0
 0,00 0 items

No products in the cart.

15.11.20 Päť fundamentálnych dôvodov za rastom ceny Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Napriek tomu, že víkend bol pomerne krvavejší voči cene BTC, ako sme videli v poslednom čase, nič to nemení na fakte, že posledných pár týždňov bolo naozaj neskutočných, čo sa rastu ceny najväčšej kryptomeny týka. Iba od polovice septembra narástol Bitcoin o viac ako 60 %, kedy nielenže prekonal cenu 10 000 dolárov, ale takisto sa dostal aj nad dlhoročné rezistencie ako 12 500 dolárov, 13 000 či 14 000 dolárov. Zastavil sa pritom až na sume 16 500 dolárov, čím stanovil tohtoročné High a taktiež sa postaral o najvyššiu zaznamenanú sumu tejto kryptomeny za posledné 3 roky. Prečo ale prišlo k tomuto rastu tak náhle?

1.MicroStrategy Effect

Prvý bod určite nikoho neprekvapí. Práve v období, kedy Bitcoin začal letieť hore, sa v kryptomenovom svete z nenazdajky objavila spoločnosť MicroStrategy. Tá sa s kryptomenami dovtedy vôbec nespájala, avšak podľa jej CEO, Michaela Saylora, aktuálne patrí ku jedným z najväčších inštitucionálnych investorov v Bitcoine.

Túto spoločnosť hneď nasledovalo niekoľko ďalších ako Square alebo Stone Ridge. Podľa Jasona Deana, analytika zo spoločnosti Quantum Economics, spôsobila práve prvá menovaná spoločnosť akýsi MicroStrategy Effect, ktorý nahnal a ešte naženie viac a viac inštitucionálnych investorov do Bitcoinu. Tieto spoločnosti sa čo najskôr pokúsia zaistiť čo najviac Bitcoinu, čím automaticky potlačia cenu hore.

2.Podpora Bitcoinu na verejnosti a zmena rétoriky

Okrem toho, že Michael Saylor robí naozaj skvelú osvetu pre najväčšiu kryptomenu, veľa sa zmenilo aj v podaní iných spoločností. Napríklad banka JP Morgan, ktorá ešte v roku 2017 hovorila o Bitcoine ako o podvode a varovala investorov pred najväčšou kryptomenou, je aktuálne veľmi aktívna v kryptomenovom svete. Avšak ani zďaleka už nehaní Bitcoin tak, ako kedysi. Iba pred mesiacom sa napríklad táto investičná banka vyjadrila, že Bitcoin je oveľa solídnejšou investíciou, ako kedysi, pričom má podľa tejto banky Bitcoin čoskoro začať konkurovať zlatu ako investičnému nástroju.

Prečítajte si tiež: Miešanie mincí a CoinJoin

To však nie je všetko. Pozitívne sa o Bitcoine vyjadruje aj množstvo známych investorov a manažérov hedžových fondov. Medzi najznámejších patria Paul Tudor Jones, ktorý porovnáva kúpu Bitcoinu ku kúpe technologických akcii z 90.rokov minulého storočia. Rovnako pozitívne sa vyjadruje aj ďalší investičný gigant, Stanley Druckenmiller, ktorý sa preslávil tým, že predpovedal Globálnu krízu 2008-2009, na ktorej aj zbohatol. Obaja títo miliardári sa pridali ku ďalším, ktorí sú aktuálne bullish voči Bitcoinu, čím mu dodávajú nielen kredibilitu, ale taktiež aj potrebnú podporu v médiách.

3.Grayscale Investments a rast záujmu inštitucionálnych investorov

Spoločnosť Grayscale Investments nie je v kryptomenovom svete žiadnou neznámou. Ide o správcu aktív, ktorý sa zameriava najmä na inštitucionálnych investorov, ktorí prejavia záujem o kúpu Bitcoinu, avšak nechcú s tým mať  žiadne starosti. Grayscale Investments ponúka svojim klientom custodial služby, ktoré odbremeňujú inštitucionálnych investorov od toho, aby sa museli registrovať na burzách, vytvárať si peňaženky, alebo verifikovať svoje účty.

No a ako sa v posledných týždňoch zdá, práve táto forma investície sa novým inštitucionálnym investorom, ktorí vstupujú do trhu s kryptomenami, veľmi pozdáva. O tom svedčí najmä množstvo BTC, ktoré Grayscale Investments nakupuje. Iba za posledné týždne nakúpila Grayscale Investments viac ako 40 000 BTC ( s hodnotou približne 640 miliónov dolárov). Práve podpora inštitucionálnych investorov môže byť kľúčová k tomu, aby sa Bitcoinu podarilo prekonať svoje predošlé ATH a dostať sa na oveľa vyššie sumy, čo sa môže pomaly potvrdzovať už teraz.

Kurzy mensi

4.Paypal a vstup retail investorov

Ak Grayscale Investments zobrazuje rastúci záujem inštitucionálnych investorov o nákup BTC, tak PayPal bude môcť byť ako metrikou zobrazujúcou záujem retail investorov. Práve táto platforma iba tento týždeň umožnila všetkým svojim americkým používateľom nákup kryptomien za 20 000 dolárov týždenne, pričom túto hranicu už 2x navýšila.

Predstavitelia tejto spoločnosti sa navyše vyjadrujú, že o kryptomeny je oveľa väčší záujem, ako si pôvodne mysleli. PayPal však nekončí iba pri pár kryptomenách, ktoré si môžu nakúpiť iba obyvatelia USA. Naopak, na rok 2021 má pripravených hneď niekoľko noviniek spojených s kryptomenami, ktoré môžu výrazne ovplyvniť ich pozíciu v spoločnosti.

5.Dopad halvingu

Pred vyše polrokom sa navyše udiala jedna z najočakávanejších a najsledovanejších udalosti v kryptomenovom svete. Bol ňou tretí Bitcoin halving, ktorý opäť zmenšil o polovicu odmeny platené za vyťaženie bloku z 12,5 BTC za blok na 6,25 BTC. To samozrejme ovplyvní celkovú ponuku a skôr či neskôr sa vždy prejaví na cene najväčšej kryptomeny.

Pokiaľ sa teda spojí zvýšený záujem zo strany retailových investorov a taktiež aj inštitucionálnych  investorov s halvingom a teda klesajúcou ponukou, cena Bitcoinu môže z dlhodobého hľadiska ísť iba jedným smerom. Podporiť to môže aj "MicroStrategy Effect" a zmena rétoriky gigantov z finančného sveta. Samozrejme, že nikto netvrdí, že Bitcoin už musí odtiaľto iba letieť „to the moon,“ avšak pokiaľ sa budú tieto fundamentálne udalosti podpisovať pod cenu Bitcoinu tak, ako sa podpisovali doteraz, je viac ako pravdepodobné, že najväčšia kryptomena sa čoskoro dostane do bull marketu (pokiaľ tam už nie je).

Zdroje: https://www.forbes.com/, https://www.trustnodes.com/, https://decrypt.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart