0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.08.21 Visa nakúpila svoje prvé NFT za viac ako 150 000 dolárov

Veľmi zaujímavý krok od spoločnosti Visa sme už odprezentovali na našom Telegram kanále. Avšak keďže ide o pomerne podstatnú novinku, s ktorou je spojených hneď niekoľko dôležitých informácii či postojov, tak sme sa rozhodli pripraviť aj kratší článok na tému prvého nákupu NFT zo strany spoločnosti Visa.

Nákup NFT za 150 000 dolárov

Iba dnes sa spoločnosť Visa podelila so svojimi followermi na Twitteri o informáciu, že dňa 18.augusta 2021 nakúpila NFT (non-fungible token) CryptoPunk #7610 za 49,5 ETH. Tento nákup tak vyšiel jednu z najväčších a najúspešnejších finančných spoločností na svete na viac ako 150 000 dolárov. Konkrétne má ísť o nákup jednej z 3 840 ženských punks, pričom celkovo ich má byť v kolekcii od Larva Labs z roku 2017 viac ako 10 000. Každé z daných diel (a tým aj každý z daných CryptoPunks) má mať vlastnú a unikátnu kombináciu vlastností či osobnostných čŕt. V realite ide ale stále iba o kolekciu prinajmenšom divných obrázkov.

Aj za tie sú ale dnes ochotní ľudia, či teraz už aj spoločnosti, zaplatiť viac ako dosť. To potvrdila aj Visa týmto nákupom, ktorý sa stal aj pre túto spoločnosť jedným z historických. A to hneď z viacerých dôvodov.

Prvým z nich je fakt, že ide o prvý nákup NFT touto spoločnosťou vôbec. Tá sa takto rozhodla spraviť preto, aby pridala dané NFT do svojej kolekcie, ktorá je zameraná na evolúciu či prerod finančného sveta. Okrem iného sa tam napríklad nachádzajú aj zip-zap machines (predchodcovia platobných terminálov aké poznáme dnes) či napríklad papierové kreditné karty. NFT tak podľa spoločnosti Visa budú patriť v budúcnosti do finančného sveta a ich dôležitosť tak môže iba narásť.

Prečítajte si tiež: Čo sú to digitálne meny centrálnych bánk (CBDC)

Visa ako poskytovateľ NFT služieb?

Ďalším dôvodom je fakt, že Visa plánuje pomáhať spoločnostiam v nákupoch NFT. To potvrdil aj hlavný riaditeľ kryptomenovej pobočky Visa, Cuy Sheffield, ktorý povedal, že Visa plánuje pomáhať klientom s nákupmi NFT. Podľa jeho slov má byť o NFT veľký záujem, čo malo byť jedným z dôvodov, prečo sa Visa rozhodla na vlastnej koži okúsiť, aké je to zakúpiť si vlastné NFT.

„Myslíme si, že CryptoPunks  sú skvelým doplnkom do našej kolekcie artefaktov, ktoré oslavujú minulosť, súčasnosť a taktiež budúcnosť obchodovania.“

Cuy Sheffield mal ale hneď niekoľko zaujímavých vyjadrení nielen o tomto kroku, ale takisto aj o budúcnosti NFT či kryptomien a digitálnych aktív. Myslí si napríklad, že práve CryptoPunks sú úplnými počiatkami vo svete NFT a takisto aj novými začiatkami obchodovania na internete. Aj toto presvedčenie prinútilo danú spoločnosť kúpiť do vlastnej zbierky aspoň jedno NFT. Okrem iného si Sheffield myslí napríklad aj nasledovné:

„Vieme si bez problémov predstaviť budúcnosť, v ktorej sú kryptomenové adresy minimálne tak isto podstatné ako emailové adresy. Aj preto sa teraz snažíme pomôcť našim klientom v ich NFT začiatkoch a pridať sa tak do e-commerce budúcnosti.“

Podľa informácii priamo of Sheffielda má už teraz navyše spoločnosť pomáhať už niekoľkým klientom, avšak kvôli legálnym dôvodom neboli uvedené ich mená. Zaujímavé taktiež je, že Visa síce vstúpila do NFT sveta, ale obrovský podiel má na tom iná spoločnosťou. Je ňou Anchorage Digital, ktorá nielenže nakúpila dané NFT za spoločnosť Visa, ale takisto aj bude spravovať a držať dané NFT. Nejde však ale vôbec o prekvapivý krok, keďže Anchorage Digital uzavrela s Visou tento rok spoluprácu, ktorá má Vise pomôcť s platbami prostredníctvom USDC stablecoinu priamo v ich infraštruktúre.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://cryptobriefing.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart