0
 0,00 0 items

No products in the cart.

20.12.20 Kryptomenové tornádo na Twitteri Elona Muska – zmienil Bitcoin a vyshilloval Dogecoin

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Dnes sú kryptomenové magazíny plné iba jednej správy. Je ňou vypumpovaný Dogecoin a dôvod, prečo sa tak stalo. No a kto iný by mohol stáť za pumpou Dogecoinu, ak nie Elon Musk. Ten z nejakého dôvodu venuje tejto kryptomene pozornosť a či už ironicky alebo reálne vyjadruje podporu tomuto altcoinu. Spravil tak aj dnes, kedy sa opäť pred svojimi followermi zmienil o tejto kryptomene. Navyše sa dnes zmienil aj o Bitcoine a to hneď niekoľkokrát, pričom sa dostal do kontaktu aj s Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy alebo Tylerom Winklevossom, CEO kryptomenovej burzy Gemini.

Dogecoin opäť pumpuje vďaka Muskovi

Elon Musk je jedným z najbohatších ľudí na svete, vizionárom, technologickým inovátorom a takisto zakladateľom mnohých extrémne úspešných spoločností ako napríklad PayPal, SpaceX ale najmä Tesla. Iba na svojom Twitter účte má viac ako 40 miliónov sledovateľov a tak má akýkoľvek jeho tweet takmer virálny dopad. A to sa opäť potvrdilo aj dnes, keďže sa Elon trošku „vyšantil“ vo svojich tweetoch, z čoho najviac profitovala kryptomena Dogecoin.

Napriek tomu, že jeho tweet bol veľmi krátky a znel nasledujúco, „Jedno slovo: Dogecoin,“ sa aj vďaka takto krátkej správe táto kryptomena takmer okamžite dostala do 20 % zisku. Tým, že Doge nepatrí ku kryptomenám s najväčšou trhovou hodnotou (približne 550 miliónov dolárov), tak rozruch okolo Muska opäť pomohol tejto kryptomene narásť. To sa však nestalo prvý krát, pretože Musk už Dogecoin niekoľko krát na svojom Twitteri spomenul. Naposledy tak spravil v júli 2020, kedy napísal tweet so slovami „Dogecoin štandard budúcnosti.“ Týmto tweetom v tom čase prispel k približne 15 % rastu tohto altcoinu.

Prečítajte si tiež: Čo je PGP? 

Dogecoin patrí síce do TOP 50 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie (aktuálne na 44.mieste), ale objemy a likvidita tejto kryptomeny sú pomerne nízke. Raz za čas sa ale do tejto kryptomeny naleje veľké množstvo peňazí, ktoré túto kryptomenu poriadne vypumpujú. Elon Musk pritom býva jedným zo spúšťačov takéhoto prílivu nových financií do Dogecoinu a je tak iba otázkou času, ako dlho toto bude môcť robiť bez toho, aby si to všimli zodpovedné úrady. Ako už totižto CEO Tesly ukázal, tak sám ma moc pohnúť cenou tejto kryptomeny, pričom to spravil už niekoľkokrát a tak je možné, že by si v budúcnosti za takéto niečo mohol čo to zo strany regulátorov vypočuť.

Na pretrase aj Bitcoin

Čo bolo však oveľa zaujímavejšie, a takisto nové, bol kontakt medzi Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy a Elonom Muskom. Michael Saylor je aktuálne jedným z najzvučnejších mien v kryptosvete, pričom sa snaží šíriť osvetu o kryptomenách a najmä Bitcoine, kde sa len dá. Preto využil aj chvíľkovú Muskovu pozornosť, ktorú venoval kryptomenám na to, aby mu čo to o Bitcoine a o jeho názoroch o BTC z pohľadu CEO spoločnosti povedal.

Michael Saylor pritom navrhol, aby Musk presunul viac ako 100 miliárd z balance sheetu spoločnosti Tesla do BTC. Podľa neho by týmto krokom extrémne pomohol držiteľom akcii Tesla, ktorí by z dlhodobého hľadiska mohli z tohto kroku výrazne profitovať. Na to sa Musk spýtal, či sú takéto enormné transakcie vôbec možné, pričom reakcia Michaela Saylora znela nasledovne:

„Áno, ja sám som v posledných pár mesiacoch investoval do Bitcoinu 1,3 miliardy dolárov a veľmi rád ti ukážem, ako sa takéto niečo dá spraviť.“

Do konverzácie sa pridal takisto aj CEO burzy Gemini, Tyler Winklevoss, ktorý povedal, že v kryptomenovom svete je už dostatok likvidity na to, aby sa takéto niečo mohlo Muskovi podariť.  Z jeho reakcii pritom nie je jasné, či by nad takýmto niečím reálne rozmýšľal, avšak s určitosťou vieme povedať, že je ku investícii do Bitcoinu bližšie, ako tomu bolo včera. Michael Saylor si tiež myslí, že pokiaľ by Musk investoval „iba“ jednu miliardu do Bitcoinu, tak do konca budúceho roka by túto svoju investíciu zdvojnásobil. Podľa neho totižto stačí do BTC iba investovať a následne o tom podať verejnú správu. Samozrejme to platí v prípade takýchto veľkých vizionárov, manažérov hedžových fondov alebo CEO významných svetových spoločností.

Zdroje: https://u.today/, https://www.trustnodes.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart