0
 0,00 0 items

No products in the cart.

17.11.20 Changpeng Zhao: DeFi je budúcnosť, aj keď sa aktuálne nachádza v bubline

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]CEO burzy Binance, Changpeng Zhao, je jedným z najpovolanejších ľudí v tomto sektore. Odkedy jeho burza uzrela svetlo sveta, sa CZ a tímu za touto burzou sa neustále darí napredovať a vyvíjať rôzne nástroje a pomôcky pre používateľov danej burzy. Binance patrí celkovo nielen ku najväčším, ale takisto aj najpokrokovejším burzám, aké v kryptomenovom svete momentálne sú. Aj napriek tomu ale aj táto burza čelí rastúcemu tlaku zo strany búrz ako Uniswap alebo SushiSwap a teda decentralizovaným burzám (DEX), ktoré sú podľa mnohých budúcnosťou kryptomenového sveta. Do popredia sa ale DEX dostali aj kvôli rastu DeFi, o ktorom sa CZ vyjadril pomerne pozitívne.

DeFi je budúcnosť

V rozhovore, ktorý sa udial iba dnes, sa Changpeng Zhao vyjadril pre ruskú spravodajskú agentúru RBC, že množstvo DeFi projektov sa už aktuálne nachádza v bubline. Rovnako si ale nemyslí, že je to zlé, pričom prirovnáva DeFi bublinu ku ICO bubline. Podľa neho je taký istý ošiaľ okolo DeFi projektov, ako bol pred troma rokmi okolo ICO projektov.

Napriek tomu, že množstvo z ICO projektov sa doslova vyparilo a už nikdy sa im pravdepodobne nepodarí dosiahnuť svoje ciele, niekoľko z nich dokázalo práve vďaka ICO fundingu dostať do svojich projektov dostatok kapitálu na to, aby mohli byť úspešné. Aj burza Binance je jedným z príkladov ICO projektu, ktorému sa podarilo z tejto investičnej fázy vyzbierať peniaze, ktoré boli neskôr použité na vývoj tohto projektu.

Prečítajte si tiež: Ako funguje scam? Vznik a zánik!

CZ je pritom presvedčený, že aktuálne takýmto spôsobom funguje aj DeFi. Aj napriek tomu, že sa množstvo projektov zo sektora decentralizovaných financií môže nachádzať v bubline a celkovo sa zo sektora časom vytratia, nájdu sa úspešné DeFi projekty, ktoré budú určovať smer budúcnosti kryptomien. Pre RBC sa konkrétne vyjadril nasledovne:

„Spoločnosti vytvárajú nové tokeny a prezentujú ich ako odmeny. Toto sa z dlhodobého hľadiska nedá udržať. Napriek tomu si myslím, že DeFi tu ostane. Aj v čase rastu popularity Bitcoinu, ktorú vidíme v tomto období, je DeFi stále rovnako populárne. Preto si myslíme, že DeFi sektor má obrovský potenciál na rast.“

Aj z tohto názoru je cítiť, že CZ si nemyslí, že z dlhodobého hľadiska prežijú všetky DeFi projekty. Množstvo z nich sa má totižto iba snažiť zviesť na vlne optimizmu, ktorá zasiahla DeFi sektor, ale reálne nemá využitie v tomto svete. Rovnako tiež dodal, že Bitcoin je stále najlepšou formou peňazí a že z dlhodobého hľadiska má celý sektor potenciál na rast 100 000%, pokiaľ sa podarí kryptomenám adaptovať do sveta tak, ako fiat menám.

CEX vs DEX

Takto pozitívne slová zo strany CEO jednej z najväčších kryptomenových centralizovaných búrz môžu byť čiastočne prekvapivé. Práve rast decentralizovaných búrz, ktoré sú súčasťou DeFi sektora, je totižto jedným z najväčších „strašiakov“ centralizovaných búrz, čo ukázala už napríklad burza Uniswap už niekoľkokrát.

Kurzy mensi

Podľa Changpenza Zhaa síce majú DEX burzy budúcnosť, ale istý čas ešte potrvá, aby sa dostali na vrchol. Myslí si, že centralizované burzy budú koexistovať s decentralizovanými ešte istý čas, pretože DEX burzy sa musia stať viac prijateľné pre používateľov.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart