0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.07.2021 Blockchain od spoločnosti Dapper Labs: Flow

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Dnes už máme vo svete kryptomien rôzne blockchainové platformy. Tieto platformy sa vždy snažia priniesť nejaké nové vylepšenia a výhody, aby prilákali vývojárov na ich platformu a vytvárali na nej dapps.

Čo je Flow?

Flow je blockchain, ktorý je navrhnutý pre rozsiahle škálovanie bez použitia shardovacích techník a poskytuje rýchle a lacné transakcie, ktoré majú zmysel pre dapps, ako sú napríklad trhy NFT a video hry.

Flow pochádza od spoločnosti Dapper Labs, ktorá sa rozhodla vyriešiť svoj problém s preťažením blockchainu priamo postavením platformy zameranej na hry a ďalšie interaktívne zážitky. Dapper teraz využíva Flow pre všetky svoje vlastné projekty vrátane NBA Top Shot, ale je otvorený aj pre ďalších vývojárov.

Ako funguje?

Flow používa mechanizmus proof of stake, ktorý vyžaduje od validátorov, aby na účasť v sieti vložili určitý počet tokenov FLOW.

Spôsob, akým validácia funguje, je však medzi blockchainmi jedinečný, pretože Flow rozdeľuje validačné úlohy na štyri samostatné typy uzlov: konsenzus, overovanie, vykonávanie a zhromažďovanie. Na validácii každej transakcie sa podieľajú všetky štyri typy uzlov.

Dapper tvrdí, že rozdelenie úloh umožňuje efektívnejšie spracovanie transakcií ako v konkurenčných blockchainoch. Je to alternatívna možnosť rozdelenia alebo rozloženia úložných a výpočtových potrieb blockchainu na početné uzly. Flow nepoužíva zdieľanie, a preto Dapper tvrdí, že Flow udržuje transakcie konzistentné, izolované a trvácne (ACID) a umožňuje vývojárom stavať na práci ostatných.

Architektúra

Aby to bolo možné, blockchain Flow využíva viac uzlovú a viacrolovú architektúru.

Inými slovami, Flow rozdelil fázy validácie transakcie do štyroch rôznych kategórií, pričom rozdelil zodpovednosti každého uzla:

Zbierkové uzly (Collection Nodes) - Vylepšite sieťové pripojenie a dostupnosť údajov pre aplikácie dapps

Konsenzuálne uzly (Consensus Nodes) - rozhodne o prítomnosti a poradí transakcií

Uzly vykonania (Execution Nodes) - vykonaný výpočet spojený s každou transakciou. Tieto uzly nemajú žiadne rozhodovacie právomoci

Overovacie uzly (Verification Nodes) - znova skontrolujte prácu vykonanú uzlami vykonania.

Tvorcovia spoločnosti Flow tvrdia, že táto úroveň špecializácie umožňuje každému uzlu podieľať sa na overovaní každej transakcie, zatiaľ, čo rozdelenie úloh zvyšuje efektivitu.

Prečítajte si tiež: Kto je Satoshi Nakamoto? 

Nástroje pre vývojárov

Inteligentné zmluvy na blockchaine Flow sú písané v rodnom jazyku Flow, Cadence.

Tím Flow vytvoril web ako vzdelávací nástroj pre vývojárov, ktorí nikdy nevytvorili blockchainové aplikácie, aby sa oboznámili s Cadence.

Ďalšou jedinečnou vlastnosťou blockchainu Flow je, že vývojári môžu vydávať svoje dapp v beta verzii a pri problémoch aktualizovať kód. Používatelia budú na tieto zmeny upozornení pri interakcii so softvérom.

Akonáhle autori predložia konečnú verziu kódu, stane sa nemennou, čo znamená, že ju nemožno znova zmeniť.

V čom je iný?

V tradičnom blockchaine každý uzol uchováva celý stav (zostatky na účtoch, kód inteligentnej zmluvy atď.) a vykonáva všetku prácu spojenú so spracovaním každej transakcie v reťazci.

Flow má zreťazenú architektúru, ktorá oddeľuje úlohy, ktoré zvyčajne vykonáva jeden uzol, medzi štyrmi rôznymi typmi uzlov, čo výrazne znižuje nadbytočné úsilie a zvyšuje efektivitu. Na podporu tohto prístupu vyvinul tím Flow novú kryptografickú techniku ​​s názvom Specialized Proofs of Confidential Knowledge (SPoCK) zameranú na riešenie overovacej dilemy.

Spoločnosť Flow prehodnocuje mnoho ďalších možností návrhu, aby zlepšila použiteľnosť pre vývojárov aj spotrebiteľov, vrátane upgradovateľných inteligentných zmlúv, zabezpečenia čitateľného človekom. Protokol je zabezpečený prostredníctvom variantu HotStuff, konsenzuálneho algoritmu Proof of Stake vyvinutého spoločnosťou VMware Research.

Výsledkom je jediný zdieľaný stav pre všetky inteligentné zmluvy, ktorý zaisťuje, že každá transakcia má úplné záruky ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability). Tento prístup umožňuje vývojárom bezpečne a ľahko stavať na kóde ostatných a vytvárať tak úplne nové produkty a služby zrýchľujúcim sa tempom. Toto sa nazýva skladateľnosť (composability).

Čo môžete stavať na Flowe?

Flow je spoľahlivá platforma pre aplikácie, ktoré môžu svojim používateľom poskytovať úplne nové funkcie a výhody.

Medzi príklady, ktoré môže Flow poskytnúť, patria: umelci alebo kapely, ktoré používajú krypto tokeny, aby poskytli miliónom fanúšikov nevídané nové spôsoby, ako ukázať svoj fandom a hry, ktoré odmeňujú hráčov za pridanú hodnotu a umožňujú získať aktíva a identity, ktoré môžu používatelia získať v nekonečných otvorených prostrediach, alebo platformy pre fanúšikov športu po celom svete na obchodovanie s overenými, autentickými digitálnymi pamiatkami v obmedzenom vydaní v reálnom čase.

Do tohto projektu sa už zapojili Warner Music Group a Ubisoft, Animoca Brands, vývojári krypto hier vrátane F1 Delta Time a Sandbox.

Token Flow

Tento token je natívna mena pre sieť a základný kameň pre novú digitálnu ekonomiku. Keďže blockchain je digitálna infraštruktúra, tak token Flow je palivo, ktoré napája sieť.

Flow má niekoľko dôležitých charakteristík, ktoré z nej robí ideálnu menu pre novú generáciu hier, spotrebiteľských aplikácií a digitálnych aktív, ktoré budú mať rozmanité použitie, širokú distribúciu a nízku peňažnú infláciu.

Zdroje: https://decrypt.co/resources/what-is-flow-dapper-labs , https://medium.com/dapperlabs/introducing-flow-a-new-blockchain-from-the-creators-of-cryptokitties-d291282732f5 , https://www.kraken.com/en-us/learn/what-is-flow , https://www.onflow.org

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart