0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

26.11.2021 Decentralizovaná aplikácia na Cardano blockchaine: Paribus

Paribus funguje na blockchaine Cardano ako decentralizovaná aplikácia (dApp), ktorá umožňuje bez povolenia a cenzúry odolný protokol požičiavania a vypožičiavania pre nezameniteľné tokeny (NFT) s interoperabilitou medzi reťazcami.

Aplikácia navyše umožňuje syntetické aktíva a pozície likvidity. Projekt má za cieľ poskytnúť riešenie typu všetko v jednom na syntetizovanie aktív mimo reťazca ako NFT a ich transformáciu na finančné nástroje. Okrem toho, aby sa skutočne využil potenciál interoperability, sú NFT dostupné na použitie vo viacerých aplikáciách na viacerých blockchainoch.

Paribus má myšlienku, že ak sa to dá overiť, môže sa to predať. Super rýchle služby vďaka Cardano, ponúka investorom nové príležitosti, ktoré v tradičnom investičnom odvetví nenájdete. Pomocou inovatívneho prístupu k decentralizovaným financiám (DeFi) a nezameniteľným tokenom (NFT) umožňuje Paribus používateľom tokenizovať akékoľvek aktíva mimo reťazca, ktoré možno overiť. Potom môžu používatelia použiť tieto NFT v protokoloch vypožičiavania a požičiavania na platforme, čím vytvárajú nové nástroje pre inak nedostatočne využívané aktíva.

Niektoré z aktív DeFi, ktoré aplikácia v súčasnosti hostí, zahŕňajú hudbu, názvy domén Ethereum Name Service (ENS), krypto zberateľské predmety a poistné zmluvy. Okrem toho Paribus ponúka službu bez úschovy, čo znamená, že používatelia majú svoje prostriedky vždy plne pod kontrolou. V súlade so skutočnou povahou DeFi bude všetok kód Paribus plne open source, viditeľný a voľne použiteľný pre verejnosť. Najprv však projekt podrobí kódex prísnemu testovaniu a auditom.

Paribus funkcie

Paribus sa snaží ponúknuť širokú škálu funkcií, ktoré v konečnom dôsledku pridajú silu k svojej hodnotovej ponuke ako jedného z prvých protokolov DeFi na Cardane blockchain.

Non-fungible Tokens (NFTs)

Veľmi populárne a žiadané digitálne aktíva exponenciálne pribúdajú a zároveň zachytávajú pozornosť mainstream médií. Možnosť tokenizácie hodnotných aktív bez ohľadu na ich fyzickú podobu, vzhľad alebo vlastnosti  prináša nové príležitosti aj výzvy. Cieľom Paribusu je vyriešiť jednu z týchto výziev a zvýšiť ekonomickú hodnotu týchto tokenov so zvýšenou likviditou a možnosťami ekonomického využitia bez tohto, aby ste museli NFT priamo predať.

Majitelia NFT budú môcť odomknúť likviditu prostredníctvom kolateralizovaných úverov proti ich aktívam NFT na financovanie ďalších možností, ako sú napr. obchodovanie, investovanie a ďalšie.

Virtual Land

Rastúci fenomén s pozemkami až za 900 000 dolárov vďaka nedávnemu predaju na Decentralande. Keďže dopyt po týchto aktívach rastie s inováciami z odvetvia VR pridávanými do mixu, rýchlo sa stáva zaujímavým aktívom pre protokoly DeFi, ktoré budú môcť podporovať.

Cieľom Paribusu je presne toto riešiť tým, že navrhuje súbor inteligentných zmlúv, ktoré umožňujú zabezpečenie s virtuálnymi krajinami. Vzhľadom na počiatky ekosystému Cardano a nedostatku dohodnutých štandardov pre tento typ aktív, Paribus prispeje a predloží nápady, ktoré budú slúžiť na odblokovanie likvidity prostredníctvom týchto aktív vo forme požičiavania a úverov. Metadáta sú jednou oblasťou, na ktorej sa snažia inovovať a prinášať do štandardov NFT virtuálne krajiny.

Syntetické a LP Tokeny

Ďalšia možnosť, ktorá sa rýchlo stala úspešnou prostredníctvom platforiem ako Synthetix a Uniswap. Rastúci dopyt a používateľská základňa pre kryptomeny a úplne nová generácie investorov, z ktorých časť prejde na DeFi môže viesť k sofistikovanejším prípadom použitia syntetických a LP tokenov. Paribus vybuduje produktovú líniu na požičiavanie a poskytovanie úverov na ďalšie využitie aktív.

Tieto produkty integrujú hlboko do natívneho tokenu PBX. To umožní zníženie  poplatkov vo všetkých produktoch, zdieľanie zisku pre poskytovateľov likvidity, investorov a riadenie prostredníctvom štruktúry DAO.

Prečítajte si tiež: Představitel čínské komunistické strany byl vyloučen poté, co povolil těžbu kryptoměn

NFT a Syntetické tokeny

Fungible a Non-Fungible

Tokeny sú aktíva blockchainu, ktoré sa spravujú a umiestňujú pomocou kryptografických adries a inteligentných zmlúv. Mnohé z nich zdieľajú tie isté vlastnosti a možno ich kategorizovať pod spoločným štandardom ako ERC-20 tokeny.

NFT majú rôzne súbory vlastností a jedinečnosti, ktoré z nich robia jediné svojho druhu. Vlastník nemôže obchodovať jeden NFT token za druhý, zatiaľ, čo jeden Bitcoin je vždy jeden Bitcoin. NFT, teda môžu mať súvisiace hodnoty, ktoré môže definovať iba trh.

DEX a AMM v súčasnosti neponúkajú implementácie pre výmenu týchto jedinečných aktív.

Syntetické NFT

V porovnaní s tradičným trhom s krypto aktívami je ekosystém pre nezastupiteľné tokeny (NFT) značne nedostatočne vyvinutý z hľadiska aplikácie aj trhovej kapitalizácie.

NFT sú jedinými plne overiteľnými aktívami, ktoré sú odolné voči falšovaniu. Aplikovanie nehnuteľnosti alebo aj finančných produktov zabalené, ako NFT majú hmatateľnejšiu hodnotu a okamžité využitie.

Odborníci už nejaký čas tvrdia, že musí existovať príležitosť využiť tieto aktíva, keďže kryptomeny sa vyvinuli tak, aby zahŕňali dlhové trhy.

Metriky ocenenia

Tradične sa ocenenia odvodzujú z historických nákupov a porovnateľných hodnôt, ktoré existujú na pohyblivom trhu.

NFT túto históriu nemajú a môžete ich oceniť voči USD, ETH alebo ľubovoľným počtom aktív, čím vzniká pohyblivý trh. Trhy NFT úverov spoločnosti Paribus by mohli pri určovaní realizovanej hodnoty výrazne pomôcť.

Leasing NFT

Možnosť prenajímať NFT vyvolala záujem a predstavuje veľký trh. Aj, keď to môže spočiatku inšpirovať možnosť skúšať nové veci, experimentovať s hrami alebo nasadzovať kapitálové využitie alternatívnych aktív je značné vzhľadom na určitú mieru efektívnosti na trhu.

Evolúcia by pravdepodobne odzrkadľovala úverové trhy s dodatočným dôrazom na vlastnosti samotného aktíva. Súčasné trendy a požiadavky trhu budú mať pravdepodobne veľký vplyv na trh.

Zatiaľ, čo Paribus sleduje tento vývoj musia zvážiť veľa premenných, ako je trvanie prenájmu a ochota prenajímateľov podrobiť sa pravdepodobne prispôsobeným dohodám, kým trh neprijme finálnu podobu.

Powering Synthetics

Tradičné pôžičkové trhy jednotlivcov obmedzujú dostupné zdroje a produkty. Paribus spája kolektívne zdroje účastníkov, aby vytvorili jeden s cieľom zvýšiť likviditu a vytvoriť živý trh.

Zatiaľ, čo NFT vytvára skvelú kópiu, je tu potreba zastupiteľnosti, kde sa môžu zhromažďovať a združovať zdroje. Flexibilné vklady, výbery, nákup, predaj, požičiavanie a pôžičky sa aktivujú okamžite a na rozdiel od tradičných peňažných trhov nemajú žiadnu splatnosť. To nie je možné bez podobných syntetických aktív.

Oceňovanie jedinečných aktív vyžaduje referenciu, aby ste získali expozíciu voči zakladanému aktívu, takže úrok môže podľa toho narastať.

Na tradičných trhoch sú syntetické aktíva bežné a používajú sa na odzrkadlenie záložného aktíva či už je to akcia alebo mena. Teoreticky môžete replikovať na syntetické aktívum takmer čokoľvek , pokiaľ neexistuje požiadavka na fyzické aktívum a vyrovnanie obchodu.

PBX Token

Natívny token Paribus (PBX) slúži, ako kľúč k správe protokolu, pričom jedinou požiadavkou pre držiteľov tokenu je vložiť určité množstvo prostriedkov. V súčasnosti zostáva vo veľkej miere pod kontrolou protokolu.

V súlade s plánom projektu však Paribus plánuje v priebehu nasledujúcich piatich rokov vytvoriť infraštruktúru decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO). Tým sa prenesie kontrola nad prevádzkou siete a protokolom z tímu na držiteľov tokenov PBX.

Hlavným cieľom používania tokenu Paribus (PBX) s riadením je ponúknuť každému príležitosť prispieť. Držitelia tokenov PBX z celého protokolu budú kolektívne zosúlaďovať stimuly pre nezávislé platformy.

Držitelia tokenov PBX môžu prevziať úlohu investora, obchodníka alebo účastníka protokolu. Spoločne môže byť riadenie platformy prínosom pre samotný protokol Paribus, bezpečnosť aktív a držiteľov tokenov PBX projektu.

Okrem toho protokol ponúka držiteľom tokenov PBX možnosť získať pasívny príjem. Pomocou viacúrovňového systému môžu držitelia tokenov PBX vložiť svoje aktíva, aby získali určité percento z poplatkov nahromadených protokolom. Odmeny sú relatívne k vsadenej sume, pričom čím viac tokenov PBX vložíte, tým vyššie bude percento odmien. Na druhej strane to stimuluje uzamykanie tokenov, čím sa zvyšuje ich nedostatok a tým aj hodnota tokenu.

Používatelia

Používatelia protokolu sa môžu podieľať na dvoch kľúčových úlohách či už ako dlžníci alebo veritelia. Veritelia platformy by sa inak mohli označovať ako hodleri. Tento kolektív tvoria krypto investori, ktorí držia svoje aktíva a neplánujú ich predať.

Tento protokol, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v ekosystéme siete Paribus, stimuluje veriteľov na platforme. Paribus ponúka všetkým veriteľom možnosť zarobiť si pasívny príjem s ich majetkom.

Používatelia musia iba vsádzať, zatiaľ, čo protokol bezpečne požičiava ich aktíva, čím si používatelia získavajú záujem. To znamená, že hodnota mnohých druhov podkladových aktív môže súčasne narastať a ponúkať držiteľom aktív viacero zdrojov príjmu. Okrem toho platforma poskytuje výpočty ročnej percentuálnej miery (APR), ktoré veriteľom umožňujú odhadnúť ich výnosy z rôznych aktív. Úlohu veriteľov možno na druhej strane prirovnať k poskytovateľom likvidity, ktorí ponúkajú aktíva ako likvidný kapitál na požičiavanie protokolu.

Druhou užívateľskou rolou siete Paribus je vypožičiavateľ. Dlžníkovi môžu poskytnúť  len plne zabezpečené pôžičky. To znamená, že dlžníci musia vložiť aspoň 100 % hodnoty finančných prostriedkov, ktoré si chcú požičať. Nepriamo to v podstate znamená, že dlžníci sú tiež poskytovateľmi likvidity.

Pre hladký priebeh protokolárnych operácií sú však kľúčoví dlžníci, ktorí platia malý jednorazový poplatok za čerpanie úveru. Okrem toho musia dlžníci platiť z úveru nízku úrokovú sadzbu. Prostriedky, z ktorých sa reinvestujú do držiteľov protokolov a PBX tokenov.

Vlastnosti

Protokol Paribus sa snaží o inovácie v rastúcom trhu syntetických kryptomien v rámci odvetvia decentralizovaných financií (DeFi).

Syntetické aktíva umožňujú držiteľom získať cenovú expozíciu podkladovému aktívu bez toho, aby vlastnili alebo niesli zodpovednosť za uvedené aktívum. Sieť Paribus chce používateľom umožniť, aby svoje syntetické aktíva mohli využívať. Okrem prezentovania riešenia pre nedostatočne využívané aktíva poháňajúce aplikáciu DeFi ponúka platforma používateľom možnosť zarobiť pasívny príjem vďaka svojimi syntetickým aktívam a nezastupiteľnými tokenmi (NFT) prostredníctvom decentralizovaného trhu pôžičiek Paribus.

V súčasnosti webová stránka platformy predstavuje šesť kľúčových funkcií na vytváranie a používanie nezastupiteľných tokenov (NFT) a syntetických aktív. Paribus dúfa, že v budúcnosti sa NFT trhy stanú rovnako likvidnými a dostupnými ako tradičný trh s kryptomenami.

Paribus využitie

Protokol Paribus má za cieľ prepracovať tradičné investičné odvetvie identifikáciou mnohých príležitostí na získanie výnosov. Hoci je stále vo vývoji, schopnosť synteticky tokenizovať aktíva mimo reťazca na blockchaine predstavuje novú investičnú možnosť. Napriek tomu existuje veľa digitálnych, syntetických a nezastupiteľných aktív, ktoré sa v súčasnosti využívajú s protokolom Paribus.

Táto platforma ponúka držiteľom bežne obchodovaných nezastupiteľných tokenov (NFT) možnosť pasívnej návratnosti svojich investícií, navyše k akémukoľvek prirodzenému zhodnocovaniu aktív. Pre držiteľov NFT s aktívami, ktoré nemajú príliš aktívne využitie, ako sú digitálne umenie alebo krypto zberateľské predmety, predstavuje Paribus ziskové riešenie. Okrem toho, poistné zmluvy viazané prostredníctvom inteligentných zmlúv a názvov domén Ethereum Name Service (ENS) sú NFT, ktoré môžu mať minimálne interakcie počas trvania držania.

Týka sa to aj virtuálnych vlastníkov pôdy a hudobných NFT, hoci môžu predstavovať aj ďalšie samostatné zdroje príjmov.

Platforma Paribus popri nástroji nezastupiteľných tokenov (NFT) umožňuje poskytovateľom likvidity (LP) iných decentralizovaných búrz (DEX) a automatizovaným tvorcom trhu (AMM) získať výnos zo svojich pozícií likvidity.

LP môžu vložiť svoje žetóny LP do jednej z relevantných skupín stávok LP v rámci protokolu Paribus. Držitelia môžu tiež využiť svoju pozíciu požičaním plne zabezpečenej pôžičky oproti ich podielu v LP tokenoch. Okrem toho sieť Paribus umožňuje komukoľvek raziť syntetické aktíva s transparentným kolaterálom v reťazci bez povolenia a bez hraníc.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/what-is-paribus-and-the-pbx-token , https://paribus.io/documents/PARIBUS-Litepaper-V1.0.pdf

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart