[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Estónsko malo v pláne dlhodobo patriť medzi kryptomenové veľmoci a tomu prispôsobovalo aj mnoho svojich zákonov. Tie mali pomôcť s prilákaním nových kryptomenových spoločností, ktoré mali pomôcť s naštartovaním estónskej ekonomiky a jej dlhodobým rastom. Ako sa však tento rok ukázalo, tak plán síce mohol znieť pekne, avšak realita je úplne iná. Počet spoločností, ktoré sa snažia v Estónsku robiť biznis síce narastá, avšak veľké množstvo z nich je odmietnutých kvôli nesplneniu regulácii a zákonov spojených s kryptomenami.
Ako sa ukázalo, tak ani príliš veľké nadšenie z mnohých kryptomenových regulácii, ktoré mali byť prospešné pre kryptomenový sektor v Estónsku, neumožnili nejaký raketový rast ekonomiky tohto štátu. Napriek tomu, že záujem o registráciu spoločností v krajine narástol, teoreticky to k ničomu veľkému neviedlo, pretože drvivá väčšina spoločností aj tak svoje licencie nedostala. Podľa estónskych úradov sa tak stalo kvôli tomu, že tieto spoločnosti nesplnili regulácie ako KYC (Know-your-customer) alebo AML (anti-money laundering).
Prečítajte si tiež: Ako inšpirovať nováčika? Týchto 5 rád vám pomôže
Otázka tak je, čo vôbec Estónsko zmenilo, keďže spoločnosti nemajú o nič ľahšiu registráciu v tejto krajine, ako v iných európskych štátoch. Podľa Veika Taliho, estónskeho ministra financií, môže za všetko niekoľko nových zákonov, ktoré boli tento rok uvedené do praxe a obmedzujú rozvoj kryptomenového sektora v tejto krajine. Ide pritom o striktnejšie pravidlá a zákony, ktoré tak zasahujú do pôvodného plánu o lepšej infraštruktúre pre kryptomenové projekty.
Situácia pre kryptomenové spoločnosti vo svete sa tak veľmi nezmenila napriek tomu, že Estónsko sa o to pokúšalo. Táto krajina mala byť jednou z najviac crypto-friendly krajín nielen v Európe, ale celkovo na svete, avšak ako sa ukázalo, tak pôvodný plán, ktorý bol zverejnený iba minulý rok, sa dlhodobo neujal. Regulácie a nedostatok legálnej infraštruktúry sú tak naďalej jedným z najväčších strašiakov pre kryptomenové spoločnosti po celom svete.
Napriek tomu je ale situácia v Estónsku stále pomerne lichotivá, pretože na to, aká je táto krajina malá, má stále pomerne veľa úspešných kryptomenových biznisov. Celkovo by malo byť aspoň 400 spoločností v kryptomenovom sektore v tejto krajine, ktoré spĺňajú tvrdé kryptomenové regulácie. To ale Estónsko vôbec nerozlišuje od iných krajín, v ktorých kryptomenové regulácie buď ešte nie sú, alebo nie sú nastavené proti kryptomenám.
Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://decrypt.co/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber