0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.11.20 Päť najzaujímavejších bodov z rozhovoru Petra Schiffa a Alexa Saundersa

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Peter Schiff patrí ku jedným z najčastejších a takisto najznámejších kryptomenových kritikov. Je to však pochopiteľné, keďže sa o Petrovi vie, že je veľkým zástancom zlata, bývalým akciovým brokerom, ale takisto aj majiteľom Euro Pacific Bank. Peter Schiff sa veľmi často vyjadruje o kryptomenách ako o bubline, pričom ich prirovnáva ku Tulipánovej mánii zo 17.storočia. Iba tento týždeň sa pritom stretol v online rozhovore s Alexom Saundersom, kryptomenovým analytikom, edukátorom a youtuberom. Ich viac ako hodinový rozhovor pritom priniesol hneď niekoľko zaujímavých pohľadov nielen zo sveta kryptomien, ale aj financií a ekonomiky, ktoré sú zhrnuté nižšie.

1.Dolár je v bubline

Peter Schiff patrí dlhodobo nielen ku kritikom kryptomien, ale takisto aj centrálnych bánk a celého finančného systému. To potvrdil aj začiatkom tohto storočia, kedy tvrdo kritizoval laxný prístup bánk ku rastúcemu dlhu a bubline v sektore realít. Predpovedal taktiež krízu, ktorá nastala, pričom ako uviedol v rozhovore s Alexom, očakával, že prasknutie tejto bubliny prinesie kolaps doláru a návrat ku zlatému štandardu.

Ako však uviedol, toto sa nestalo a tým sa dopad nasledujúcej krízy iba zhoršuje. Peter Schiff v rozhovore tiež uviedol, že neustále tlačenie nových fiat peňazí sa skončí pravdepodobne kolapsom celého finančného systému, ktorý sa takýmto tvrdým spôsobom bude musieť reštartovať a prinavrátiť ku krytiu peňazí (či už digitálnych alebo nie) práve najznámejším drahým kovom.

2.Centrálne banky neustále klamú

Jeden z jeho extrémnejších názorov, ktorý však určite zdieľajú aj ľudia z kryptomenového sveta je, že centrálne banky po celom svete neustále klamú obyvateľov daných krajín a tým neškodia len svojej reputácii, ale aj samotným občanom.

Prečítajte si tiež: Odtlačky prstov zariadení - ako sa vystavujú?

Navyše si Peter Schiff myslí, že centrálne banky stavajú väčšinu svojich politík na nefungujúcich a príliš teoretických modeloch, ktoré sú zastarané a v realite nemôžu fungovať. Tu upozornil napríklad na kvantitatívne uvoľňovanie, ktoré podľa neho iba zamaskovalo reálne problémy bankového sektora počas Finančnej krízy 2008-2009, avšak z dlhodobého hľadiska podľa neho týmto centrálne banky spôsobia extrémne veľký problém.

3.Zlato, zlato a nič iné len zlato

Nikoho, kto Petra Schiffa už nejaký ten piatok sleduje, nemôže prekvapiť, že veľká väčšina jeho tvrdení spojených s investíciami alebo finančným sektorom skončila iba pri jednom. A tým je zlato. Nech sa deje čokoľvek, podľa Petra Schiffa je zlato kľúčom k tomu, aby sa finančný systém opätovne dostal na tú správnu koľaj.

Aj v tomto rozhovore pritom niekoľkokrát uviedol, že zlato je najlepšou a najbezpečnejšou investíciou, ktorá do budúcna ochráni majetok investorov, ale taktiež môže pomôcť s ozdravením príliš zadlženého finančného sveta.

4.Bitcoin je najväčšia Tulipánová mánia v histórii

Pravdepodobne najočakávanejší bod pre kryptomenových nadšencov a podporovateľov. Ako sa Peter Schiff vyjadruje o kryptomenách? Zmenil svoj postoj aspoň čiastočne alebo je stále zarytým odporcom? Odpovede na tieto otázky asi nikoho neprekvapia. Nie, Peter Schiff ani zďaleka nezmenil svoj postoj voči kryptomenám a takisto sa aj v tomto rozhovore niekoľkokrát otvorene a verejne vyjadril, že si nemyslí, že Bitcoin môže uspieť.

Opieral sa pritom o svoje klasické argumenty ako to, že Bitcoin sa nedá nikde využiť, nedá sa s ním nikde platiť alebo že sa nedá žiť iba z neho. Rovnako sa vyjadril, že je presvedčený o tom, že Bitcoin je najväčšia bublina, akú kedy ľudstvo zažilo.

Členstvo mensi_LOW

Myslí si tiež, že kryptomenoví podporovatelia patria ku najviac „tvrdohlavým investorom,“ akých kedy stretol. Peter Schiff totižto verí, že kryptomenoví investori iba slepo nasledujú predikcie a trend napríklad Bitcoinu, ktorého hodnota nemá žiadny podklad a je založená čisto zo vzduchu. Napriek tomu, že žiadny z týchto argumentov nie je u Petra Schiffa nový, pretože už niekoľko z nich prezentoval na svojom Twitteri alebo v iných rozhovoroch, v tomto rozhovore ich trošku viac rozvinul. Ak preto chcete viac pochopiť ako Peter Schiff nad Bitcoinom zmýšľa a prečo je takým kritikom, video uvedené vyššie vám to určite pomôže pochopiť.

5.Prvá kryptomena nemôže byť najlepšia

Jeden zo zaujímavých argumentov, ktorý sme však už tiež zopárkrát počuli proti Bitcoinu je, že Bitcoin bol prvou kryptomenou a preto neexistuje, aby ostal v dlhodobom horizonte tou najlepšou. Prirovnal to pritom ku takým objavom ako mobilný telefón, počítač alebo auto. Žiadne z prvých technologických objavov a zariadení, ktoré boli používané ako prvé, nie sú v tej istej forme používané aj dnes.

Aj kvôli tomuto si Peter Schiff myslí, že aktuálne je Bitcoin iba v ďalšom hype a z dlhodobého hľadiska sa jednoducho poberie opäť na nulu. Taktiež sa vyjadril, že tento hype je spôsobený iba kryptomenovými nadšencami a že sa ničím nelíši od roku 2017.

Bonus: Pochvala pre Alexa Saundersa

Alex Saunders je v kryptomenovom sektore už pomerne dlhú dobu, pričom svoj portál Nugget´s News má od roku 2017. Ide najmä o vzdelávací a informačný kanál, v ktorom sa venuje kryptomenám, ale aj celkovej situácii vo finančnom svete. Okrem viac ako 4 000 členov vo svojej predplatenej sekcii noviniek, má tiež viac ako 150 000 sledovateľov po všetkých sociálnych médiách.

Jednou z nich je aj Youtube, kde má Alex viac ako 100 000 odoberateľov, kvôli jeho edukatívnym videám a zaujímavému obsahu. Ten opäť potvrdil aj teraz v interview s Petrom Schiffom, ktorý je veľmi ťažkou postavou na interview kvôli jeho silným a neoblomným názorom a takisto aj „potešenia z vlastného rozprávania.“ Alex však toto interview zvládol bravúrne a kryptomeny si zastal v časoch, kedy ich Peter Schiff neprávom obviňoval z niečoho, čo nie je pravda. Rovnako však ale nešiel často do zbytočných slovných výmen, ktoré by neviedli vôbec k ničomu. Aj táto Alexova rozvážnosť spravila toto interview zaujímavým a preto ho odporúčame všetkým na vypočutie takto na nedeľný večer.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=JUEO1wR3E8w

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart