0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.7.21 PayPal mení podmienky nakupovania kryptomien - k lepšiemu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]PayPal má ku kryptomenám stále bližšie. Svoju kryptomenovú „púť“ začala táto spoločnosť ešte v októbri minulého roka, kedy sme mohli vidieť aj obrovskú, pozitívnu reakciu na ich oznámenie. Niektorí sa dokonca vyjadrujú, že práve táto správa začala aktuálny bullrun. Od oznámenia tejto novinky ale už prešlo niekoľko mesiacov, pričom sa práve PayPal snaží dostať čoraz viac do kryptomenového trhu. To potvrdila táto spoločnosť aj novými zmenami, ktoré majú potešiť najmä zákazníkov či používateľov tejto platformy, ktorí prostredníctvom nej nakupujú kryptomeny.

Navýšenie týždenného limitu

Vo štvrtok tento týždeň sa spoločnosť PayPal vyjadrila, že má v pláne poskytnúť viac flexibility a lepšie príležitosti pre svojich klientov, ktorí majú v obľube kryptomeny. Cieľom tejto spoločnosti je dostať čoraz viac ľudí ku svojim kryptomenovým produktom, o čo sa pokúsi PayPal aj cez navýšenie týždenných limitov na nákup.

Tie boli spočiatku nastavené na 10 000 dolárov týždenne, pričom takmer ihneď po spustení obchodovania kryptomien na PayPale sa táto spoločnosť rozhodla navýšiť denný limit na 20 000 dolárov. Malo sa tak stať kvôli veľkému záujmu zo strany používateľov tejto platformy. No a evidentne ani tento limit nie je dostačujúci na pokrytie záujmu, kvôli čomu sa spoločnosť rozhodla navýšiť týždenný limit dokonca 5-násobne. Ten sa tak teraz dostal na hranicu 100 000 dolárov.

Prečítajte si tiež: Čo sú to flash loans? Poďme sa na tento fenomén DeFi pozrieť

No a to nie je ani zďaleka nie je všetko. PayPal mal takisto ročný limit na nákup kryptomien, ktorý bol doteraz iba na hranici 50 000 dolárov. Práve toto obmedzenie tak bolo absolútne rozhodujúce a smerodajné v tom, koľko kryptomien si môžu ľudia prostredníctvom PayPalu nakúpiť. A podľa aktuálnej správy sa spoločnosť rozhodla toto obmedzenie zrušiť úplne, čím teoreticky navýšila ročný limit z 50 000 dolárov na viac ako 5 miliónov dolárov (100 000 dolárov x 50 týždňov).

Kryptomeny nekryptomeny

Pri PayPale, a obzvlášť pri takýchto novinkách si treba vždy pripomenúť, že PayPal nie je ani zďaleka tým najlepším „kryptomenovým“ riešením. Pri nákupe na PayPale totižto nenakupujete kryptomeny, ale iba ich deriváty, čo znamená, že si ich neviete vybrať na vaše peňaženky. V skutočnosti tak držíte iba špekulatívny derivát, ktorý vôbec nemusí byť krytý reálnou kryptomenou (aj keď by samozrejme mal byť). Namiesto držania tokenu či mince nejakého projektu, ktoré môžu mať rôzne výhody, tak iba špekulujete na cene danej kryptomeny, keďže nemôžete žiadne z daných výhod reálne využívať.

Nákup Bitcoinu, Litecoinu, Etherea či Bitcoin Cashu prostredníctvom PayPalu tak určite stále neplatí medzi tie najlepšie spôsoby, ako sa ku kryptomenám dostať. Napriek tomu, že PayPal ponúka možnosť nákupu už od 1 doláru, oveľa podstatnejšie, ako minimálna suma vložená do kryptomien, by malo byť vlastnenie privátnych kľúčov, ktoré PayPal neponúka a tak ide z pohľadu nákupu kryptomien cez PayPal ku porušeniu jednému z najzákladnejších princípov bezpečného držania kryptomien – Not your keys, not your coins.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptoslate.com/

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart