Bitcoin a kryptomeny ako také sú už na mätúce vyjadrenia regulátorov či politikov zvyknuté. Je úplne bežné, že zatiaľ čo sa na jednom konci sveta dozvieme o zákaze spojenom s kryptomenami, na druhej strane našej planéty príde ku pozitívnym vyjadreniam či miernym reguláciám. A práve takýchto rozporuplných vyjadrení či akcií zo strany regulátorov, politikov a vlád z rôznych kútov sveta sme sa dočkali aj v posledným dňoch. Preto si niekoľko z nich zhrnieme v tomto článku.
Pred niekoľkými týždňami sa podarilo schváliť kontroverzný Infrastructure Bill, ktorý vo veľkom znevýhodňuje niekoľko typov kryptomenových biznisov či podnikateľov. Medzi ne napríklad patria mineri či mining pooly alebo rôzne malé zmenárne či dokonca prevádzkovatelia uzlov (nodes). Zatiaľ čo samotný zákon je zameraný na niečo úplne iné, kryptomenový sektor v USA jeho schválením a uvedením do platnosti môže pomerne výrazne utrpieť.
Proti tomu ale veľmi odhodlane bojuje hneď šesť senátorov. Ide o Roba Portmana, Marka Warnera, Mika Crapa, Kyrsten Sinema, Pata Toomeyho a Cynthiu Lummis. Týchto šesť senátorov, ktorí reprezentujú aj republikánov aj demokratov, a rovnako reprezentujú rôzne štáty v USA (od Idaho až po Virginiu), iba včera opätovne poslali list ministerke financií USA, Janet Yellen.
Týchto šesť senátorov tak opätovne apeluje na to, aby bola prehodnotená formulácia zákona spojená s „brokerom.“ Tá je momentálne na toľko všeobecná, že by sa netýkala iba kryptomenových búrz, ale množstva iných, oveľa menších biznisov či projektov. Tie by mohli byť týmto zákonom na toľko ovplyvnené, že by ich mohol dokonca zruinovať.
Prečítajte si tiež: Attila Végh vydá NFT
Kryptomeny má v pláne obraňovať, či dokonca aj presadzovať, aj kandidátka na senátorský post v Ohiu, Morgan Harper. Tá sa v jednom zo svojich posledných interview s portálom Bitcoin Magazine vyjadrila, že Bitcoin môže priniesť moc naspäť do rúk ľudí. Myslí si totižto, že aktuálne je príliš veľká moc v rukách malého množstva ľudí. Práve tlak na vytvorenie infraštruktúry pre decentralizované monetárne systémy má byť jedným z najväčších cieľov tejto kandidátky do senátu.
Na opačnom konci sveta sem sa pred dvoma dňami dočkali pomerne podobného kroku, aký sme videli v Salvádore. Kryptomena sa tam totižto stala oficiálnym platidlom. No a hoci nešlo o Bitcoin, ale o stablecoin Tether (USDT), tak aj táto správe je stále z dlhodobého ohľadu pre kryptomeny pozitívna.
A hoci sa o schválenie tohto kroku postarala iba tieňová vláda pod názvom National Unity Government (NUG), tak USDT by mohol zažiť v tejto krajine rozmach. NUG sa mala k tomuto kroku uchýliť najmä kvôli tomu, že potrebuje spôsob na fundraising kampane, ktorý by mohol pomôcť so snahou o zmenu režimu v danej krajine. To však vôbec nebude ľahké a to aj napriek pomoci zo sveta kryptomien.
Svedkami vyjadrení z úplne iného súdka sme sa stali včera. Bank of England, totižto v utorok vydala ďalšie stanovisko, v ktorom takpovediac opäť iba opakuje svoj postoj proti kryptomenám.
„Bolo vytvorených len 21 miliónov bitcoinov. A preto môže mať nejakú hodnotu. Práve koncept nedostatku môže byť dôvodom, prečo ľudia hovoria o Bitcoine ako o „digitálnom zlate.“ Avšak práve koncept nedostatku, na ktorom Bitcoin stavia, môže byť jeho skazou. Nedostatok môže potenciálne spraviť Bitcoin nehodnotným.“
Z pohľadu tejto banky ide tak povediac už o „klasiku.“ Bank of England nemala nikdy príliš prívetivý postoj ku kryptomenám. Naopak, iba prednedávnom sa Rishi Sunak, minister financií tejto krajiny, objavil vo videu, v ktorom „ospevoval“ CBDC (central bank digital currency). Aj to môže byť určite dôvodom, prečo sa kryptomenám v Anglicku pravdepodobne nebude dariť tak, ako v iných krajinách.
Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://bitcoinmagazine.com/, https://zycrypto.com/, https://finbold.com/, https://cryptobriefing.com/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber