0
 0,00 0 items

No products in the cart.

24.11.20 Bitcoin získava pozornosť celosvetových médií – ohlasy sa ale rôznia

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]S výrazným rastom cien popredných kryptomien sa dostáva kryptomenám aj rastúcej pozornosti v médiách. Nehovoríme teraz ale o kryptomenových magazínoch, ktoré sa týmto témam venujú pravidelne, ale o takých, ktoré sa na investičný a obzvlášť kryptomenový sektor nezvyknú pozerať dennodenne. Mení sa tak sentiment alebo je na čase zvážiť predaj a zatvorenie obchodov, keďže sa krypto opäť rieši v médiách?

Rôzne reakcie na rast ceny Bitcoinu

Posledných niekoľko týždňov zažíva Bitcoin skutočne skvelý rast. Útočenie na nové ATH a veľký nárast trhovej kapitalizácie spôsobuje, že sa na najväčšiu kryptomenu čoraz častejšie pozerajú aj média, ktoré tak doteraz robili iba sporadicky. Reakcie na Bitcoin, na jeho pozíciu v investičnom svete, ale takisto aj na jeho budúcnosť sa však odlišujú. Niektoré portály a spravodajské magazíny sa o tomto raste vyjadrujú pomerne pozitívne, iné iba opisujú, čo sa v poslednom období v kryptomenovom svete udialo, no nájdu sa aj také, ktoré rast Bitcoinu kritizujú.

Iba pred pár dňami napríklad portály Fox Business a Financial Times vydali články o Bitcoine, ktoré opäť spochybnili jeho hodnotu ako „safe haven aktíva.“ Podľa Fox Business sa Bitcoin stále nemôže porovnávať so zlatom, ktoré malo odolať koronakríze lepšie, ako najväčšia kryptomena. Financial Times naopak zverejnil článok v ktorom popísali, že Bitcoin stále nenaplňuje svoj investičný potenciál.

Prečítajte si tiež: Počet DeFi hackov rastie - je slabá bezpečnosť najväčším problémom decentralizovaných financií?

Celkom zaujímavá situácia sa zrodila aj okolo burzy Binance a denníka Forbes. Najnovšie informácie nasvedčujú tomu, že burza Binance bude žalovať Forbes kvôli článku, ktorý bol zverejnený koncom októbra. Podľa Binance totižto Forbes zverejnil článok s nepravdivými a nepodloženými informáciami o tejto kryptomenovej burze, ktoré majú vrhať negatívne svetlo na jej fungovanie. Binance pritom žiada nielen ospravedlnenie, ale takisto aj finančnú kompenzáciu, keďže údajne kvôli danému článku prišla o milióny dolárov. Výhra v tomto súdnom procese ale nie je pravdepodobná pre burzu Binance, pretože by musela dokázať, že autori úmyselne zamlčali pravdu o ich burze.

Nie všetci sú pesimistickí

O čosi pozitívnejší bol prístup denníka Wall Street Journal. Ten síce iba situáciu okolo Bitcoinu zhrnul, avšak to najpodstatnejšie o najväčšej kryptomene sa dostalo na prednú stranu tohto denníka. Ide o pomerne významný krok, keďže mesačne má WSJ približne 23 miliónov online čitateľov.

Image

 Zdroje: Twitter.com

WSJ ale taktiež informoval o novinkách z kryptosveta, pričom sa zameral na informácie ohľadom Grayscalu, Cash App alebo zvyšujúci sa nárast investorov do kryptomien. To bolo podľa WSJ možné vďaka vstupu PayPalu na kryptomenový trh, čo by malo kryptomenám iba pomôcť.

Média a kryptomeny – je čas predať?

Nech už sa o kryptomenách média vyjadrujú akokoľvek, jedno je isté. Pozornosti sa Bitcoinu aj iným kryptomenám dostáva viac, ako tomu bolo posledné roky. Naposledy sme videli toľko správ o Bitcoine, Ethereu alebo Rippli v médiách v čase, kedy bolo vytvorené aktuálne ATH. To je teraz ale na blízku a tak sa množstvo denníkov, spravodajských portálov a magazínov opäť rozhodlo o kryptomenách písať.

Členstvo mensi_LOW

Ide však o pozitívny znak? Či už sa píše o kryptomenách v dobrom alebo zlom, pozornosti pre tento sektor nikdy nie je dosť. A ako sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. To sú určite pozitívne správy pre kryptomeny. Na druhú stranu sa naposledy takýto ošiaľ neskončil priveľmi dobre, keďže sa BTC zo svojho ATH, kedy o ňom informovali takmer všetky investičné, technologické a spravodajské média, prepadol až na hodnotu 3 000 dolárov.

Nikto samozrejme netvrdí, že to bolo práve kvôli mediálnemu ošiaľu. Určite si ale treba dávať pozor, keď sa tak deje, pretože špeciálne kryptomenový trh si týmto môže prilákať pozornosť množstva nováčikov, ktorí nemajú skúsenosti s obchodovaním. Práve preto je pozornosť médií síce pozitívna, ale nebezpečná a všetci musíme byť extra pozorní v čase, kedy sa Bitcoinu a kryptomenám venuje priveľa pozornosti v médiách.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://twitter.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart