0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

17.05.2021 Projekt DERO ktorý začínal ako napodobnenina Monera

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Dero je prvý krypto projekt, ktorý kombinuje blockchain Proof of Work s blokovou štruktúrou DAG a úplne anonymnými transakciami.

Plne distribuovaná účtovná kniha spracováva transakcie s dvanásť sekundovým priemerným časom blokovania a je zabezpečená proti útokom väčšinového hashrate. Dero bude prvým blockchainom CryptoNote, ktorý bude mať inteligentné kontrakty vo svojom natívnom reťazci bez akýchkoľvek ďalších vrstiev alebo sekundárnych blockchainov.

DERO je kryptomena typu open-source, ktorú v decembri 2017 zrodil anonymný kryptograf s názvom Captain. Cieľom spoločnosti DERO je spojiť technológiu smart-contract popularizovanú sieťami ako Ethereum, NEO, Stellar, EOS atď. S ochranou súkromia kryptomien ako Monero, Zcash, Pivx atď.

Na dosiahnutie tohto cieľa bola spoločnosť DERO pôvodne rozdvojený z Monera, potom úplne prepísaný od nuly v Golangu. Tento nový redizajn je príležitosťou pre tím vývojárov, aby drasticky vylepšili protokol a implementovali moderné funkcie.

Aj, keď je minca ešte len v začiatkoch, to, čo sa doteraz podarilo, je dosť pôsobivé. Za 6 mesiacov implementovali všetky vylepšenia ochrany osobných údajov a výkonu (aktualizácia Atlantis) a funkcia inteligentných zmlúv je už na ceste.

Dero DAG

DERO Atlantis kombinuje protokol Cryptonote s riadeným a cyklickým grafom a Bulletproofs

Implementácia DERO DAG buduje hlavný reťazec zo siete blokov DAG, ktorý sa týka hlavných blokov, za ktoré je 100% odmena a bočných blokov, kde je odmena 8%. Bočné bloky prispievajú k reťazovému zabezpečeniu PoW, a teda tradičné 51% útoky nie sú v sieti DERO možné. Ak sieť DERO nájde ďalší blok v rovnakej výške, namiesto toho, aby jeden vybral, zahrnie oba bloky. Takto je 51% útok márny.

Tradičné blockchainy spracúvajú bloky ako jednu výpočtovú jednotku, a ak sa v bloku vyskytne tx s dvojitým výdajom, celý blok je odmietnutý. Sieť DERO však prijíma také bloky, pretože blokovanie DERO považuje transakciu za jednu výpočtovú jednotku. Bloky DERO môžu obsahovať duplicitné alebo dvojité výdavky, ktoré sú filtrované klientskym protokolom a sieťou ignorované. DERO DAG spracováva transakcie po jednej.

Potrebujeme optimalizovanú, rýchlu a bezpečnú kryptomenu

Väčšina široko používaných kryptomien sa spolieha na starú technológiu. Bitcoin, ethereum a litecoin sú tri najpoužívanejšie neverejné kryptomeny. Najlepšie však sú na 10, 20 a 60 TPS. Monero a Zcash sú najpoužívanejšie súkromné ​​kryptomeny a napriek tomu dosahujú najvyššiu úroveň 1 000 a 30 TPS.

DERO používa veľmi pokročilý DAG blockchain spojený s 12 sekundovým blokovým časom. Výsledkom sú takmer okamžité platby a žiadne blokovania sirôt. Aby sme vám poskytli porovnateľnú hodnotu, minimálna TPS spoločnosti DERO je 75 a najvyššia hodnota okolo 1 000 TPS za optimálnych podmienok.

Prečítajte si tiež: Teória hier a kryptomeny 

Skutočná anonymná minca, ktorá nemá žiadne chyby

Technicky je DERO najsúkromnejšia kryptomena, na akú si len spomeniete. Nejde o marketingový ťah, je to jednoducho pravda. Začalo to, ako napodobenina Monera s túžbou neskôr integrovať do jeho jadra schopnosti smart-contractov. Vývojári spoločnosti DERO však pri navrhovaní základného protokolu išli oveľa ďalej.

Od poslednej aktualizácie s názvom Atlantis je DERO mixom medzi Ring Signatures, novo vyvinutými Bulletproofs, štandardne komunikáciou medzi uzlami TSL / SSL a vysoko škálovateľnou DAG technológiou napájajúcou PoW CryptoNote blockchain.

Politicky je to skutočne centralizované ako v podstate akýkoľvek altcoin, ale tím vyvíjajúci toto Monero na steroidoch zachováva tajomstvo podobné satoshi, vďaka ktorému je bezpečnosť celého projektu ešte viac v súlade s hlavnou ideológiou zameranou na súkromie.

Táto voľba zjavne spomaľuje šírenie kryptomeny na burzách, ale tiež znižuje mnoho právnych rizík. Samozrejme, že na sociálnych sieťach nešíria zbytočné informácie a ani to nepreháňajú. Proste pracujú na produkte a dodávajú, kúsok po kúsku, to, čo bolo naplánované pred rokom.

Skutočne anonymné inteligentné zmluvy

Anonymné inteligentné zmluvy sú jednoznačne najpotrebnejšie a zároveň najunikátnejšie funkcie navrhnuté spoločnosťou DERO. V súčasnosti musia spoločnosti, ktoré chcú zverejňovať inteligentné zmluvy v zabezpečenej sieti, prejsť na verejný blockchain.

Všetky však ukazujú zreteľne všetky podrobnosti každej transakcie. Je nereálne si myslieť, že spoločnosti alebo dokonca jednotlivci chcú zverejniť všetky svoje platobné informácie. Väčšina transakcií so smart kontraktmi by sa v skutočnosti mala robiť súkromne, a to sa spoločnosť DERO chystá vyriešiť.

Kódex bude stále kontrolovateľný, ale decentralizované autonómne organizácie potrebujú zásadnú dôvernosť, ktorá ich ochráni pred nepriateľskými korporáciami a vládami. To DERO do hry prinesie pomerne skoro a nielen obrovské spoločnosti využijú toto obrovské vylepšenie.

DERO ROCKET BULLETPROOFS

Desaťkrát rýchlejšie ako bežné nepriestrelne strely. Zatiaľ, čo overenie typickej nepriestrelnosti trvá ~ 15 ms, nepriestrelné strely spoločnosti Dero Rocket iba ~ 1,5 ms.

Bulletproofs sú kryptografická technika, ktorá zmenšuje priestor potrebný na dôkazy rozsahu nulových znalostí v anonymných transakciách. V anonymných transakciách sú presné sumy skryté, ale sieť musí stále overovať či je transakcia platná, ako napríklad, že žiadne mince sa nevytvárajú na prázdno.

Na tento účel sa pri anonymných transakciách používajú záväzky k hodnotám. Najdôležitejším z nich je záväzok Pedersen, ktorý dokazuje, že výstupy transakcie nie sú väčšie ako vstupy.

Existuje však spôsob, ako oklamať záväzok spoločnosti Pedersen použitím veľmi veľkého počtu transakčných výstupov, ktoré vedú k pretečeniu. Aby sa tomu zabránilo, používajú sa dôkazy rozsahu, ktoré dokazujú, že výstupy ležia v určitom rozmedzí hodnôt.

Dôkazy rozsahu majú veľkosť ~ 4 kilobajty pre presnosť 64 bitov, pri Bulletproofs je veľkosť nátlaku iba 672 bajtov, čo výrazne znižuje veľkosť blockchainu.

Dôležitá je však nielen veľkosť, ale aj rýchlosť overenia dôkazu, pretože transakcie spracováva sieť. Za týmto účelom tím Dero preštudoval existujúce Bulletproof implementácie a podarilo sa mu zvýšiť výkon desaťkrát.

TLS-SECURED P2P NETWORK

Projekt Dero buduje blockchainovú sieť, ktorú budú využívať tisíce firiem po celom svete. Preto je bezpečnosť siete najdôležitejšia. Nešifrovaná komunikácia prostredníctvom protokolu HTTP predstavuje riziko pre súkromie, bezpečnosť a integritu účastníkov siete.

Dero je prvý projekt blockchainu, ktorý na svoju sieťovú komunikáciu používa šifrovanie TLS, ktoré chráni účastníkov siete pred odpočúvaním a neoprávnenou úpravou sieťových údajov.

TLS zabezpečuje dátové prenosy pomocou asymetrických šifrovacích techník na generovanie zdieľaného tajného kľúča. Zdieľaný kľúč sa potom použije na symetrické šifrovanie správ, ktoré je rýchlejšie ako asymetrické šifrovanie. Šifrované správy sú nečitateľné pre niekoho, kto špehuje sieť.

Tím Dero myslí aj na budúce rozsiahle aplikácie, napr. podnikové servery, ktoré zvládajú tisíce klientov za sekundu. Neustále pracujú na tom, aby bola sieť ešte rýchlejšia, aby dosiahli tento cieľ. Pokiaľ ide o šifrovanú sieť, vykonali porovnávacie testy a nakoniec vybrali metódu ECDSA namiesto RSA ako generáciu kľúča, pretože umožňuje vyšší počet podaní za sekundu.

Zdroje: https://dero.io/#home-section , https://www.fliphodl.com/why-dero-is-the-next-big-thing/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart