0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.04.21 Ďalšia spoločnosť investuje 100 miliónov dolárov do kryptomien

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Iba včera sme informovali o tom, že Tesla sa rozhodla čo to zo svojho BTC portfólia odpredať. Táto správa bola vnímaná aj ako pozitívna, aj ako negatívna závisiac od pohľadu, aký na ňu ľudia zvolili. Naša dnešná správa sa ale nedá vnímať nijako inak, ako pozitívne. Na zozname verejne obchodovaných spoločností, ktoré si pridali Bitcoin na svoju súvahu totižto pribudla ďalšia veľká spoločnosť z gaming sveta, ktorá nakúpila BTC za viac ako 100 miliónov dolárov. Celkovo je tak týchto spoločností už minimálne 35 podľa BitcoinTreasuries

Kúpa 1 717 BTC

Spoločnosť Nexon, ktorá patrí ku japonským gaming gigantom, sa rozhodla pridať na svoju súvahu bitcoiny v hodnote približne 100 miliónov dolárov. Pri tomto nákupe získala spoločnosť Nexon 1 717 BTC, pričom jeden kúpila v priemere za 58 226 dolárov. Pri Nexone ide ale iba o menej ako 2% zo všetkých hotovostných rezerv, ktoré táto spoločnosť má.

Ku tomuto konkrétnemu kroku sa vyjadril aj Owen Mahoney, CEO a prezident spoločnosti Nexon:

„Náš nákup Bitcoinu reflektuje premyslenú stratégiu ako ochrániť hodnotu pre našich akcionárov a podielnikov a takisto o zachovanie kúpnej sily našich hotovostných aktív. Pri aktuálnom ekonomickom rozpoložení veríme, že Bitcoin ponúka dlhodobú stabilitu a likviditu zatiaľ čo uchováva aj hodnotu našej hotovostnej rezervy pre budúce investície.“

Owen Mahoney tak opäť iba podčiarkol to, o čom Michael Salyor, Jack Dorsey, Mike Novogratz či Anthony Pompliano (a mnoho ďalších kryptomenových podporovateľov) hovoria už istý čas. Je však skvelé, že si to opäť uvedomila ďalšia spoločnosť, ktorá nielenže patrí medzi verejne obchodované spoločnosti, ale takisto je aj gigantom vo svojom odbore. Nexon je totižto druhou najväčšou spoločnosťou v gaming priemysle v Japonsku po Nintende. Dostať sa na túto priečku sa jej podarilo za viac ako 25 rokov na trhu (založená v roku 1994) a za približne 10 rokov na verejnej obchodovanej burze.

Prečítajte si tiež: Tesla predala časť svojho BTC portfólia - je to bullish alebo bearish správa? 

Nexon vo veľkom investuje

Nexon ale zažíva aj skvelý rok, keď sa tejto spoločnosti podarilo navýšiť svoj net worth na 9,6 miliardy dolárov (nárast o 52% oproti predošlému roku). Môžu za to také hry ako MapleStory, KartRider či Dungeon & Fighter, ktoré mali všetky obrovský úspech.

Investovanie do Bitcoinu nie je pritom jediným investičným rozhodnutím, ktoré Nexon za posledný čas spravilo. Iba v júni minulého roku totižto spoločnosť oznámila, že má v pláne investovať približne 1,5 miliardy dolárov do spoločností zo zábavného a herného priemyslu. Zatiaľ sa Nexon rozhodol investovať približne 875 dolárov do spoločností ako Hasbro, Bandai Namco, Konami či Sega Sammy. Tieto typy investíciu sú však pravdepodobne vnímané inak, ako investícia do Bitcoinu. Tá má totižto chrániť pred stratou hodnoty hotovostných rezerv, zatiaľ čo investície do daných spoločností sú skôr vnímané ako také, ktoré majú aj generovať istý zisk. Pokiaľ si chcete prečítať oficiálne stanovisko tejto spoločnosti, kliknite na nasledujúci link.

Zdroje: https://www.forbes.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart