0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

21.06.2021 Cross-chain DEX na Polkadot: Polkastarter

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Interoperabilita sa stáva podstatnou vlastnosťou nových projektov DeFi. Myšlienka viazanosti na jeden blockchain je čoraz viac odmietaná, pretože projekty smerujú do budúcnosti, kde je DeFi neobmedzené. Polkastarter je jedným z posledných projektov postavených na Polkadote, ktorý berie krypto svet útokom.

Čo je Polkastarter?

Polkastarter je cross-chain decentralizovaná burza (DEX) postavená na Polkadot pre združovanie tokenov a aukcie. Platforma Polkastarter slúži, ako decentralizovaný launchpad crowdfundingu pre nadchádzajúce krypto projekty s cieľom zvýšiť kapitál a vybudovať špecializovanú komunitu.

Inovácia za Polkastarterom zahŕňa interoperabilitu Polkadotu a likviditu Etherea a ďalších veľkých blockchainov. Vďaka rozvoju viacerých reťazcov obsahuje Polkastarter DEX tokenové štandardy ďaleko za hranicami Ethereum ERC-20. Škálovateľné riešenia podľa ekosystému Polkadot znamenajú, že používatelia Polkastarter získajú super rýchle a lacné potvrdenie transakcie.

Polkastarter bol navrhnutý so súborom známych aukčných infraštruktúr, ako sú aukcie so zapečatenými ponukami. Medzi ďalšie štýly patria holandské aukcie, swapy s dynamickým a pevným pomerom. Ďalšie funkcie platformy tiež zohrávajú dôležitú úlohu v popularite Polkastarter.

Na dosiahnutie úplnej decentralizácie je protokol Polkastarter úplne otvorený a vytvára prostredie bez povolení. To znamená, že vývojári môžu implementovať hlavný framework Polkastateru do svojho vlastného projektu vytvárania a predaja aukcií pevných tokenov.

POLS Token

Token POLS bol navrhnutý pre niekoľko prípadov použitia. Po prvé, tokeny POLS sa dajú použiť na platbu transakčných poplatkov. Po druhé, token POLS sa použije na správu komunity ako súčasť ich nedávno ohlásenej Rady pre správu Polkastarter.

Používatelia môžu získavať odmeny poskytovaním likvidity na platforme Uniswap vkladom POLS a následne získajú odmeny ako percento z transakčných poplatkov.

Ďalej môže byť token POLS použitý na získanie skorého alebo obmedzeného prístupu k fondom tokenov na Polkastarteri prostredníctvom stakingu. Je potrebné mať na pamäti, že používatelia musia najskôr zabezpečiť likviditu, aby mohli vkladať POLS a získavať za to odmeny a výhody.

V súčasnosti je v protokole zapísaných 100 000 000 tokenov POLS, ktoré sa majú ťažiť a 22 500 000 z nich je určených na likviditu rozdelenú medzi odmeny za tokeny likvidity a sekundárne zabezpečenie likvidity.

Ťažba likvidity Polkastarter s tokenom POLS

Jednou z hlavných výziev pri predaji kryptomien je zabezpečenie likvidity. Kritici kryptomeny sa nemôžu vyhnúť volatilite cien nových tokenov kvôli relatívne vzácnej likvidite.

Myslite na to tak, že vaša investícia je kameňom ​​a fondom likvidity je voda. Ak hodíte kameň do malej mláky, spôsobí to väčšie narušenie a zvlnenie ako, keby ste ho hodili do oceánu. Rovnaký princíp platí pre decentralizované skupiny tokenov.

Ťažba likvidity sa stala populárnym tokenomickým modelom odmeňovania používateľov, ktorí poskytujú likviditu do fondu tokenov, spôsobom boja proti tejto problematike.

Polkastarter predpokladá, že sa stane najväčšou decentralizovanou oblasťou spúšťania tokenov a aukčnou platformou v krypto svete. Vývojový tím Polkastarter vytvoril tokenomickú štruktúru na uľahčenie úrovne globálneho objemu.

Ťažba likvidity ponúka používateľom stimuly a odmeny za poskytovanie likvidity, čo pomáha prilákať ďalších obchodníkov. Viac obchodníkov sa rovná väčšiemu objemu, čo následne vytvára úspešnejšiu a stabilnejšiu skupinu tokenov.

Polkastarter odmeňuje poskytovateľov likvidity v tokenoch POLS každý týždeň, podľa percenta z fondu, do ktorého poskytli likviditu. Odmeny sa objavia po 24 hodinách, keď sa používatelia môžu prihlásiť do svojho účtu a nárokovať si ich. Ak si odmeny v stanovenom termíne nevyžiadajú, žetóny POLS sa vrátia do fondu odmien a znova sa distribuujú neskôr.

Prečítajte si tiež: Kryptoměna Tron a její historie a vývoj

Staking

Je to prostriedok, pomocou ktorého používatelia uzamknú svoje žetóny na určitý čas, aby poskytli sieti určitú užitočnosť výmenou za staking odmeny.

Staking je kritická vlastnosť ekosystému Polkastarter, ktorá prináša určité výhody a je to primárne použitie pre token POLS.

Staking for Pool Rewards

Poskytovatelia likvidity na Polkastarteri získajú oprávnenie vkladať POLS, aby znížili denné poplatky za tokeny. Pri vytváraní token poolov na Polkastarteri musí tvorca poolu zaplatiť fixný poplatok z celkovej vyzbieranej sumy. Percento z tohto poplatku patrí účastníkom konania POLS.

Staking for Pool Access

Pre fondy s vysokým dopytom môže byť prístup obmedzený na najlepších likviditných a sieťových prispievateľov. Ochrana hesla a pridanie na bielu listinu sú potenciálne funkcie, ktoré by mohli poskytnúť ďalšie obmedzenia. Aby sa však, čo najlepšie zosúladili záujmy celej komunity Polkastarter, tak token POLS možno použiť ako koordinačný mechanizmus.

Napríklad, ak členovia komunity chcú prístup k určitým fondom tokenov, musia vsadiť POLS tokeny. Tvorcovia token poolov majú samozrejme nad týmto procesom úplnú autonómiu. Pri projektoch, ktoré využívajú platformu Polkastarter, je cieľom vytvoriť rôzne komunity držiteľov tokenov, ktoré sú lojálne k projektu a investujú do jeho dlhodobého úspechu.

Tvorcovia poolov môžu aktivovať vkladanie POLS, aby obmedzili prístup k bazénu výlučne na držiteľov POLS. Stimulom tohto typu správania od tvorcu poolu je znížený poplatok z celkových vymenených prostriedkov.

Staking for Governance

Framework riadenia Polkastarter si kladie za cieľ vybudovať solídny a udržateľný protokol pre vývoj a použitie. Držitelia POLS budú môcť hlasovať za ekosystémové vylepšenia, vývoj nových funkcií, špecifikácie distribúcie odmien za likviditu a ďalšie aplikácie.

Držitelia POLS musia zapojiť POLS, aby mohli hlasovať a predkladať návrhy. O návrhoch sa bude najskôr rokovať mimo reťazca na platforme riadenia Polkastarter. Myšlienkou tohto mechanizmu predbežného hlasovania je podporiť diskusiu o návrhu pred predložením v reťazci.

Len, čo bude návrh pripravený na predloženie, dôjde k spoločnému hlasovaniu. Každý víťazný návrh potom posúdi a použije vývojový a riadiaci tím Polkastarter

Roadmap

Fáza 1

Priniesla uvedenie plne funkčného prototypu vydaného na blockchaine Ethereum. Tento prototyp je známy ako MVP (minimálny životaschopný produkt). V súčasnosti budú v protokole Polkastarter k dispozícii iba skupiny tokenov a likvidita na báze ERC-20.

Počiatočné spustenie navyše uľahčí iba pevné výmeny. Polkastarter ponúka používateľom prístup k fondom pevných aukcií, kde môžu používatelia zaplatiť vopred stanovenú pevnú sumu ETH alebo POLS za stanovené množstvo tokenov.

Tieto opatrenia boli zavedené čiastočne s cieľom obísť mnoho problémov spojených s automatizovanými DEX, ako je Uniswap. Aj, keď je Uniswap fantastickou platformou pre výmenu tokenov, spúšťanie tokenov na Uniswap často vykonávajú poprední hráči. Výsledkom je, že veľa ľudí nakoniec dostane rekt, keď investuje hneď, ako sa cena tokenu veľmi rýchlo zníži.

Najdôležitejšie je, že 1. fáza bude pre vývojárov Polkastarter príležitosťou na získanie spätnej väzby od komunity. To dáva tímu kľúčový prehľad o tom, ako protokol funguje z pohľadu používateľa, čo umožňuje vykonať informované úpravy budúcich aktualizácií.

Fáza 2 je rozdelená na 2 časti A a B

vo Fáze 2a Polkastarter uvedie mainnet verzie 2.0 na Polkadot. Po tomto začne Polkastarter uľahčovať viacreťazcové združovanie tokenov pomocou DOT tokenov ako likvidity.

Fáza 2b bude tlakom k ďalšej interoperabilite. Polkastarter plánuje uľahčiť výmenu tokenov v mostných reťazcoch Polkadot BTC, ETH a USDT.

Zdroj: https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-polkastarter-and-the-pols-token , https://polkastarter.medium.com/what-makes-polkastarter-token-pols-an-utility-token-4f3fdad5cf5f

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart