0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.12.20 Rok 2020, Bitcoin a sviatky

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Keďže  sa nám pomaly blíži rok 2020 ku koncu, je čas trošku zrekapitulovať, získať novú perspektívu a hlavne si poriadne oddýchnuť a nabrať sily do nového roka. Preto sa v tomto dnešnom článku nepozrieme na žiadnu novú správu ani nebudeme rozoberať nejaký nový fundament. Jednoducho sa iba zamyslíme a pozrieme sa na to, čo nám priniesol rok 2020. Taktiež sa spolu pozrieme aj na to, v akom stave, rozpoložení a sentimente ideme do roku 2021 a čo nám môže nový rok priniesť.

2020 – rok, kedy sa inštitúcie zoznámili s Bitcoinom

Ak sa pozrieme na posledných 12 mesiacov, tak zistíme, že tém, o ktorých by sme mohli písať je nespočetne veľa. Či už v kryptomenovom sektore, finančnom svete alebo aj mimo nich, rok 2020 bol plný najrôznejších udalostí a určite sa zapíše do dejín. Samozrejme, že sa žiaľ zapíše hlavne ako rok koronakrízy, ktorý spôsobil obrovské straty na životoch, ovplyvnil miliardy ľudí po celom svete a bol rokom, aký asi nezažil ešte nikto z nás.

Lockdowny, karantény, rúška, testovania alebo množstvo reštrikcií však ani zďaleka nie je všetko, čo sme tento rok zažili. Iba pred mesiacom sa konali najsledovanejšie prezidentské voľby v USA, kde bol zvolený na post prezidenta Joe Biden, ktorý porazil doterajšieho prezidenta Donalda Trumpa. Aj keď voľby mali a pravdepodobne ešte aj stále majú dohru, šance na obrátenie rozsudku zo strany Donalda Trumpa sú takmer nulové a tak sa bude meniť vláda a aj prezident, čo môžeme očakávať práve začiatkom budúceho roka.

Prečítajte si tiež: Niekoľko zaujímavých tohtoročných výrokov o Bitcoine 

Iba vrámci kryptomenového sveta sme ale tiež zažili extrémne dôležité udalosti, ktoré môžu naznačiť, akým smerom sa bude tento sektor uberať v najbližšej dobe. Zažili sme tretí halving Bitcoinu, ktorý je jednou z najväčších udalostí, aká sa v kryptomenovom svete môže udiať. Taktiež sme zažili rast záujmu o CBDC (central bank digital currency) zo strany centrálnych bánk alebo veľký začiatok používania DeFi projektov (decentralizovaných financií). Narástlo používanie liquidity poolov, decentralizovaných búrz či yield farming protokolov. Avšak ani to by stále nevystihlo azda tú najpodstatnejšiu udalosť, správu alebo zmenu, ktorú kryptomenový sektor zažil.

Tou bol rast záujmu inštitúcii o investovanie do kryptomien na čele s Bitcoinom. PayPal, MicroStrategy, Square, Guggenheim, Ruffer Investments, Galaxy Digital Holdings, 3iQ či CoinShares. To je iba krátky zoznam tých najznámejších spoločností, ktoré či už pridali nejaké to BTC do svojho portfólia, alebo začali s investovaním do kryptomien úplne od nuly. Najväčší rozruch pochopiteľne robí CEO spoločnosti MicroStrategy, Michael Saylor, ktorý svojimi obrovskými BTC nákupmi nielenže zaujal pozornosť médií, ale takisto aj inšpiroval mnoho ďalších spoločností, ktoré do najväčšej kryptomeny už investovali.

Rast záujmu zo strany inštitucionálnych investorov je krásne znázornený aj v tom, ako rástol záujem o akcie spoločnosti Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Spoločnosť Grayscale Investment dokonca zažila suverénne najlepší rok vo svojej histórii. Aj táto inštitúcia tak ukazuje na jasný trend a tým je rastúci záujem o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov.

Ten sa môže budúci rok len zväčšiť, keďže je nepravdepodobné, že by inštitúcie, ktoré iba teraz nakúpili, predávali Bitcoin o pár mesiacov. Niekoľko z nich sa vyjadrilo,  že Bitcoin je dlhodobým hedžom proti finančnému systému, pričom sa nájdu aj vyjadrenia, v ktorých sa inštitucionálni investori nechali počuť, že Bitcoin nikdy nepredajú. Práve preto je iba veľmi málo pravdepodobné, že o rok bude mať Bitcoin menej inštitucionálnych investorov, ako je tomu teraz. To samo o sebe hovorí o tom, že pokiaľ tento záujem bude len rásť, tak s ním bude rásť aj cena.

Kryptomeny a peniaze nie sú všetko

Určite teraz nechcem znieť ako pokrytec, ale nech už sa Bitcoin s ostatnými kryptomenami dostane cenovo kamkoľvek, peniaze jednoducho nie sú všetko. To si určite treba pripomínať najmä takto počas sviatkov a práve počas tak náročného roka, akým bol 2020. Práve vianočný čas je ideálnym na oddych od obchodovania (kryptomien), sedenia za monitorom alebo akoukoľvek inou prácou a preto pokiaľ môžete, strávte ho s vašimi najbližšími.

Chcem Vám teda v mojom mene, ale aj v mene všetkých, ktorí spolupracujú na projekte Trader 2.0 na čele s Jakubom Kraľovanským zapriať krásne sviatky a čo najlepší vstup do roka 2021.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart