0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.10.20 Prvé hlasovanie na Uniswape je neúspešné aj napriek 98 % podpore!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Uniswap je jednou z najpokrokovejších a aktuálne aj najväčších decentralizovaných búrz (DEX), ktorá momentálne kraľuje aj celému DeFi sektoru. S celkovou trhovou kapitalizáciou sa dokonca governance token tejto burzy dostal takmer do TOP 30 kryptomien, keďže má market cap takmer 600 miliónov dolárov, čo aktuálne stačí na 32. miesto. Uniswap tak patrí medzi nielen medzi najväčšie decentralizované burzy, ale takisto aj najväčšie DeFi projekty vôbec. Ide tak o jedného z popredných predstaviteľov decentralizovaných financií, ktorý by mohol poukázať na to, ako by mohol tento sektor fungovať. Z prvého hlasovania na Uniswape sa však zdá, že od dokonalosti máme ešte poriadne ďaleko.

98% áno  = nie

Prvý pokus o hlasovanie na decentralizovanej platforme Uniswap skončil neúspešne potom, čo za jeho schválenie bolo takmer 39,6 milióna hlasov a proti bolo len približne 700 tisíc. Za schválenie prvého návrhu tak bolo viac ako 98 % zúčastnených hlasujúcich, no ani to nestačilo na to, aby návrh skutočne prešiel.

Prečítajte si tiež: Základné pravidlo ako nebyť obeťou scamu - Chráňte seed!

Paradoxne sa tento pokus snažil znížiť počet potrebných hlasov na schválenie akéhokoľvek nového návrhu zo 40 miliónov (áno chýbalo iba menej ako 400 tisíc hlasov) na 30 miliónov hlasov. Rovnako sa pokúšal Nadav Hollander, CEO projektu Dharma, ktorý navrhol toto prvé hlasovanie, aj znížiť minimálny počet tokenov, ktorý je potrebný na to, aby mohlo byť hlasovanie vôbec spustené.

Aktuálne je totižto potrebné na spustenie hlasovania vlastniť aspoň 1 % z celkového počtu UNI tokenov, čo predstavuje 10 miliónov tokenov (s hodnotou približne 30 miliónov dolárov). Návrh, ktorý ale nebol schválený, sa pokúšal znížiť túto hranicu „iba“ na 3 milióny tokenov, čo pri momentálnej cene približne 3 dolárov za jeden UNI predstavuje 9 miliónov dolárov.

Všetko zlé je na niečo dobré

„Výsledok určite sklamal, ale v prvom rade potvrdil dôležitosť a opodstatnenie samotného návrhu. Napriek tomu, že hlasovania sa zúčastnilo takmer 85 % možných participantov a viac ako 95 % ho podporil, pričom 272 hlasovalo za a 48 proti návrhu, hlasovanie neuspelo. Výsledok ale nie je úplnou katastrofou.“

Tak zneli slová tvorcu tohto návrhu. Napriek tomu, že Nadav Hollander a množstvo podporovateľov tohto návrhu neskrývali svoje sklamanie z výsledku, ako sami uviedli, z dlhodobého hľadiska nejde vôbec o katastrofu. Okrem toho, že išlo vôbec o prvý návrh, tak sa dá očakávať, že dôjde k opakovaniu takéhoto, alebo minimálne podobného, návrhu (pravdepodobne za istý čas) , ktoré bude mať oveľa väčšie šance na úspech. Navyše sa aspoň poukázalo na to, že je naozaj potrebný konsenzus k tomu, aby mohol nejaký návrh prejsť, čo podporuje myšlienku decentralizácie týchto protokolov.Kurzy mensi

Otázne ale je, o akej veľkej decentralizácii môžeme hovoriť aj v tomto prípade. Samotná Dharma (na čele s Nadavom Hollanderom), ktorá navrhla túto zmenu, vlastní viac ako 15 miliónov UNI tokenov iba na jednej adrese. Veľmi podobne je na tom aj platforma Gauntlet. Ak by tak návrh prešiel, stačilo by iba aby tieto dve strany zahlasovali za akýkoľvek návrh a už by mali blízko ku 30 miliónov UNI tokenov potrebných na to, aby bol ktorýkoľvek návrh schválený. Hlasovania na Uniswape by tak mohli byť plne kontrolované iba 2 entitami a to sa určite nedá nazvať decentralizáciou.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart