0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.02.2022 Intel prichádza na trh s ťažbou kryptomien

Polovodičová spoločnosť Intel prichádza na trh s ťažbou kryptomien, pretože vyvíja nové energeticky účinné čipy, ktoré budú dodané koncom tohto roka.

Vo firemnom blogovom príspevku senior viceprezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Intel v skupine Accelerated Computing Systems and Graphics Group Raja M. Koduri uviedol, že spoločnosť si uvedomuje, že niektoré blockchainy vyžadujú enormné množstvo výpočtového výkonu, čo sa bohužiaľ odzrkadľuje v spotrebe obrovského množstva energie. Preto zameriava svoje úsilie na realizáciu plného potenciálu blockchainu vývojom energeticky najefektívnejších výpočtových technológií.

Prečítajte si tiež: Visa vykázala platby spojené s kryptoměnami v hodnotě 2,5 miliardy dolarů

Na čo sa chce zamerať?

Spoločnosť sa zameriava na zabezpečenie energetickej účinnosti v nových čipoch akcelerátora blockchainu. Podnecuje to globálne obavy súvisiace s údajným environmentálnym vplyvom ťažby Bitcoinov v dôsledku enormnej spotreby energie v tomto procese. Intel sa snaží využiť technológie s ich výpočtovej iniciatívy na úrovni zetta na poskytovanie energeticky efektívnych riešení.

Spoločnosť by tiež vytvorila novú medzinárodnú konferenciu polovodičových obvodov v rámci divízie Koduri. Bola by zodpovedná za budovanie vlastných kremíkových platforiem na optimalizáciu výkonu ťažby blockchainu a návrhy superpočítačov.

Okrem toho spoločnosť verí, že jej inovácie obvodov prinesú blockchainový akcelerátor, ktorý má viac, ako 1000-krát lepší výkon na watt alebo energiu. Konkrétne energiu spotrebovanú za jednotku času ako bežné GPU používané na ťažbu blockchainových sietí, ktoré využívajú šifrovanie SHA-256.

Argo Blockchain, BLOCK (predtým známy ako Square) a GRIID Infrastructure patria medzi prvých zákazníkov tohto pripravovaného produktu.

Ťažba

Spoločnosť Intel mala v priebehu rokov zvláštny, nízkoprofilový vzťah so svetom kryptomien. Náročnosť ťažby Bitcoinov sa zvýšila do tej miery, že pre šancu na ziskovosť sú potrebné ASIC pred GPU. Čo sa týka ťažby Etherea, tak NVIDIA a AMD momentálne dominujú vo sfére so svojimi GPU masovo predávanými ťažiarom. Pred odhalením hardvéru na ťažbu Bitcoinov spoločnosť Intel nezaznamenala veľa akcií v oblasti kryptomien, okrem toho, že minulý rok prevzala malý podiel v akciách Coinbase.

Nové čipy by zvýšili prítomnosť Intelu na krypto trhu. Spoločnosť zverejnila svoj podiel na americkej kryptoburze Coinbase v podaní americkej SEC v auguste minulého roka. Intel k 30. júnu vlastnil 3 014 akcií triedy A CoinBase. Podiel v tom čase mal hodnotu približne 790 000 dolárov.

Konkurent Intelu Samsung, ktorý podľa Counterpoint Research v roku 2021 získal prvenstvo na globálnom trhu s čipmi, údajne tiež pracuje na krypto čipoch pre ťažbu. Podľa správy TechCrunch z februára 2018 hovorca spoločnosti Samsung uviedol, že jej zlievareň sa zaoberá výrobou čipov na ťažbu kryptomien.

Zdroj:https://www.financialexpress.com/industry/intel-to-enter-crypto-mining-space-with-new-energy-efficient-chips/2432672/,https://cointelegraph.com/news/intel-to-enter-crypto-space-with-blockchain-accelerator-shipping-later-this-year

Mohlo by ťa zaujímať

cart