0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Až 73% Argentínčanov verí, že kryptomeny ochránia ich úspory

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ekonomická situácia v Argentíne je jednou vôbec z najhorších v celom svete. Argentínske peso pomerne rýchlo stráca na hodnote oproti ostatným menám, čo núti obyvateľov tohto štátu robiť neľahké finančné rozhodnutia. Medzi jedno z najväčších patrí nutnosť zabezpečiť svoj kapitál a aktíva od toho, aby nestrácali na hodnote, čo sa pri aktuálnej ekonomickej situácii spojenej s koronavírusom dá iba ťažko. Aj preto drvivá väčšina občanov tejto krajiny verí, že im kryptomeny umožnia ochrániť svoj majetok.

COVID-19 Argentínu úplne ničí

Táto juhoamerická veľmoc sa už dlhšie zmieta vo finančných problémoch. Pandémia koronavírusu však ničomu nepomohla, pretože Argentína vo veľkom prišla nielen o turizmus, ale takisto výrazne utrpel aj obchod s okolitými štátmi. Argentína pritom patrila medzi vôbec prvé krajiny v tomto regióne, ktoré vo veľkom zaviedli karantény a lockdown. V počiatkoch to pomohlo, avšak postupne sa situácia zhoršovala a Argentína tak patrí medzi nielen najviac zasiahnuté krajiny priamo na COVID-19, ale takisto aj na ekonomické straty.

Prečítajte si tiež: Súkromný vs. verejný blockchain

Ekonomika daného štátu sa iba v apríli 2020 prepadla o viac ako 26%, pričom v máji nasledoval prepad o približne 20% v porovnaní s predošlým rokom. Veľké prepady HDP (Hrubý domáci produkt) tak jasne vykazujú problémy, ktorým musí táto krajina čeliť.

Obyvatelia Argentíny vo veľkom veria kryptomenám

Ťažké ekonomické podmienky v Argentíne pravdepodobne dohnali jej obyvateľov k tomu, aby sa začali obzerať mimo tradičného finančného sektoru, ktorý im aktuálne škodí. Vyplýva to aj z prieskumu spoločnosti Paxful, ktorý sa zameral priamo na Argentínčanov. Paxful v tomto prieskume zisťovala, ako sú vnímané kryptomeny medzi  občanmi tohto štátu.

Z celkového počtu 1113 opýtaných až 73,4% (817) respondentov odpovedalo, že kryptomeny sú najefektívnejší spôsob, akým si môžu ochrániť svoje peniaze. Ich odpoveď tak nielen naznačuje dôveru v kryptomenový sektor, ale takisto aj jasne vyjadruje nedôveru voči argentínskemu pesu. To stratilo iba za posledných 5 rokov až 90% svojej hodnoty oproti americkému doláru a tak sa nie je čo diviť občanom Argentíny, ktorí aktívne využívajú kryptomeny.

Rovnako sa obrovské množstvo obyvateľov už v minulosti na kryptomeny obrátilo. Až 70% z nich totižto uviedlo, že vlastní alebo vlastnilo kryptomeny. Najväčší dôvod k tomuto finančnému kroku mala byť schopnosť kryptomien poskytnúť bezpečné ekonomické útočisko pred infláciou, ktorá znehodnocuje miestnu menu.

Nárast popularity kryptomien, najmä Bitcoinu, v tejto lokalite je viditeľný najmä na rastúcich objemoch zmenárne LocalBitcoins. Pre pár Argentínske Peso/ Bitcoin je krivka úplne jasné, kedy zmenáreň LocalBitcoin zaznamenala v poslednom období extrémny nárast objemov, čo značí, že ľudia z Argentíny neváhajú a investujú svoje financie do kryptomien, ktoré im aspoň z časti pomôžu uchrániť sa pred zlou ekonomickou situáciu v tomto štáte.

Zdroj: https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart