0
 0,00 0 items

No products in the cart.

27.10.20 Banka JP Morgan sa začína výrazne sústrediť na blockchain - JPM Coin je už používaný aj komerčne!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vzťah kryptomien a banky JP Morgan Chase je jednou veľkou telenovelou. Nie je tomu tak dávno, čo sa ešte vtedajší CEO tejto banky, Jamie Dimon, vyjadroval na tému Bitcoinu ako podvodu a obyčajného finančného scamu a blockchainu ako obyčajného buzzword. Za posledné roky už svoje vyjadrenia niekoľkokrát zmenil a dokonca aj poprel to, ako ich myslel. Banka JP Morgan však ale nie je len o Jamie Dimonovi, keďže už dlhšiu dobu sa o nej vie nielen to, že aktívne študuje a pracuje na implementovaní blockchain technológie, ale že takisto má aj vlastnú „kryptomenu“ – JPM Coin. Tá bola až doteraz používaná iba interne, pričom sa tento týždeň oficiálne dostala aj do verejného sektora, kde už má byť aj využívaná a čoskoro má byť poskytnutá aj zákazníkom danej banky.

Banka JP Morgan zaujala jasné stanovisko voči blockchainu

Banka JP Morgan patrí ku vôbec najväčším a najznámejším bankám na svete, keďže denne spraví prevody dokopy v hodnote 6 biliónov dolárov vo viac ako 100 krajinách sveta. Je preto veľmi pozitívne, že aktuálne verejne vyhlasuje, že nielen blockchain technológia, ale takisto aj vlastná digitálna mena tejto banky, má hrať výraznú úlohu v budúcnosti tejto finančnej spoločnosti. Podľa najnovších vyjadrení sa totižto JPM Coin začal práve tento týždeň používať na komerčné účely, pričom má byť využívaný nemenovanou veľkou technologickou spoločnosťou, ktorá využíva JPM Coin na transakcie po celom svete.

To nie je ani zďaleka jedinou pozitívnou správou, o ktorej informujú takmer všetky kryptomenové portály, ale takisto aj finančný portál CNBC. Ten rovnako informoval aj o tom, že sa táto banka rozhodla vytvoriť celé oddelenie na výskum a biznis v sektore blockchain technológie. Podľa jedného z hlavných predstaviteľov tejto banky, Takisa Georgakopoulosa, má byť v tomto novom oddelení už viac ako 100 pracovníkov a aktuálne nesie názov Onyx.

„Spúšťame Onyx pretože veríme, že  sa dostávame ku komercializácii tejto technológie a teda presunu zo skúmania daných technológii priamo na využitie a tvorbu biznisov okolo týchto technológii.“

Tak zneli jeho slová, pričom je Takis Georgakopoulos veľmi optimistický ohľadom vývoja blockchain technológie aj vrámci banky JP Morgan. Ako sám povedal, tak nielen JPM Coin môže pomôcť tejto finančnej inštitúcii k tomu, aby sa udržala medzi svetovou, finančnou špičkou. Rovnako má pomôcť aj samotné oddelenie Onyx, či dokonca ďalšie novovytvorené oddelenie, ktoré sa bude zaoberať iba vývojom CBDC (digitálnych mien centrálnych bánk). Aj v tejto novej sfére vidí totižto táto banka potenciál a preto verí, že je potrebné, aby sa o ňu a jej vývoj zaujímali aj predstavitelia vrámci tejto inštitúcie.

Kurzy mensi

Výrazná zmena postoja a zamerania

Iba za menej ako 3 roky, odkedy bol BTC verejne touto bankou kritizovaný, sa dostal blockchain a kryptomeny vrámci tejto inštitúcie medzi hlavné priority. Už vo feburári roku 2019 vydala táto banka svoj JPM Coin, ktorý bol však doteraz používaný iba interne na medzinárodné transakcie. Táto digitálna mena mala slúžiť na zníženie cien transakcii a takisto aj zvýšenie rýchlosti daných prevodov. Rovnako tomu má byť aj pri využívaní tejto digitálnej meny v komerčnom svete, pričom oficiálne testovanie bolo zahájené iba tento týždeň.

CEO novovytvoreného Onyx oddelenia, Umar Farooq verí, že JP Morgan spravila výrazné kroky k tomu, aby sa udržala medzi úplnou finančnou špičkou. Už teraz tvrdí, že vďaka používaniu JPM Coinu sa výdaje tejto spoločnosti môžu zredukovať o stovky miliónov dolárov ročne. Farooq sa takisto vyjadril aj ku spomínanému oddeleniu o digitálnych menách centrálnych bánk.

„Pozrite sa na Čínu alebo Singapur a uvidíte, že tieto štáty hľadajú využitie pre digitálne meny.“

Myslí si, že práve preto je potrebné, aby sa aj samotná banka zaoberala týmto sektorom, čím sa v budúcnosti môže stať poskytovateľom blockchain služieb a poradenstva pre centrálne banky štátov po celom svete. Množstvo ľudí z blízkosti tejto banky si myslí, že práve toto môže byť cesta pre túto inštitúciu.

Prečítajte si tiež: Neexistujúce kryptomeny? Stručný pohľad na AppUcoin

Okrem toho bola predstavená aj zmena v názve siete Interbank Information Network. Tá bola založená v roku 2017 ako pilotný test bankou JP Morgan, zahŕňa viac ako 400 rôznych bánk a inštitúcii, ktoré majú pomôcť pri verejnom a komerčnom testovaní JPM Coinu po celom svete. Aktuálne došlo ku zmene názvu tejto siete na Liinx a rovnako má prísť aj ku oficiálnemu spusteniu rôznych služieb, ktoré má táto sieť spoločností testovať.

Celkovo tak ide o veľké množstvo noviniek a pozitívnych správ, ktoré oznámila banka JP Morgan v spojení s kryptomenami. Napriek tomu, že nejde o priame prepojenie tejto banky napríklad s Bitcoinom alebo Ethereom, využívanie a skúmanie blockchain technológie, rovnako ako aj vytvorenie dvoch oddelení, ktoré sa majú o tento svet zaujímať, spraví celý kryptomenový sektor oveľa dôveryhodnejším a môže tak pomôcť ku vylepšeniu jeho mena.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://beincrypto.com/, https://www.cnbc.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart