0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.06.21 Koniec júna, druhého kvartálu, ale aj polroka – na čo sa treba sústrediť

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Napriek tomu, že máme polovicu roka 2021 za nami, tak tento článok nebude slúžiť na rekapituláciu nejakých podstatných noviniek či eventov. O tých najpodstatnejších sme sa snažili informovať vždy v čase, keď boli aktuálne. V tomto článku tak upustíme od Elona Muska, Salvadoru, Taprootu či Michaela Saylora, a skúsime sa skôr pozrieť na to, čo nám ukázali kryptomeny (hlavne Bitcoin) najmä z cenového hľadiska a kam by sa mohli v najbližších týždňoch či mesiacoch dostať.

Prvý červený Q2 v histórii

No a bilancovať nezačneme v najlepšom. Napriek tomu, že sme videli v tomto polroku obrovské rally, ktoré nás dostalo na nové ATH, približne na hranici 65 000 dolárov, tak celkovo celý polrok budeme uzatvárať takmer na tej istej hladine, ako sme ho otvorili. To potvrdzuje aj fakt, že sa Bitcoinu podarilo vymazať iba za jeden mesiac (máj) takmer celý predošlý rast z tohto roku.

Pochopiteľne tak nemôžeme hovoriť o žiadnom dramatickom raste či už z pohľadu ceny alebo trhovej kapitalizácie, keďže v porovnaní s hodnotami z januára sa Bitcoin v oboch smeroch nikam výrazne nepohol. Naopak jasným smerom sa vydala dominancia, ktorá v tomto období klesla zo 70% na 45%, pričom sa v istých momentoch dokonca nachádzala až na hranici 38%. Aktuálne sa dominancii podarilo trochu narásť, avšak ani zďaleka nedosahuje levelov ako na začiatku roka.

Zaujímavosťou taktiež je, že Bitcoinu s najväčšou pravdepodobnosťou uzavrie najhorší druhý kvartál vo svojej histórii. Druhý kvartál bol zväčša trimestrom, kedy sa Bitcoinu zvyklo dariť a končieval v zelených číslach, avšak tento rok bude iný. Všetky tri mesiace Bitcoin uzavrie v červenom, pričom najmä -35% z mája je ešte stále postrachom mnohých traderov. Niet sa čomu čudovať, veď išlo o druhý najhorší mesiac v histórii BTC  vôbec.

Kam ďalej?

Bude nepochybne zaujímavé sledovať, kam sa Bitcoin, ale samozrejme aj všetky ostatné kryptomeny, vyberú ďalej. To vidno už aj z aktuálneho rozdelenia kryptomenovej komunity. Kým jedna polovica si myslí, že sme stále uprostred bullrunu a môžeme očakávať veľmi pozitívnu jeseň či koniec roka, druhá je už v bearish nálade a tvrdí, že bullmarket skončil.

Jasnú odpoveď na to, v akom štúdiu sa nachádzame, pochopiteľne nemá nikto. Aj preto bude zaujímavé sledovať, čo si pre nás kryptomeny pripravia napríklad cez leto. Z veľmi krátkodobého hľadiska (najbližších pár dní) sa treba zamerať najmä na začiatok leta či problémy s ťažbou v Číne. V spojení s predĺženým víkendom v USA, kde oslavujú 4.júla Deň Nezávislosti, tak určite môžeme očakávať znížené objemy, pričom ruka v ruke s nimi môže prísť aj volatilita či nečakané cenové pohyby.

Prečítajte si tiež:Hudobná streamovacia služba od Jay-Z a Jacka Dorseyho by mohla obsahovať NFT a smart kontrakty 

To je samozrejme ale iba z veľmi krátkodobého hľadiska. Pokiaľ sa pozrieme na najbližšie 2 mesiace a teda leto, tak z histórie vieme, že leto vie byť aj pozitívne aj negatívne. Spravidla sa v ňom ale obchoduje menej, pretože vplyv inštitúcii je menší. Navyše, čo aktuálne určite treba vziať do úvahy je fakt, že sa Bitcoin stále nachádza v rozhraní 30 000 dolárov a 42 000 dolárov. Pokiaľ nedôjde k výraznému prestreleniu jednej z týchto hraníc, tak určite nemôžeme očakávať žiadne zázraky. Práve sledovanie týchto dvoch hraníc nám tak ukáže, čo môžeme ďalej očakávať od Bitcoinu.

A čo altcoiny? V ich prípade je viac ako jasné, že nám ukážu svoje výrazné pohyby až po Bitcoine. Samozrejme, že v prípade niektorých sa môžeme dočkať pohybov najmä smerom nahor aj pred BTC, avšak určite nehrozí, že by sa väčšina altov začala vo veľkom škriabať hore, zatiaľ čo by sa Bitcoin obchodoval v cenovom rozmedzí 30 000 – 42 000 dolárov.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart