0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

17.07.21 OmiseGO (OMG)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Škálovanie ETH je v dnešnej dobe horúcou témou (vlastne sú to už roky). Nie je to na vyriešenie ľahký problém a komunita vývojárov Ethereum skúma rôzne spôsoby. Jedným z nich je OmiseGO, ktorý sa nedávno premenoval na OMG Network. Sľubuje rýchlejšie transakčné časy a nižšie poplatky na najväčšej platforme inteligentných kontraktov. Pozrime sa, ako to funguje.

Čo je OmiseGO?

OmiseGO je riešenie 2. vrstvy pre transakcie a dôveryhodnosť Ethereum. Jeho cieľom je znížiť transakčné poplatky a časy bez toho, aby bola ohrozená bezpečnosť Etherea. Sieť OMG v podstate pomáha riešiť problémy so škálovateľnosťou, ktoré v súčasnosti Ethereum má.

Ako funguje OmiseGO

Sieť OMG je známa ako riešenie vrstvy 2. Toto riešenie je postavené na existujúcom blockchaine (v tomto prípade Ethereum). Keď sú transakcie spracované na „sekundárnej“ vrstve, vo výsledku sa uvoľní drahocenný priestor bloku na blockchaine Ethereum.

Sieť OMG má mať rovnaké zabezpečenie ako Ethereum, ale s nižšími transakčnými poplatkami a rýchlejšími transakčnými časmi. A funguje kompatibilne so všetkými tokenmi ERC-20 a ETH.
To je dobrá správa pre každého, kto používa Ethereum. Aj keď priniesla mnoho zaujímavých noviniek, môže byť používanie siete Ethereum niekedy mimoriadne nákladné, najmä pri menších transakciách.

Sieť OMG má tiež dôkaz o svojom úspechu. Časť dodávky najväčšieho stablecoinu na svete, Tether (USDT), bola vydaná v sieti OMG. Sieť OMG je len jedným z takýchto riešení druhej vrstvy uprostred mora konkurentov zameraných na rozširovanie Ethereum, ako sú Optimism, Loopring a zkSync.

Prečo je OmiseGO dôležitý?

Preťaženie siete je zásadnou nevýhodou Etherea. Transakcie na ňom sú zvyčajne pomerne rýchle a potvrdia sa za 10 - 20 sekúnd. Ak však ceny gas stúpnu, transakčné časy sa môžu natiahnuť na hodiny (dokonca aj dni).

Pretože transakcie s gas s vyššou cenou sa dostanú cez sieť ako prvé, ak ponúknete nízku cenu gas, transakcia môže zostať dlho v očakávaní potvrdenia. Prirodzene, keď je veľké zaťaženie siete (t. j. dopyt po blokovom priestore), ceny gas stúpajú a časy transakcií sa zvyšujú.

V takom prípade buď zaplatíte vyššiu cenu za to, aby vaša transakcia prešla, alebo si sadnite a čakajte, kým ceny gas klesnú. Pokiaľ je sieť Ethereum v strese, existujú dva problémy: vysoké poplatky za gas a dlhé doby potvrdenia.

Sieť OMG to rieši ponukou lacných a vysokorýchlostných transakcií. Ponúka tisíce transakcií za sekundu (TPS), čo je zhruba tretina priemerných nákladov na používanie Etherea. Vďaka množstvu aplikácií DeFi, ktoré sa nasadzujú na Ethereum, bude preťaženie siete naďalej problémom. Aj keď by aktualizácia Ethereum 2.0 mala vylepšiť škálovateľnosť Ethereum, očakáva sa, že riešenia druhej vrstvy budú v budúcnosti stále potrebné. Okrem toho bude trvať úplné zavedenie ETH2 ešte roky. Používatelia Ethereum prirodzene nemôžu toľko čakať na nižšie náklady na gas a rýchlejšie transakcie.

Prečítajte si aj : Čo je spoofing na finančných trhoch?

Prípady použitia OmiseGO

Kryptoburzy môžu namiesto použitia siete Ethereum využívať sieť OMG na rýchlejšie a lacnejšie transakcie tokenov ERC-20. Rovnako ako burzy, aj poskytovatelia peňaženiek môžu ťažiť z rýchlych, vysoko výkonných a lacných systémov.

Aj keď všeobecne uvažujeme o týchto druhoch systémov z hľadiska finančných aktív a kryptomien, sieť OMG sa dá použiť aj na transakcie dôveryhodných komunitných bodov a rôzne ďalšie systémy online odmien. Napríklad sa ukázalo, že komunitný bodový systém Reddit je vysoko efektívny, keď sa používa so sieťou OMG. Toto bolo možné dosiahnuť pomocou nedávno vyvinutého modulu Community Points Engine (CPE).

Token OMG

Token OMG je vkladový token a bol použitý na financovanie vývoja projektu. Spoločnosť OmiseGO uskutočnila ICO v roku 2017 a získala 25 miliónov dolárov. OMG sa tiež používa na platenie poplatkov v sieti. Podpora ďalších coinov je však vo vývoji.

Token používajú aj validátory, ktoré spúšťajú sieťové uzly a overujú bloky. Za svoju službu zarábajú transakčné poplatky.

Na záver

Cieľom siete OMG je vyriešiť problémy so škálovateľnosťou Etherea. Je to vrstva prevodu hodnoty, ktorá umožňuje rýchle transakčné časy a nízke náklady na gas pre finančné služby na blockchaine.

Zdroje: academy.binance.com, omg.network, kraken.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart