0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

19.04.21 Ostala vám ETH transakcia s nízkym poplatkom niekde "visieť"? Tu je riešenie!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Transakcia s nízkym poplatkom neprešla...

Jedného večera som posielal značnú časť ETH z mojej Ledger peňaženky na Coinbase. Jednalo sa o štandardný postup, avšak keďže som Ethereum nepotreboval okamžite, tak som pri zaslaní nastavil veľmi nízky poplatok za transakciu (gas) v počte cca 15 gwei.

Povedal som si, že cez noc to presunie aj lacnejšie. Ušetril som asi 0,50€ a spokojne som šiel spať. Ráno som šiel mrknúť na Coinbase, ale transakcia ETH tam ani len nesvietila. V tej chvíli som si povedal, že som asi niečo nespravil dobre.

Zistil som že miesto štandardných cca 90gwei je 15 naozaj málo, zvlášť teraz, kedy cena stúpa a počet transakcií rastie. Rovnako rastie aj priemerný poplatok.

Čo sa vlastne stalo?

Keďže som bol neskúsený, tak som nastavil malý poplatok za moju transakciu. No blockchain uprednostnil všetky ostatné, ktoré mali mineri lepšie zaplatené a moju nezaujímavú transakciu "odsunul" do pozadia.

Túto transakciu by vybavili automaticky len v prípade, že by došlo k výraznému poklesu poplatkov v siete. Čakať na niečo také však nemusí byť dobrý nápad a preto som musel nájsť riešenie.

Detailnejší pohľad na Uniswap

Pomohla komunita!

V Československej komunite na facebooku zameranej na Ethereum som žiadal o pomoc a dostalo sa mi viacero návodov ako túto transakciu urýchliť či stornovať. Ja by som to vlastne ani neriešil, počkal by som ešte pár dní, no bolo mi povedané, že to môže trvať aj ďaleko dlhšie. Našťastie mi poradili návod, ktorý fungoval.

Aký zvoliť postup?

V princípe a laicky povedané, musel som urobiť moju lacnú transakciu zaujímavou pre overenie. Ako to však spraviť? Jedna z možností je urobiť opakovane tú istú transakciu z tej istej adresy walletky na tú istú adresu ale s 0 ETH hodnotou. Jediné čo treba nastaviť je vysoký poplatok (ja som nastavil 200gwei tentokrát). Aby sa takáto transakcia dala však vykonať, je potrebné ju vytvoriť cez metamask alebo myetherwallet, ktoré podporujú zaslanie "nulovej" transakcie.

Kurzy mensi

Ledger som si s myetherewallet spároval a vytvoril som transakciu o hodnote 0ETH z tej istej peňaženky na tú istú peňaženku, ale tentoraz s vysokým transakčným poplatkom. Transakčný poplatok spriemerovalo pre obidve nevybavené transakcie a umožnilo uvoľniť prvú transakciu s vyššou hodnotou ETH, na ktorú som tak horlivo čakal 🙂

Takže nielen, že som neušetril, ale ešte som prerobil a strávil dve hodiny svojho času na náprave. Niekedy sa neoplatí ušetriť za každú cenu.

Ide to aj inak, ide to aj inde...

Stal sa Vám podobný prešľap aj napr. s Bitcoinom? Nebojte sa, takéto riešenie by malo fungovať aj v prípade Bitcoinu. Možností ako vybaviť Vašu transakciu je ešte viac. Pekne to na svojej stráne popísal známy slovenský crypto edukátor Juraj Bednár. Prečítať si o tom môžete tu: https://juraj.bednar.io/blog/2020/05/15/poslal-som-bitcoin-transakciu-a-je-dlho-nepotvrdena/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart