0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.11.21 Spoluzakladateľ Blockworks radí ako sa zamestnať v kryptosvete

Iba málokedy sa v našom magazíne či blogu venujeme vyslovene jednému tweetu alebo Twitter vláknu. Avšak včera sa na Twitter objavilo veľmi zaujímavé vlákno od Jason Yanowitza, spoluzakladateľa portálu Blockworks, ktorý sa v ňom venoval tomu, ako sa zamestnať v kryptomenovom svete. Čo teda Jason Yanowitz odporučil tým, ktorí sa chcú zamestnať na full time v kryptomenovom svete?

Pracovných pozícii v kryptomenách je viac ako dosť

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockworks začal svoju Twitter thread tým, že povedal, že kryptomenové spoločnosti momentálne vo veľkom naberajú nových ľudí. Rovnako tiež ale povedal, že pre takmer každú z nich je aktuálne najväčší problém nabrať tých správnych ľudí do tímov. Napriek tomu, že dopyt po pracovníkoch v tomto svete je obrovský, ponuka je len malá, čo spôsobuje daným spoločnostiam problémy.

Prečítajte si tiež: Jeden z najznámejších športových štadiónov sveta zmení názov na Crypto.com Arena

Ak teda máte skúsenosti s kryptomenami a hľadáte si aktuálne prácu, tak nájsť si zaujímavú pozíciu vôbec nemusí byť tak náročné. Aj napriek tomu sú ale rady Yanowitza veľmi užitočné, pretože poukazujú na najčastejšie chyby, či pomáhajú vylepšiť profil uchádzačov.

5 rád pre úspešnú prihlášku

Aj preto sa Jason Yanowitz rozhodol zverejniť pár rád, ktoré majú pomôcť práve novým uchádzačom o pozície v kryptomenovom svete. Dané rady následne zverejnil v tomto poradí s krátkym opisom:

Nevhodný prvý kontakt

Podľa Yanowitza je až zarážajúce, aké veľké množstvo kandidátov úplne podcení prvý kontakt so spoločnosťou. Sám povedal, že sa úplne bežne stáva, že uchádzači majú zle sformátované CV, že nesprávne napíšu názov spoločnosti alebo majú gramatické chyby v CV či emailoch. Z vlastnej skúsenosti povedal, že toto je viac ako 50 % aplikantov. Aj preto povedal, že prvý kontakt musí byť čo najlepší a takýmto hlúpym chybám by sa mal vyvarovať úplne každý.

Príliš dlhá prihláška

Následne Yanowitz upozornil na to, že kryptomenové spoločnosti môžu dostať desiatky až stovky žiadostí na konkrétne pozície. Preto môže recruiterov odradiť, pokiaľ je vaša žiadosť pridlhá a v prípade nadmerného textu ju tak často vyradia bez toho, aby sa na ňu čo i len pozreli. Yanowitz odporúča napísať približne v piatich vetách prečo ste na danú pozíciu vhodný, aké máte skúsenosti či relevantnú pracovnú históriu a motiváciu na pracovanie v kryptomenovom svete. Všetko ostatné je zbytočné a dá sa vyriešiť počas video hovoru či telefonátu.

Neskúsenosť či nevhodnosť kandidáta

V treťom bode Yanowitz poukázal na to, že pre spoločnosti je veľmi často ťažké správne spárovať ľudí s vhodnými pozíciami. Stáva sa to najmä preto, že dané spoločnosti sa musia často rozhodnúť medzi dvoma typmi kandidátov. Jedným z nich je kandidát, ktorý má výbornú pracovnú históriu, ale nemá skúsenosti s kryptomenami. Druhým typom je kandidát, ktorý má primeranú pracovnú históriu, ale má skúsenosti s kryptomenovým svetom. V tomto bode tiež poukázal, že mať skúsenosti s kryptomenovým svetom neznamená, že človek napíše, že miluje kryptomeny. Rovnako to ani neznamená, že napíše, že verí v to, že kryptomeny zmenia svet. Yanowitz poukázal na to, že je treba jasne uviesť, aké skúsenosti s kryptomenovým svetom máte a ako sa v ňom aktívne zapájate.

Získajte „taktické skúsenosti“

V priamom spojení s predošlým bodom je aj nasledujúca rada. V nej Yanowitz poukázal na to, že pokiaľ chce byť človek úspešný vo svojej prihláške, tak by mal spraviť dva „taktické kroky.“ Prvým z nich je práca pre nejaké DAO (Decentralized Autonomous Organisation). Myslí si, že je takmer jedno, o aké DAO ide a aké skúsenosti tam človek získa, ale podstatné je, aby začal a snažil sa vybudovať nejakú „značku.“ Druhým krokom má byť vylepšenie Twitter účtu. Ten má obsahovať relevantný obsah, tvorbu obrázkov, tabuliek, grafov či podcastov. Navyše by mal byť daný používateľ denne aktívny.

Pokiaľ neuspejete v kryptosvete, zvoľte FinTech

Pokiaľ by sa vám aj napriek všetkým radám nepodarilo získať prácu v kryptomenovom svete, Yanowitz odporúča zvoliť FinTech sektor. Ten je podstatne pestrejší na pracovné ponuky ako kryptomenový svet a má oveľa viac možností na to, aby sa v ňom vedel zamestnať ktokoľvek aj bez predošlých skúseností s kryptomenami. Povedal, že pokiaľ takto spravíte napríklad na dobu jedného roku, tak potom sa vám už v kryptomenovom svete bude prihlasovať na pozície oveľa jednoduchšie. Navyše dodal, že je stále bežnejšie, že kryptomenové projekty „požierajú“ FinTech projekty a že sa to môže stať aj práve s vaším konkrétnym FinTechom.

Čo robiť ďalej?

Na záver ešte uviedol dva príklady uchádzačov na pozície z Blockworks, ktorí sa svojou kreativitou a iniciatívou odlíšili a teraz sú v danej spoločnosti zamestnaní. Taktiež aj uviedol niekoľko zaujímavých kryptomenových pozícii priamo v danej spoločnosti, ktoré môžu zaujať aj vás. Pokiaľ by ste o ne mali reálne aj záujem, tak ich nájdete aj na tomto linku.

Zdroje: https://twitter.com/, https://blockworks.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart