0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Ako začať s kryptomenami?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ako začať s kryptomenami? Aj vy ste už počuli slovo Bitcoin, blockchain, či kryptomeny, ale vôbec neviete kde a ako začať? Nemusíte sa báť, určite nie ste jediný. Tento článok by mal pomôcť nováčikom s tým ako a kde začať.

Kde začať?

Ak niekoho zaujímajú kryptomeny, tak väčšina ľudí začne hľadať známych vo svojom okolí, ktorí by o tom mohli niečo vedieť. Problémom je, že v takomto prípade idete na náhodu a riskujete, že sa práve obrátite na známeho, ktorý vám podá nepravdivé, či dokonca zavádzajúce informácie. Je veľa ľudí, ktorí síce o kryptomenách počuli, ale nevedia o nich takmer nič. Rovnako je veľa ľudí, ktorí sa na kryptomenách kedysi popálili a tak to vo všeobecnosti berú ako podvod. Druhou skupinou sú odborníci z bánk a finanční poradcovia. Treba si uvedomiť, že kryptomeny sú konkurenciou klasických peňazí a teda aj bánk a preto ich finanční poradcovia a bankári nemajú moc v láske.

Ďalšou možnosťou je ísť na internet a zadať do Googlu to tradičné : ,, Čo je Bitcoin." Ak sa dostanete na Wikipediu prípadne iné médium, tak si prečítate hrozné poučky a definície, ktorým nikto nechápe. Z toho dôvodu by som odporučil svoju sekciu na Magazíne - Ako začať. 

Jednou z možností je aj zakúpiť si môj e-book, kde sa dozviete absolútny základ, ktorý je potrebný pre to, aby ste sa mohli začať orientovať v kryptomenách.

V prípade, že radi chodíte na Youtube, tak vám odporúčam Bitcoinovej kanál a jeho sekciu - Úvod do Bitcoinu.

Informačné zdroje sú kľúč!

Ak sa chcete dozvedieť o čom kryptomeny naozaj sú a ako fungujú, tak sú veľmi dôležité zdroje. V klasických zdrojoch sa dozviete len o bublinách, podvodoch a senzáciách. Nikde vám však jednoducho nevysvetlia, čo sa za kryptomenami skrýva. Akým zdrojom by som sa teda ja osobne vyhol?

 1. Televízia - Toto je zdroj, kde vidíte len samé senzácie a bulvárne informácie. Z tohto zdroja by som ja neodporúčal čerpať.
 2. Známe bulvárne denníky - Rovnako ani toto nie je spoľahlivý zdroj, pretože tieto médiá sa živia senzáciami.
 3. Kamaráti - Veľmi úzky ľad. Môžete naraziť na kamaráta, ktorý je skutočný odborník a podá vám skvelé informácie, ale na druhú stranu môžete naraziť aj na kamaráta, ktorý o tom v skutočnosti nevie vôbec nič.

Z akých zdrojov by som naopak čerpal?

 1. Pre úplných začiatočníkov som napísal E-book - Čo sú kryptomeny a ako fungujú?
 2. Pre fanúšikov Youtube a videa - Bitcoinovej kanál
 3. Rovnako by som odporučil aj môj Youtube kanál, ktorý je však určený už mierne pokročilým užívateľom.
 4. Okrem iného by som odporučil aj sekciu ,,Ako začať" na mojom webe.
 5. Z kryptomenových médií by som odporučil ako seriózny denník - Kryptonovinky.

Čo si z daných médií mám zobrať?

Samozrejme každý zdroj z vyššie uvedeného vám poskytne niečo iné. Čo sa týka môjho e-booku, tak tam máte úplne základné vysvetlenie, konkrétne príklady a návody. Je to ideálna cesta na začiatok. Niečo podobné vo forme videí je aj na Youtube kanály Bitcoinovej kanál. Čo sa týka môjho Youtube kanálu, tak na ňom už nevysvetľujem základy, ale máte tam aktuálne informácie zo sveta trhov, forexu, akcií a samozrejme najviac kryptomien. Okrem iného tam nájdete aj rôzne návody a videá pre začiatočníkov. Navyše každý pondelok o 21:00 vysielam naživo so zaujímavou témou alebo hosťom.

Sekcia ,,Ako začať" na mojom webe je venovaná práve základným pojmom a článkom o kryptomenách. Ak vás táto problematika a svet kryptomien vtiahne, tak odporúčam stránku Kryptonovinky. Každý deň tam nájdete zaujímavé novinky a informácie zo sveta kryptomien.

Čomu sa na začiatku vyhnúť!

Aj ja a veľa mojich známych sme boli začiatočníci a ani sme poriadne nevedeli, čo robíme. Veľa krát sme sa popálili na svojich vlastných chybách a museli sme zaplatiť stovky a niekedy až tisíce eur, aby sme naozaj zistili, ako tento ekosystém funguje. Na koniec článku dávam súhrn všeobecných a zároveň aj mojich osobných rád pre každého začiatočníka.

 1. Najskôr si naštudujte význam a podstatu kryptomien z dôveryhodných zdrojov.
 2. Neinvestujte do MLM spoločností, ktoré robia kryptomeny - často krát skončia PODVODOM.
 3. Neinvestujte hneď bezhlavo všetky peniaze.
 4. Neregistrujte sa na burzy s vidinou dosiahnutia ziskov, keď neviete ako dané burzy fungujú - Návody na burzy.
 5. Čerpajte len z dôveryhodných zdrojov.
 6. Nenechajte sa ,,namotať" na veľké zisky.

Záver

Drvivá väčšina ľudí vstupuje do kryptomien kvôli vidine vysokého zisku. Ja som bol rovnaký príklad. Najlepšiu radu, akú vám môžem na začiatok dať je tá, že si najskôr naštudujte čo to kryptomeny sú a snažte sa ich pochopiť. Až potom sa púšťajte do investovania.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart