0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.12.2021 Ako nakúpiť kryptomeny?

Existuje mnoho spôsobov, ako nakúpiť kryptomeny či už centralizovane alebo decentralizovane.

Úvod

Veľa nováčikov vo svete kryptomien často nevie, kde by si mohli zakúpiť svoje vlastné kryptomeny. Existuje veľa platforiem, na ktorých si môžete zakúpiť kryptomeny, ale nie ste ich vlastníkmi. V tomto článku si povieme, ako nakúpiť kryptomeny centralizovaným spôsobom cez rôzne platformy kedy budete vlastníkom zakúpenej kryptomeny.

Centralizovaný spôsob

Centralizované burzy alebo zmenárne fungujú ako online platformy používané na nákup a predaj kryptomien.

Predtým, ako budete môcť začať obchodovať na centralizovanej burze, tak väčšina platforiem overí vašu identitu pomocou KYC (Know Your Customer) a tiež podstúpite kontrolu proti praniu špinavých peňazí (AML) a kontrolu proti terorizmu (CFT). Tieto všetky dôležité postupy pomáhajú zabrániť trestnej činnosti na ich platformách.

Akonáhle vašu identitu úspešne overia, môžete vkladať prostriedky na výmenu prostredníctvom prevodu, debetnou, alebo kreditnou kartou. Akonáhle máte finančné prostriedky na účte, tak môžete začať obchodovať alebo nakupovať kryptomeny.

Niektoré centralizované burzy držia väčšinu finančných prostriedkov používateľov Offline v hardvérových peňaženkách a niektoré zabezpečujú aktíva pomocou fondu a uchovávajú ich v online peňaženke.

Burzy často používajú peňaženky s viacerými podpismi, ktoré vyžadujú viac potvrdení na podpísanie transakcie. Je dôležité si zistiť históriu bezpečnosti burzy predtým, ako vložíte svoje finančné prostriedky na ich platformu.

Medzi centralizované platformy patria napríklad Binance, Coinbase a Kraken. Tieto platformy ponúkajú široký výber kryptomien a sú bezpečné. Každá platforma ma určité poplatky za transakcie, ktoré udávajú v percentách.

Prečítajte si tiež: Jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete: Binance

Nákup kryptomeny

Na platformách, ktoré som spomenul vyššie prebieha nákup kryptomien skoro rovnako.

Registrácia

Ako prvý krok je treba sa zaregistrovať na platformu, ktorú si vyberiete a musíte splniť podmienky KYC.

Vklad fiatu alebo priamy nákup

Platformy umožňujú na určité kryptomeny priamy nákup, čo znamená, že nemusíte najprv vložiť fiat menu. Stačí si iba vybrať kryptomenu, ktorú si chcete kúpiť a zaplatiť pomocou platobnej karty.

Nakoľko Coinbase je zmenáreň, tak umožňuje iba priamy nákup kryptomeny.

Pokiaľ však chcete kryptomenu, ktorá nie je v tejto ponuke, tak si musíte svoje finančné prostriedky vložiť na peňaženku, ktorú máte na platforme automaticky. Vložiť finančné prostriedky je možné pomocou prevodu alebo platobnej karty.

Za každú transakciu zaplatíte určité percentá na poplatkoch.

Nákup kryptomeny

Ako som písal vyššie, tak priamy nákup je jednoduchý a stačí si len zvoliť kryptomenu a zaplatiť. Keď však chcete kúpiť kryptomenu, ktorá nie je v ponuke na priamu kúpu, musíte tuto kryptomenu zakúpiť prostredníctvom burzy. Väčšinou však hlavné kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Cardano alebo Polkadot umožňujú kúpiť priamo. Po zakúpení sa kryptomena automaticky pripíše do vašej peňaženky.

 

Odporúčam na nákup a obchodovanie kryptomien burzu Binance, o ktorej máme natočené aj video, v ktorom je návod na registráciu, obchodovanie a nákup kryptomien https://www.youtube.com/watch?v=JeJGJIHMijI. Ak sa rozhodnete pre túto platformu môžete použiť tento link na registráciu https://www.binance.com/en/register?ref=JJZ35YYS.

Pokiaľ chcete kryptomeny iba nakupovať a držať ich, tak odporúčam zmenáreň Coinbase, kde si môžete kryptomeny zakúpiť, posielať na peňaženku alebo predávať. Ak sa rozhodnete pre túto zmenáreň môžete použiť tento link https://www.coinbase.com/join/kralov_b pre registráciu a dostanete 10 dolárov ako bonus na nákup kryptomien.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart