0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.10.20 Oficiálna webstránka Trumpa bola napadnutá – hackeri si pýtali Monero za zverejnenie citlivých dát o prezidentovi!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ostáva iba týždeň do oficiálnych volieb v USA a aktuálny prezident a jeden z dvoch kandidátov na túto pozíciu, Donald Trump, sa iba pred pár hodinami vysporiadať s nepríjemným problémami. Jeho oficiálnu volebnú stránku, donaldjtrump.coin, totižto napadli hackeri, ktorí nad ňou získali plnú kontrolu na približne 30 minút.

(Ne)úspešný útok na prezidentskú kampaň

Už na prvý pohľad išlo o pomerne zvláštny hack, keď sa na oficiálnom webe Donalda Trumpa objavili 2 pečate, a pod nimi text, ktorý bol plný gramatických chýb. Hackeri si nedávali pozor ani na gramatiku, ani na slovosled či interpunkciu, čo zapríčinilo, že celý útok pôsobil veľmi amatérsky.

Okrem gramatiky bol však aj obsah na stránke viac ako pochybný. Hackeri totižto uviedli, že sa zmocnili viacerých súkromných účtov prezidenta a jeho rodiny, že bol Donald Trump prepojený na počiatočné šírenie koronavírusu alebo že majú dôkazy o tom, že manipuluje nadchádzajúce voľby v Amerike.

Prečítajte si tiež: Banka JP Morgan sa začína výrazne sústrediť na blockchain - JPM Coin je už používaný aj komerčne!

Ironicky sa na vrchu stránky nachádzal popis, ktorý hovorí o tom, že svet má už dosť fake-news (klamlivých správ) a že hackeri sa týmto spôsobom snažia svetu ukázať pravdu. No a ako tomu pri každom správnom podvode (akým je aj tento hack) býva, tak hackeri uviedli 2 Monero adresy pre všetkých, ktorí by ich chceli podporiť. Prvá Monero adresa má pritom slúžiť na podporu toho, aby hackeri zverejnili informácie, ktoré z tohto hacku získali (na stránke sa uvádzalo – „Yes, share the data“ – áno, zdieľajte dáta), pričom druhá mala podporiť možnosť nezdieľať tieto informácie („No, do not share the data“ – nie nezdieľať dáta).

Výsledok sa nikdy nedozvieme

Nakoniec sa vyjadrili, že po uplynutí deadlinu spočítajú financie na oboch adresách a podľa toho, ktorá možnosť získala väčšiu podporu sa rozhodnú, či dáta zverejnia alebo nie. Kedy však má prísť ku uplynutiu času už nezverejnili a keďže je už daná webstránka Donalda Trumpa na poriadku, sa nikto určite žiadne informácie nedozvie.

Navyše, hovorca Bieleho Domu uviedol, že ku žiadnemu úniku dát nedošlo a tak to bol iba pokus hackerov o podvod a zárobok prostredníctvom Monera, ktoré nie je vystopovateľné. To potvrdil aj človek zodpovedný za aktuálnu kampaň Donalda Trumpa, Tim Murtaugh, ktorý sa vyjadril nasledovne:

„Dnes v noci prišlo k útoku na oficiálnu stránku kampane Trumpa a preto už pracujeme s právnymi stranami na vyšetrovaní tohto hacku. Neprišlo ku žiadnemu úniku citlivých dát, pretože žiadne z nich nie sú uložené na stránke. Webstránka je už obnovená.“

Je tak jasné, že okrem hacku išlo aj o pokus o podvod, v ktorom malo byť opätovne využité Monero. O páchateľoch sa zatiaľ nič nevie rovnako ako sa ani nevie, koľko financií (a či vôbec nejaké) boli vyzbierané.

Kurzy mensi

Napriek tomu, že ide o pomerne chabý útok a je iba veľmi málo pravdepodobné, že sa hackerom podarilo niečo vyzbierať, jednu myšlienku im určite musíme nechať. S blížiacimi sa americkými voľbami, o ktorých sme informovali v rôznych videách aj my, je potrebné, aby si ľudia uvedomovali dôležitosť „fake news.“ Práve Trump je totižto majstrom v šírení hoaxov a konšpiračných teórii a je priam desivé, že takýto človek by mohol byť po druhý krát zvolený za prezidenta najmocnejšieho štátu na zemi.

Veď iba jeho samotné tvrdenie, že pokiaľ sa opätovne stane prezidentom, tak sa do jedného dňa po voľbách zbaví koronavírusu v USA, je viac ako na smiech. Práve preto sa dá chápať tento pokus o hack, avšak jedným dychom treba tiež povedať, že išlo o veľmi chabý a pravdepodobne aj prvoplánový hack.

Niečo podobné sa pritom stalo už aj v júli, kedy bolo hacknutých množstvo Twitter účtov popredných politikov, podnikateľov a známych osobností, medzi ktorými nechýbal aj Twitter účet druhého kandidáta na prezidenta v USA, Joa Bidena.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://cryptopotato.com/, https://www.coindesk.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart