piatich ľudí, ktorí budú pracovať na vývoji nového štandardu pre decentralizované sociálne siete. Twitter by mala pritom patriť medzi prvé sociálne siete, ktoré by sa tomuto štandardu následne prispôsobili.

Nový projekt, ktorý sa volá Bluesky, by mal byť tvorený rôznymi vývojármi, odborníkmi z IT sektoru a blockchain expertami. Aktuálne sa hovorí o dvoch rôznych prístupoch, ktoré môže Bluesky zvoliť. Prvým je začať pracovať na už existujúcom projekte (decentralizovanej sociálnej sieti ako napríklad Steem) alebo vytvoriť úplne nový štandard úplne od začiatku.

Zopakuje Bluesky úspech aplikácie Cash App?

Jack Dorsey aktuálne nie je CEO iba Twitteru. Na rovnakej pozícii je aj vo firme Square, ktorá má takisto ako sociálna sieť Twitter, veľký úspech. Práve táto spoločnosť totižto stojí za mobilnou aplikáciou Cash App, ktorá patrí najmä v Amerike, medzi populárne on-and-off ramps pre nákup Bitcoinu prostredníctvom fiatu. Už v treťom kvartáli roku 2018 sa prostredníctvom tejto aplikácie predalo priemerne viac ako 5 600 Bitcoinov za mesiac (v hodnote zhruba 50 miliónov dolárov).

„Všimli sme si, že práve toto bolo niečo, po čom naši zákazníci túžili. Bitcoin podporujeme preto, že si myslíme, že z dlhodobého hľadiska je krokom k lepšiemu finančnému systému.“

Presne to stálo v liste spoluvlastníkom spoločnosti Square v Q3 roku 2017. Následne boli sľuby splnené a bola spustená aplikácia Cash App, ktorá sa teší veľkej popularite. Bude však mať rovnaký úspech aj Bluesky? Ak áno, zmení sa tým svet sociálnych médii ako ho poznáme dnes alebo sa to Twitteru nepodarí a v jeho nová decentralizovaná platforma voči Facebooku alebo Instagramu neuspeje? Na odpovede na tieto otázky si budeme musieť ešte istý čas počkať.

Zdroj:

https://cryptobriefing.com/twitter-decentralized-blockchain/

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart