0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

21.09.21 Najväčšia brazílska investičná banka umožní klientom nákup kryptomien

Adopcia kryptomien pokračuje každým dňom. Implementovanie kryptomien do bežného života sa zlepšuje naozaj takmer dennodenne, pričom sa pochopiteľne nedá informovať o každej takejto správe. Tá dnešná je ale celkom podstatná, pretože aj napriek tomu, že neovplyvní priamo nás, tak ovplyvní jednu z najväčších ekonomík sveta a môže výrazne pomôcť ku edukácii a investovaniu do kryptomien.

BTG Pactual umožní nákup Bitcoinu a Etherea

BTG Pactual, najväčšia brazílska investičná banka s AUM (assets under management) v hodnote 72 miliárd dolárov, umožní svojim klientom nákup Bitcoinu a Etherea priamo na svojej platforme. Informovala o tom v oficiálnom vyhlásení, ktoré rovnako zverejnila aj na svojom Twitteri.

Ohľadom tohto kroku ale zatiaľ nie je známych príliš veľa detailov. Napríklad nie je jasné, či si klienti budú môcť Bitcoin a Ethereum vybrať alebo nie. Pre pravých kryptomenových fanúšikov je samozrejme toto jedna z najpodstatnejších informácii.

Prečítajte si tiež: Crypto.com nadviaže spoluprácu s tímom Esports Fnatic

Samotný nákup kryptomien na akejkoľvek platforme totižto ešte vôbec nič neznamená, keďže môže ísť iba o kryptomenový derivát. V takomto prípade tak kupec nevlastní kryptomeny, ale iba finančný inštrument, ktorý sleduje cenu danej kryptomeny. Hoci sa o tejto informácii nevie veľa, tak je pravdepodobné, že banka umožní iba nákup a predaj kryptomien, nie ich výber a tak bude ponúkať služby spojené s derivátmi a nie priamo kryptomenami.

K nákupom kryptomien by malo dochádzať prostredníctvom platformy Mynt. Tá by mala rovnako pomôcť nielen s technologickými a administratívnymi službami, ale takisto by mala umožniť aj vzdelávanie sa na tému kryptomien. Minimálne taký je názor CEO tejto spoločnosti, Roberta Salloutiho:

„Keďže ide o novú triedu aktív, pripravujeme aj vzdelávací obsah aby sme mohli informovať našich zákazníkov o týchto aktívach a technológii. Tým, ktorí chcú investovať do týchto aktív odporúčame, aby do nich investovali iba malú časť svojho portfólia, menej ako 2 %. “

Regulátori by nemali robiť problémy

Roberto Sallouti si týmto svojim vyjadrením aj splnil povinnosť o tom, že informoval, že kryptomeny sú ešte pomerne riskantné a treba ich brať s rezervou. Regulátori by totižto pravdepodobne veľmi neradi videli, aby banky odporúčali nákupy kryptomien. Sallouti ale rovno poukázal na fakt, že pridávajú možnosť nákupu kryptomien prostredníctvom ich banky práve kvôli veľkému dopytu zo strany ich klientov.

Tento krok banky by sa ale nemal stretnúť so žiadnym odporom zo strany regulátorov. Andre Porthilo, manažér oddelenia digitálnych aktív danej banky totižto poukázal na fakt, že BTC Pactual je regulovaná aj Brazilian Securities Commission aj centrálnou bankou v štáte, čo by podľa jeho slov malo pomôcť s kredibilitou nielen BTG Pactual, ale takisto aj kryptomien a kryptomenovému sektoru v krajine.

To, že sa práve BTG Pactual rozhodla pre tento krok nie je vôbec prekvapujúce. Táto banka má totižto ku kryptomenám alebo kryptomenovým produktom pomerne blízko. Napríklad v apríli tohto roku sa práve táto banka rozhodla spustiť prvý kryptomenový a bitcoinový fond. Aj v tomto prípade bola prvou bankou, ktorá sa pre tento krok rozhodla.

Zdroje: https://bitcoinmagazine.com/, https://www.trustnodes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

Mohlo by ťa zaujímať

cart