0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

24.05.2021 Franšízy spoločnosti Domino's Pizza v Holandsku ponúknu pracovníkom Bitcoinový plat

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Každý zamestnanec, ktorý zarába viac ako minimálnu mzdu, bude mať možnosť vyplatiť prebytočný plat v kryptomene.

Franšízant z mnohých pobočiek Domino’s Pizza v Holandsku dnes oznámil, že jeho pracovníci si budú môcť zvoliť či budú platiť v Bitcoinoch.

Podľa spoločnosti Immensus Holding, ktorá je držiteľom franšízy za 16 pobočkami spoločnosti Domino's Pizza s viac ako 270 v Holandsku, si jej zamestnanci budú môcť vybrať medzi výplatou v eurách alebo Bitcoinom (BTC) za celý plat nad minimálnu mzdu v krajine. BTC Direct, Holandská krypto firma s fiat-to-crypto onramp, bude vybavovať platby za ktorékoľvek s viac ako 1 000 zamestnancov spoločnosti, ktorý sa rozhodnú zúčastniť.

Spolumajiteľ spoločnosti Immensus Jonathan Gurevich uviedol:

"Sme moderná spoločnosť a pracujeme s mnohými mladými zamestnancami. Počujeme, ako hovoria o Bitcoinoch, a chceme im ponúknuť príležitosť vlastniť kryptomenu."

Čo tým chcú dosiahnuť?

Spoločnosť Immensus chce motivovať svojich mladých zamestnancov, ktorí väčšinou chodia do školy, aby sa oboznámili s finančným svetom.

Holandské právo vyžaduje, aby spoločnosti platili zamestnancom minimálnu mzdu v eurách. Minimálna mesačná mzda v krajine závisí od veku a odpracovaných hodín. Všeobecne však pracovníci vo veku 15 - 18 rokov môžu očakávať, že zarobia viac práce v reťazci pizze, ako to vyžaduje miestne právo, čo znamená, že by si mohli potenciálne mesačne vložiť trochu bitcoinu.

Oznámenie spoločnosti Immensus, že ponúkne platby BTC, sa časovo zhoduje s 11. výročím prvej úspešne zdokumentovanej komerčnej transakcie kryptomeny pre dve pizze Papa John’s, udalosť, ktorá sa v súčasnosti nazýva Bitcoin Pizza Day. V rovnakom týždni však príde aj cena bitcoinu a mnoho kryptomien zaznamenalo dvojciferné percentuálne poklesy, pričom BTC takmer klesol pod 30 000 dolárov.

Jerrymie Marcus z BTC Direct uviedol:

“Mesačný plat bitcoinu sa dá porovnať s priemernými nákladmi dolárov na Bitcoiny, takže všetky výhody sú rovnaké, nemusíte načasovať trh a z dlhodobého hľadiska zrušíte krátkodobú a strednodobú volatilitu. To skutočne prináša výhody zamestnancovi, automaticky ukladá hodnotu do neustále sa zväčšujúceho aktíva.“

Pretože platy vyššie, ako minimálna mzda by boli kvalifikované na platby Bitcoinom, boli by tieto sumy zanedbateľné. Gurevič uviedol, že:

“Pre niekoho, kto pracuje 9 hodín týždenne, bude môcť vložiť najmenej 5 EUR mesačne do Bitcoinu. Ľudia by v priemere dokázali zo svojich platov vložiť Bitcoiny od 5 do 250 eur.“

Prečítajte si tiež: Investice do Bitcoinu nebo do zlata? 

Inšpirujú sa aj iný?

BTC Direct tiež vypláca svojim zamestnancom časť ich platov v Bitcoinoch za posledné tri roky.

Marketingový manažér BTC Direct Toon Schraven uviedol, že aktuálny počet zamestnancov spoločnosti je 80 a takmer všetci sa rozhodli pre možnosť platby Bitcoinom.

Okrem Immensus sa BTC Direct snaží spolupracovať s ďalšími spoločnosťami na možnosti Bitcoinového platu.

Schraven uviedol, že: “BTC Direct uzatvára niektoré partnerstvá s niekoľkými hlavnými spoločnosťami v oblasti platovej infraštruktúry“, ale tieto spoločnosti odmietol pomenovať, pretože dohody sú v procese procesu.

V roku 2010 ho kúpa týchto pízz Laszlom Hanyeczom stála 10 000 BTC  teraz v hodnote stoviek miliónov dolárov. Avšak aj niektorí bitcoinoví býci a milovníci pizze zdanlivo váhajú či použiť BTC ako prostriedok výmeny.

V utorok Anthony Pompliano, známy svojimi vzdelávacími podcastmi o kryptomene, oznámil, že zakladá spoločnosť na výrobu pizze zameranú na podporu malého podnikania a rozvojového fondu bitcoinov nadácie Human Rights Foundation. Zákazníci v podniku Bitcoin Pizza však môžu na platbu používať iba kryptomeny. Pompliano neskôr vysvetlil svoje dôvody neprijatia BTC:

„Nechceme, aby sa ľudia vzdali svojich Bitcoinov na pizzu, ale skôr pracujeme na získaní peňazí v podobe odpisovania fiat dolárov, ktoré by pomohli financovať rozvoj Bitcoinu.“

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/domino-s-pizza-franchises-in-the-netherlands-will-offer-workers-bitcoin-salary , https://www.theblockcrypto.com/post/105731/dutch-dominos-pizza-immensus-part-salary-bitcoin-btc

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart