0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

19.05.21 India mení rétoriku - zo zákazu kryptomien bude len regulácia

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Včera sme vás okrem iného informovali o tom,  že Čína plánuje zakázať finančným inštitúciám akýkoľvek predaj produktov či služieb, ktoré sú spojené s kryptomenami. Išlo o jednu z najnegatívnejších správ za posledné obdobie a tak aj vrámci sentimentu, ktorý za posledných pár dní nie je ani zďaleka pozitívny, sa trh prepadol opäť nižšie. Dnes sa pozrieme na správu inej ázijskej krajiny, ktorá je ale o čosi pozitívnejšia.

India mení svoj postoj ku kryptomenám

Vzťah Indie ku kryptomenám je pomerne komplikovaný. Ešte v roku 2018 došlo v tomto štáte ku schváleniu zákona, ktorý zakazoval bankám akúkoľvek spoluprácu s kryptomenovými klientami či biznismi. V roku 2020 bol ale tento zákaz po tlaku kryptomenových, blockchainových či FinTech startupov zrušený.

Rovnako sa ešte v roku 2019 Subhash Chandra Garg, jeden z popredných úradníkov v Indii vyjadril, že by malo dôjsť ku celoplošnému zákazu kryptomien. Ten ešte začiatkom tohto roku vyzeral byť pomerne reálny, keďže sa v médiách skloňovalo, že by dôjsť ku schváleniu zákona, ktorý by mohol úplne odstaviť kryptomenový sektor v tejto krajine.

Prečítajte si tiež: Neoficiálna správa - budú sa v Číne opäť zakazovať kryptomeny?

Podľa najnovších správ sa ale mal postoj regulátorov či úradníkov v krajine zmeniť a aktuálna situácia vyzerá tak, že nepríde ku veľkému zákazu kryptomien, ale skôr ku celoplošnej a koordinovanej regulácii. Minimálne to vyplýva z údajov zverejnených magazínom Economic Times, ktorý píše, že tri rôzne zdroje poskytli informácie o tom, že vláda v Indii plánuje vytvorenie panelu na posúdenie ideálnych regulácii kryptomenového sektora.

Aj vďaka tomu by teda mal byť poplach spojený s kompletným zákazom kryptomenovej činnosti v krajine úplne zahasený. Aktuálne to viacej vyzerá tak, že sa bude v krajine regulovať a nie zakazovať. To má byť reakcia nielen na vývoj na trhu, ale aj na príliš vyhrotené názory (spojené so zákazom), ktoré už nemajú byť aktuálne.

„Vrámci vlády sa rozmohol názor, že návrhy zo strany Subhasha Garga už nie sú aktuálne a čerstvý pohľad na celú situáciu ohľadom kryptomien je potrebný viac, ako iba celoplošný zákaz.“

Tak znelo vyjadrenie jedného z úradníkov Národnej banky Indie. Tá má okrem iného aktuálne aj pracovať na vývoji vlastnej digitálnej meny (CBDC), digital rupee, ktorá by mohla byť v krajine uznávanou menou popri fiate.

Aj v postoji voči digitálnej mene centrálnej banky a kryptomenám je vidno zmenu. Napriek tomu, že z rôznych vyjadrení najmocnejšej finančnej inštitúcie Indii vyplýva, že kryptomeny nevníma ako meny, by podľa RIB mali byť kryptomeny skôr vnímané ako „krypto-aktíva“ a tak by sa ku nim malo aj pristupovať.

Na teraz ale ostáva nejasné, aké „prísne či podrobné“ tieto regulácie budú. Určite je však pozitívom, že nepríde ku celoplošnému zákazu v Indii. Ako budú tieto regulácie nastavené a kedy vôbec budú schválené je na teraz ešte nejasné.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://economictimes.indiatimes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart