0
 0,00 0 items

No products in the cart.

16.12.20 Dostane sa Bitcoin nad 50 000 dolárov už budúci rok? Názory sa rôznia

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Aj napriek koronakríze a chaosu na finančných trhoch, ktorý bol spôsobený touto udalosťou, sa Bitcoinu a kryptomenám tento rok nesmierne darí. Bitcoin prekonal svoje ATH na niekoľkých burzách a už istý čas útočí na hranicu 20 000 dolárov. Tú sa mu zatiaľ nedarí prekonať, avšak ďaleko určite nie je, veď aj dnes sa nachádzal už na hranici 19 850 dolárov (podľa coinmarketcap). Aj kvôli extrémnemu rastu kryptomien v tomto roku sa všetci snažia odhadnúť, ako sa bude dariť Bitcoinu v nasledujúcom roku, ale takisto aj v najbližšej dekáde. No a názory sa poriadne líšia.

Robert Kiyosaki verí v 50 000 dolárov

Známy finančný edukátor, biznisman a autor mnohých finančných bestsellerov, Robert Kiyosaki, sa o kryptomenách vyjadruje už dlhší čas pomerne pozitívne. Často spomína najmä Bitcoin, pričom ho prirovnáva ku rovnakej kategórii finančných aktív, ako zlato a striebro. A práve táto kombinácia aktív, zlato, striebro a Bitcoin sa opäť ocitla v jednom z jeho tweetov začiatkom tohto týždňa.

„Som rád, že som nakúpil Bitcoin. Ďalšia zastávka 50 000 dolárov. Obrovské množstvo inštitucionálnych peňazí prichádza v roku 2021. Nakupujte Bitcoin pod 20 000 dolárov.“

Rovnako svojim followerom poradil, aby nakúpili striebro v prípade, že by si nemohli dovoliť Bitcoin. Tieto svoje investičné rady opiera o najmä o nestabilnú finančnú situáciu v Amerike, o ktorej hovorí už istý čas. Robert Kiyosaki je známy aj ako kritik aktuálneho finančného systému, pričom sa niekoľkokrát verejne vyjadril, že práve toto je dôvod, prečo vlastní množstvo zlata a striebra. Berie to nie ako investíciu do bezpečnostných aktív, ale ako hedž proti aktuálnemu finančnému systému, ktorý je podľa neho v blízkej budúcnosti ohrozený a práve zlato, striebro a aktuálne aj Bitcoin môžu v tom čase ochrániť majetok investorov.

Prečítajte si tiež: Estónsko neudelilo licencie viac ako 1 000 kryptomenovým spoločnostiam

Svoje predikcie má taktiež opierať najmä o príliv nových inštitucionálnych investorov zo spoločností ako Grayscale, Square, MicroStrategy, Guggenheim alebo Mass Mutual. Aktuálne sa na zoznam pridala aj nová spoločnosť Ruffer Investments, ktorá iba tento týždeň oznámila vyčlenenie 15 miliónov dolárov (približne 2,5 % portfólia) na investíciu do Bitcoinu. Myslí si, že práve tento obrovský nárast záujmu o kryptomeny zo strany inštitúcii môže extrémne zmeniť dynamiku v kryptomenovom svete.

Nie všetci sú takí optimistickí

Napriek tomu, že s predikciou Roberta Kiyosakiho by sa aktuálne stotožnilo aj množstvo kryptomenových traderov a obchodníkov po celom svete, každá minca má dve strany. A druhú stranu tejto mince ponúkol prieskum mining spoločnosti Genesis Mining. Ten bol zameraný na otázky o budúcnosti kryptomien a ich mieste vo finančnom svete. Viac ako 1 000 respondentov malo pritom veľmi rozličné názory na budúcnosť kryptomien.

Celkovo si až viac ako 51 % opýtaných myslí, že v prípade medvedieho scenáru pre Bitcoin, sa táto kryptomena bude obchodovať v roku 2030 za menej ako 20 000 dolárov. Tretina si myslí, že cena bude nižšia ako 10 000 dolárov a dokonca až 11 % si myslelo, že sa Bitcoin dostane pod 1 000 dolárov.

Až 17 % opýtaných pritom tiež verí, že Bitcoin nemá šancu sa do roku 2030 dostať nad hranicu 50 000 dolárov. Iba pre trošku perspektívy treba povedať, že Bitcoin spravil viac ako 166 % iba tento rok, pričom na to, aby sa dostal nad spomínaných 50 000 dolárov, by potreboval spraviť nárast 160 % za 10 rokov. Bitcoin nám už istý čas dokazuje, že takýto rast nie je ničím neobvyklým v kryptomenovom svete.

Na druhú stranu si približne 10 % opýtaných myslí, že do roku 2030 sa Bitcoin môže dostať až nad hranicu 500 000 dolárov. Celkovo tak vo finančnom svete (nielen v kryptomenovom) panuje pomerne zmiešaný sentiment o tom, kam sa najväčšia kryptomena v budúcnosti dostane. Čo si myslíte vy? Veríte, že Bitcoin prekoná 50 000 dolárov už nasledujúci rok alebo sa nepodarí tejto kryptomene dostať nad 50 000 dolárov ani v najbližšej dekáde? Svoje názory neváhajte vyjadriť v komentároch nižšie alebo na našich sociálnych sieťach ako Facebook alebo Telegram.

Zdroje: https://ambcrypto.com/, https://www.coininsider.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart