0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.09.21 Čínsky zákaz mal vplyv na kryptomenový sektor v krajine

Čína nás už asi nemá čím prekvapiť (vo vzťahu ku kryptomenám). Táto krajina sa jednoducho rozhodla, že sa pokúsi kryptomeny postaviť čo najviac mimo systém a rovnako, že znepríjemní svojim užívateľom ich používanie tak veľmi ako to len pôjde. A hoci bola minulotýždňová novinka spojená s kryptomenovým zákazom nakoniec menej podstatná ako by sa na prvý pohľad mohol zdať, tak jej dopad sa postupne rozširuje po kryptomenovom svete, čo je vidno hneď na niekoľkých pohyboch či vyjadreniach rôznych kryptomenových spoločností.

Huobi presunulo 100 000 BTC u mining poolu

Huobi Bitcoin mining pool je jedným z najväčších kryptomnových mining poolov na svete. Podľa informácii zverejnených spoločnosťou IntoTheBlock, sa práve tento mining pool teraz rozhodol presunúť viac ako 100 000 BTC (približná hodnota viac ako 4,2 miliardy dolárov). IntoTheBlock takisto upozornilo, že ide o najväčšiu sumu presunutú minermi za posledné 4 roky, konkrétne od 18.decembra 2017.

Viac informácii ohľadom daného presunu nebolo burzou alebo ľuďmi spravujúcimi daný pool zverejnených. Mnohí sa ale domnievajú, že tento presun sa udial práve kvôli zákazu, ktorý by mohol ovplyvniť aj Huobi, čínsku kryptomenovú burzu. Časť z tejto sumy by tak napríklad mohla byť použitá na pokrytie výberov z danej burzy. Práve klienti čínskych búrz totižto najviac utrpeli kvôli danému zákonu a preto to pocítia aj práve také inštitúcie ako Huobi.

Alibaba prestáva s podporovaním kryptomenových produktov

Nie príliš pozitívne správy pre kryptomenový trh nielen v Číne, ale takisto aj celkovo vo svete, dnes nadránom zverejnila aj spoločnosť Alibaba. Tá sa rozhodla prestať ponúkať akékoľvek možnosti nákupu mining vybavenia pre kryptomeny na svojej platforme. Rovnako tiež došlo aj ku úplnému zákazu používania kryptomien ako platobného prostriedku, čím sa z hry dostali všetky kryptomeny na čele s Bitcoinom, Ethereom či Litecoinom.

Prečítajte si tiež: Snopp Dogg sa odhaľuje ako krypto veľryba s inkasom viac ako 17 miliónov dolárov

Podľa vyjadrení má dôjsť ku úplnému zákazu predaja akéhokoľvek hardwaru či softwaru zo strany tejto spoločnosti. Dôvodom má byť stále neistejšia situácia spojená s kryptomenami a ich zákonmi v Číne, pre ktorú sa Alibaba mala rozhodnúť úplne skončiť s kryptomenami. Tento zákaz na danej platforme začne byť platný dňa 8.októbra a používatelia Alibaby tak nebudú môcť zalistovať na danej platforme akékoľvek prostriedky či služby spojené s kryptomenami. Alibaba sa takisto vyjadrila, že pokiaľ sa pokúsia užívatelia tieto pravidlá akokoľvek obísť, tak budú pokutovaní či inak potrestaní.

V Číne si už nepozriete CoinGecko, CoinMarketCap či TradingView

No a ani posledná správa, ktorá sa dnes vynorila, nie je práve pozitívnou. V Číne si totižto už nepozriete také stránky ako CoinGecko, CoinMarketCap či TradingView. Tieto a niektoré ďalšie kryptomenové stránky sa totižto mali dostať na zoznam zablokovaných či zakázaných stránok na internete, čím sa opäť iba potvrdzuje to, ako veľmi je Čína aktuálne nastavené proti kryptomenám.

Podľa niekoľkých nástrojov, ktoré sledujú to, ako veľmi čínsky internetový firewall blokuje isté webstránky, je jasné, že všetky tieto kryptomenovo-ladené stránky sú aktuálne na 100 % zablokované. Obyvatelia v Číne sa tak k týmto stránkam dostanú iba za použitia VPN (virtual private network). Údajne sa už v Číne majú aj pomaly rozširovať videá o tom, ako VPN správne a efektívne používať a takisto sa malo množstvo konverzácii a komunikácii z WeChatu presunúť na Telegram alebo Signal, platformy ponúkajúce oveľa väčšiu mieru bezpečnosti, anonymity a ochrany súkromia.

Čínsky zákaz tak predsa len dopad mal

Čínsky zákaz tak zdá sa spôsobil hneď vlnu rôznych reakcií, ktoré by sa pravdepodobne inak nestali. Aj keď kryptomeny z dlhodobého ohľadu určite neovplyvní (rovnako ako ani ceny kryptomien), tak tieto problémy minimálne skomplikujú život kryptomenovým biznisom v krajine. Napriek tomu ide ale z pohľadu Číny stále o jeden veľký prešľap, pretože sa práve prostredníctvom tohto vzdáva akejkoľvek možnosti na to, aby využila rast kryptomien a ich potenciálnu zmenu aktuálneho systému vo svoj prospech.

Niekoľko kryptomenových búrz práve z Číny totižto už aj hlási, že postupne dostáva výpovede od svojich zamestnancov. O tých je na trhu práce samozrejme extrémny záujem a tak aj podľa Colina Wu, známeho blockchain novinára z Číny, sa práve iné burzy z celého sveta snažia daných bývalých zamestnancov čínskych búrz čo najskôr prilákať do vlastných radov. Aj takto sa Čína nie úplne rozumne a ideálne „zbavuje“ nielen pracovnej sily, ale takisto aj spomaľuje potenciálny rast daného sektoru v krajine, ktorá doteraz patrila bezpochyby medzi tie najviac kryptomenovo vyspelé na svete. To sa ale prostredníctvom takých krokov, aké robí čínska vláda, určite už zastavuje o čom svedčia aj vyššie zmienené informácie.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/, https://u.today/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart