0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

25.11.20 Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.

Viac ako 700 000 ETH vyzbieraných na staking

Približne o týždeň má dôjsť ku dlho očakávanému spusteniu projektu Ethereum 2.0 (ETH2.0), ktoré umožní prechod na Proof-of-Stake blockchain známy pod názvom „beacon chain.“ K oficiálnemu začiatku by pritom malo dôjsť 1.12., odkedy by mal „beacon chain“ fungovať spoločne s aktuálnou Ethereum sieťou.

Cieľom, ktorý bol zverejnený začiatkom novembra, bolo vyzbierať a locknúť približne 524 000 ETH, ktoré budú následne používané na staking. Dlho to ale vyzeralo, že k naplneniu tohto cieľu nedôjde, keďže ešte minulý týždeň nebolo na adrese zverejnenej na uzamknutie a staking ETH, ani viac ako 20 % z celkového počtu.

Aj napriek tomu, že koncom minulého týždňa sa dal pozorovať rast, stále to nevyzeralo úplne nádejne a odklad sa zdal byť takmer reálnou možnosťou. To sa ale veľmi rýchlo zmenilo, keď iba za posledné dva dni pribudlo viac ako 460 000 ETH, a celkovo sa na danej adrese vyzbieralo až viac ako 700 000 ETH.

Prečítajte si tiež: Bitcoin získava pozornosť médií po celom svete - ohlasy sa ale rôznia

Potrebných ale bolo pritom presne 524 288 ETH, ku ktorým sa asociovalo presne 16 384 validátorov. Každý z nich musel poslať minimálne 32 ETH, pričom práve takýto počet ETH bol obdržaný najčastejšie. Aj vďaka tomu, že sa najmä ku koncu pripojilo obrovské množstvo nových validátorov a účastníkov, ktorí poslali ETH na staking, tak teraz môže prejsť plynule a bez meškaní ku spusteniu „beacon chainu.“ To už oficiálne potvrdil aj Vitalik Buterin, tvorca a najznámejšia tvár Etherea, ktorý na svojom Twitteri okrem iného zverejnil aj niekoľko zaujímavých štatistík o tom, ako prebiehalo zbieranie ETH na staking.

Celsius Network s približne 5% podporou

Identita veľkého množstva účastníkov je samozrejme neznáma. Nie všetci sa však boja prezradiť, či sa stakingu zúčastnili alebo nie. Alex Mashinsky, CEO a zakladateľ kryptomenovej lending a borrowing platformy Celsius Network sa napríklad vyjadril, že Celsius sa zapojil do stakingu s viac ako 25 000 ETH.  Podľa jeho vlastných slov sa týmto krokom chcel Celsius Network iba uistiť, že Ethereum 2.0 sa skutočne spustí na čas a bez meškania.

Okrem toho, že tak pomohli k naštartovaniu ETH 2.0 (ktoré by sa samozrejme ale udialo aj bez nich, pretože bolo vyzbieraných až 700 000 ETH, čo značí väčší záujem ako sa očakával), spravili tento krok aj z marketingového a finančného hľadiska. Odmeny zo stakingu na ETH 2.0 im totižto majú pomôcť s navýšením yieldu, ktorý budú ich klienti môcť získať z platformy Celsius Network. Ales Mashinsky sa na túto tému vyjadril nasledovne:

"Na našej sieti máme už viac ako 230 tisíc používateľov, s celkovou hodnotou aktív približne 3,3 miliardy dolárov. Títo používatelia vkladajú ETH na našu sieť, čím zarábajú yield vďaka rôznym možnostiam, ktoré poskytujeme. Týchto 25 000 ETH, ktoré boli poslané na ETH 2.0 staking pomôžu vytvoriť ďalší zdroj yieldu pre našu komunitu."

Aktuálne pritom môžu používatelia Celsius Network zarobiť na yielde približne 7.2 % ročne. To by sa mohlo čiastočne navýšiť, keďže odmena za staking na ETH 2.0 sa na prvé obdobie odhaduje na približne 20 % ročne.

Vývoj Etherea pokračuje v plnom prúde

ETH 2.0 toho môže zmeniť naozaj veľa v kryptomenovom sveta. Už iba škálovateľnosť, ktorá sa zatiaľ zdá byť ako jedným z najväčších problémov, by mohla byť o čosi bližšie ku vyriešeniu s ETH 2.0, ktoré by umožnilo až 100x rýchlejšie škálovanie pre Ethereum, ako je tomu doteraz. Či sa tak stane ukáže až čas, avšak škálovanie nie je jediným problémom, na ktorého riešení aktuálne Ethereum pracuje.

Členstvo mensi_LOW

Ethereum napríklad vytvorila „EthTrust Security Levels Working Group,“ ktorej náplňou bude vypracovanie rôznych bezpečnostných štandardov pre Ethereum smart kontrakty a ich bezpečné používanie. Konečným cieľom by mohlo byť vytvorenie akéhosi zoznamu alebo zabezpečeného registra, ktorý by umožnil jednoduché a hlavne bezpečné smart kontrakty, ktoré by následne mohli byť používané rôznymi spoločnosťami.

Práve táto skupina by tak mohla priniesť riešenie na obrovské bezpečnostné problémy DeFi sektora, ktorý sa spolieha najmä na Ethereum, keďže je z veľkej časti postavený na najväčšom altcoine. Napriek tomu však má množstvo DeFi projektov stále bezpečnostné problémy, ktoré oberajú používateľov o milióny dolárov a vrhajú zlé svetlo na sektor decentralizovaných financií. Je možné, že v prípade úspechu nielen skupiny „EthTrust Security Levels Working Group,“ ale takisto aj ETH 2.0, by sa tieto bezpečnostné problémy mohli výrazne obmedziť.

Na to si však ešte budeme musieť počkať, keďže Ethereum 2.0 by malo mať približne 4 fázy, ktoré by sa postupne mali uskutočňovať v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov. Ide tak o pomerne dlhý proces vývoja, ktorý so sebou prinesie určite množstvo ťažkostí a komplikácii, s ktorými sa bude musieť Vitalik Buterin aj s jeho tímom vysporiadať. Ako sa im to ale podarí ukáže až čas.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://forkast.news/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart