0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.11.20 Grayscale vlastní viac ako 500 000 BTC - míľnik pre firmu, výstraha pre kryptosvet

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V posledných dňoch nerastie výrazne iba cena Bitcoinu. Grayscale Investments, spoločnosť ponúkajúca rôzne produkty a služby spojené s kryptomenami, zažíva celý rok rast svojho AUM (assets under management – spravovaných aktív). Posledné týždne sú ale extra pozitívne z pohľadu tejto spoločnosti, keďže sa môže tešiť narastajúcemu záujmu o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov. To spôsobuje, že Grayscale dokupuje stále viac a viac kryptomien do svojho portfólia, ktoré sa vďaka tomu už dostalo nad hranicu 10 miliárd dolárov. Obrovskú zásluhu na tom má ale najmä Bitcoin, ktorého časť v tomto portfóliu tvorí viac ako 85 %.

Viac ako 2,7% ponuky Bitcoin mincí v rukách jednej spoločnosti

Iba pred dvoma dňami sa spoločnosť Grayscale Investments na svojom Twitteri pochválila, že prekonala hranicu 500 000 BTC vo svojom portfóliu. Má ísť pochopiteľne o veľmi významný míľnik nielen pre túto spoločnosť, ale takisto aj pre inštitucionálnych investorov, ktorí tvoria najväčšiu časť investorov do Grayscale. Rast portfólia Grayscalu tak v priamom prenose odzrkadľuje rast záujmu inštitucionálnych investorov o Bitcoin a iné kryptomeny.

Aj vďaka nákupom z posledných týždňov výrazne rastie podiel BTC, ktoré Grayscale vlastní. Celkovo už má mať iba táto spoločnosť viac ako 2,7 % z celkovej ponuky Bitcoinu. Navyše, podľa odhadov spoločnosti Chainalysis, je viac ako 3 milióny BTC navždy stratených a tak by sa mohla veľkosť pozície Grayscalu vyšplhať až na viac ako 3,37% zo všetkých Bitcoin mincí, ktoré kedy budú v ponuke.

Prečítajte si tiež: Changpeng Zhao: DeFi je budúcnosť, aj keď sa aktuálne nachádza v bubline

Je takéto množstvo v rukách iba jednej spoločnosti zdravé pre kryptomenu, ktorá mala byť vlajkovou loďou decentralizácie? To necháme na váš úsudok, avšak určite by bolo alarmujúce, ak by spoločnosť Grayscale dokupovala takýmto istým tempom aj budúci rok, pretože by sa mohla dostať na viac ako 5-7 % z celkovej ponuky Bitcoinu, čo už by s určitosťou malo vyvolať pozornosť celého kryptomenového sektoru.

Záujem o kryptomeny rapídne rastie najmä posledný rok

Spoločnosť Grayscale je pritom na trhu už od roku 2013 odkedy jej popularita pomaly, ale isto, rástla. Ešte koncom minulého roka mala táto spoločnosť nakúpené kryptomeny v hodnote približne 1 miliardy dolárov. Ku dnešnému dňu je už ale toto číslo oveľa väčšie, pričom nerastie iba počet zakúpených bitcoinov.

Kurzy mensi

Grayscale Ethereum Trust (ETHE), druhý najpoužívanejší produkt spoločnosti Grayscale, napríklad prekonal pred niekoľkými týždňami hranicu jednej miliardy dolárov spravovaných touto spoločnosťou. ,Záujem o Ethereum ale neutícha, vďaka čomu už aktuálne drží Grayscale približne 1,2 miliardy dolárov v druhej najväčšej kryptomene. Podľa rôznych odhadov to má byť približne 2 % z celkovej ponuky Etherea. Okrem toho ale Grayscale ponúka aj iné kryptomeny, ktorých AUM sa pohybuje od 1,5 milióna dolárov až po 145 miliónov dolárov. Ide napríklad o Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Ripple alebo Litecoin.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://www.cryptoglobe.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart