0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

25.06.2021 Unicrypt a ich platforma, ktorá je jediná svojho druhu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Unicrypt je blockchainový ekosystém, ktorý využíva intuitívny prístup k riešeniu naliehavej otázky v dôveru investorov v decentralizované financovanie (DeFi).

Projekt pracuje v tandeme so združením likvidity na platforme Uniswap odmenením farmárov za poskytnutie likvidity spoločnosti Uniswap.

Ekosystém Unicrypt predstavuje spôsob ochrany investorov pred novými projektmi DeFi, ktoré zrazu vytiahnu likviditu z ich fondov Uniswap. Sieť využíva svoj natívny obslužný token UNCX, ktorý funguje, ako nástroj deflačnej správy a prostriedok pre vývojárov na platenie poplatkov. S ich nadchádzajúcim vydaním v januári bude token UNCX slúžiť ako spôsob, ako vopred získať prístup k automatizovaným predpredajom launchpad.

Používatelia môžu tiež získať väčšiu expozíciu investorov prostredníctvom rozhrania projektu, ktoré zobrazuje iba najkvalitnejšie projekty. Projekty ako COIN, MahaDAO, YFDAI, LGCY, DEXT už uzamkli milióny v protokole Unicrypt.

Inteligentné zmluvy Liquditiy Lockers

Nové inteligentné zmluvy Unicrypt známe ako Liquidity Lockers sú aktívne, čo umožňuje vývojárom verejne uzamknúť likviditu na Uniswap na vopred určené obdobie. Táto vlastnosť zaručuje investorom, že vývojári projektov nie sú schopní vyčerpať svoje prostriedky a nemôže nastať rug pull.

Sieť Unicrypt sa rýchlo stala nalepším uzamykateľným protokolom v ekosystéme Uniswap.

Investori môžu na serveri Uniswap ľahko prechádzať všetky uzamknuté skupiny likvidity a získať prístup k dôležitým podrobnostiam potrebným na prijatie informovaného rozhodnutia pre každú uzamknutú skupinu, ako je napríklad dátum ukončenia a celkové zablokované prostriedky.

Unicrypt je v súčasnosti LEN platformou zabezpečujúcou likviditu a umožňujúcou jej migráciu na Uniswap V3. Unicrypt je jediný produkt, ktorý ponúka zámky s migráciou likvidity na Uniswap V3.

Unicrypt Yield Farming Protocols

Unicrypt ponúka výnos Dapp ako služba, ktorá umožňuje každému vývojárovi tokenov (na blockchaine Ethereum) vytvoriť farmu s odmenami dostupnými pre poskytovateľov likvidity ľubovoľných párov na Uniswap.

Tokenové tímy neustále zabezpečujú dostatočnú likviditu svojich párov Uniswap. Poskytnutím služby umožňujúcej tokenovým tímom motivovať svojich poskytovateľov likvidity sa tento produkt Unicrypt môže v blízkej dobe stať štandardom.

Plne decentralizovaná Presale platforma

Táto prvá decentralizovaná platforma svojho druhu Launchpad, ktorý ponúka alternatívu k centralizovaným protokolom ako POLS, SWAP, DDIM. Akýkoľvek projekt môže spustiť svoj predpredaj na platforme rovnakým spôsobom, ako je ľubovoľný token voľne uvedený na uniswape.

Táto platforma predpredaja zaisťuje dve veci a uzatvára konečnú bezpečnostnú medzeru medzi predpredajom a inicializáciou trhu a zámkami likvidity.

Každý predpredaj musí uzamknúť minimálne 30% likviditu. Ak zlyháva predpredaj, investori sú plne vykúpení za svoj príspevok ETH. Po dokončení predpredaja môžu byť trhy iniciované verejne vyvolanou funkciou a vývojári môžu svoje prostriedky vybrať až po inicializácii párov a uzamknutí likvidity.

Nová platforma umožní audítorom na bielej listine označiť tokeny / zmluvy, ktoré sa javia ako škodlivé, a to bude viditeľné v rámci samotného predpredaja. Škodlivé funkcie razenia, servery proxy alebo čierne listiny je možné označiť a upozorniť používateľov decentralizovaným spôsobom.

Krátko nato sa predstaví aj prideľovanie tokenov, ktoré umožní tímom uzamknúť ich tímové tokeny (ako to bolo v prípade zámkov likvidity) priamo z genézy ich projektu. Tokenový nárok na dapp bude tiež možné použiť ako samostatný produkt, napríklad zámky na likviditu Unicrypt.

Prečítajte si tiež: MakerDAO a DAI

Token UNCL a UNCX

UniCrypt je ekosystém s dvoma tokenmi, UNCX je token deflačnej správy, ktorý poskytuje držiteľom hlasovacie právo. A UNCL je inflačný token pre farmárske odmeny.

UNCL

Token odmeny pre poskytovateľov likvidity v určitých farmárskych bazénoch Unicrypt. Ďalej sa môžete zúčastniť 1. kola predpredaja na launchpade podržaním 50 UNCL. Miera inflácie UNCL sa navyše každý rok znižuje na polovicu, aby sa zabezpečilo, že symbolické emisie tokenu nebudú príliš vysoké.

Jeden rozdiel je na blockchaine xDai, kde najlepších 100 majiteľov UNCX a UNCL dostane podiel z vygenerovaných poplatkov za predpredaj v tejto sieti.

UNCX

Hlavným prípadom použitia je držanie 4 UNCX na účasť v 1. kole (čo sú prvé 2 hodiny) predaja tokenov cez launchpad. V súčasnosti je celková zásoba 48 650 UNCX a nikdy sa nebudú raziť žiadne nové tokeny. Ponuka môže ísť iba dole, pretože tím náhodne vypáli UNCX prostredníctvom spätných odkúpení z poplatkov zhromaždených protokolom.

Čo je Rug Pull?

Je to zlomyseľný manéver v krypto svete, kde vývojári kryptomien upustia od projektu a utekajú s prostriedkami investorov.

Zvyčajne sa to deje v ekosystéme DeFI, najmä na decentralizovaných burzách (DEX), kde zlomyseľní jednotlivci vytvoria token a vypíšu ho na DEX, potom ho spárujú s poprednou kryptomenou ako Ethereum.

Akonáhle významná časť nič netušiacich investorov zamení svoje ETH za uvedený token, tvorcovia potom vyberú všetko z likviditného fondu a cenu mince vynulujú. Tvorcovia mincí môžu dokonca vytvoriť dočasnú reklamu na telegrame, twitteri a ďalších platforiem sociálnych médií a spočiatku vložiť do svojho fondu značné množstvo likvidity kvôli dôvere budúcich investorov.

Prečo sa to stále deje?

Rugu sa na DEXoch darí, pretože tieto typy búrz umožňujú používateľom zoznam tokenov zadarmo a bez auditu, na rozdiel od centralizovaných búrz s kryptomenami. Ďalej je vytváranie tokenov na blockchainových protokoloch open source ako Ethereum jednoduché a bezplatné.

Väčšinou decentralizované burzy, ako napríklad Uniswap, algoritmicky určujú ceny tokenov v skupine v závislosti od dostupných zostatkov. Aby ste sa nestali obeťou rug pullu, skontrolujte likviditu v bazéne. Je to však iba prvý krok. Musíte tiež skontrolovať či je v bazéne zámok. Väčšina renomovaných projektov blokuje združenú likviditu na určité obdobie.

Ďalšou hlavnou charakteristikou možného rug pullu je cena mince, ktorá prudko stúpa v priebehu niekoľkých hodín. Napríklad minca na rug pull sa môže do 24 hodín posunúť z 0 na 50-násobok. Tento trik je určený na povzbudenie FOMO efektu, ktorý vedie viac ľudí k investovaniu do tokenu.

Takže, keď budete chcieť v budúcnosti poskytnúť likviditu určitému projektu, tak si radšej o danom projekte zistite viac informácií, aby ste neprišli o vaše ťažko zarobené peniaze.

Zdroj: https://dexplain.com/what-is-unicrypt-uncx-and-uncl-token-review/ ,  https://medium.com/the-capital/unicrypt-network-decentralisation-is-trust-automation-is-scalability-f884a6914702 , https://coinmarketcap.com/alexandria/glossary/rug-pull

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart