0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Ako zahrnúť ropu a iné komodity do svojho portfólia?

Obchodovanie s komoditami sa v posledných rokoch stalo jednou z najpopulárnejších foriem investovania a obchodovania. V súčasnosti možno niekoľkými kliknutiami začať obchodovať s komoditami, ako sú zlato, striebro, ropa, plyn a mnohé ďalšie. Vďaka platforme xStation 5 a širokej ponuke komoditných trhov sa XTB stala atraktívnou voľbou pre obchodníkov s komoditami, ktoré sa tradične zaraďujú medzi najobchodovanejšie nástroje. Obchodovanie s komoditami má však aj mnoho špecifík, ktoré je potrebné si uvedomiť. Z tohto dôvodu senior account manager XTB, Tom Enter, pripravil video, v ktorom vysvetľuje základné aspekty komoditného sektora. V tomto článku prinášame krátke zhrnutie hlavných tém.

Ústrednou témou tohto videa je zameranie na časový horizont. Väčšina z nás si obchodovanie s komoditami pravdepodobne spája predovšetkým s obchodovaním. To je v tomto odvetví samozrejme veľmi populárne, ale existuje aj množstvo investičných nástrojov pre dlhodobých investorov, ktorí chcú napríklad diverzifikovať svoje akciové portfólio.

Pri klasickom krátkodobom obchodovaní s komoditami sa obchodníci zameriavajú na sledovanie krátkodobých cenových pohybov a snažia sa profitovať z rýchlych zmien. Obchodovanie si vyžaduje aktívne sledovanie trhu a rýchle reakcie na udalosti, ktoré môžu ovplyvniť ceny komodít. Ide teda o disciplínu, ktorá si vyžaduje prípravu a sústredenie. V tomto videu sa dozviete, ako vám môže pomôcť pákový efekt, čo je to skalpovanie a prečo je pri tomto type obchodovania dôležitý shorting.

Niektorí investori sa naopak zameriavajú na dlhodobé investovanie do komodít, pretože veria v potenciál dlhodobého rastu cien. Dlhodobé investovanie si vyžaduje pochopenie základných faktorov, ktoré ovplyvňujú ceny komodít, ako sú ponuka a dopyt, geopolitické udalosti a ekonomické trendy. Na druhej strane si tieto investície nevyžadujú takú aktivitu ako krátkodobé obchodovanie. V tomto videu Tom ukazuje, ktoré komoditné skupiny sú vhodné na dlhodobé investovanie a aký pákový efekt sa oplatí použiť. Samozrejme, teória bez praxe je zvyčajne bezcenná, preto je všetko vysvetlené na reálnych príkladoch.

Podrobnejšie informácie o obchodovaní s komoditami nájdete vo videu Komodity v XTB na kanáli YouTube spoločnosti XTB - je voľne dostupné na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=C0UMRHuS7B8

Mohlo by ťa zaujímať

cart