0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.10.20 Verejne obchodované spoločnosti držia už takmer 7 miliárd dolárov v Bitcoine - a včera sa pridala ďalšia!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vzniká v kryptomenovom svete nový trend? Konkrétne trend, v ktorom rastie počet verejne obchodovaných spoločností, ktoré investujú svoje aktíva do kryptomien? Štatistiky tomu určite nasvedčujú najmä potom, čo sa spoločnosti MicroStrategy a Square v posledných týždňoch verejne vyjadrili, že do najväčšej kryptomeny investovali desiatky až stovky miliónov dolárov. Nejde pritom ani zďaleka o prvé spoločnosti, ktoré takto spravili, pričom iba včera sa pridala ďalšia známa spoločnosť v investíciu až 100 miliónov dolárov.

Takmer 7 miliárd v Bitcoine

Počet spoločností, ktoré sú verejne obchodované na burzách a oficiálne zverejnili, že investovali do Bitcoinu, sa rozrástol od 15. septembra o zmienený Square a MicroStrategy. Avšak tento zoznam má stále viac a viac zaujímavých spoločností, ktorých prítomnosť v kryptomenovom svete je určite skvelou správou. Iba včera sa ale pridala ďalšia, o ktorej si povieme viac už v nasledujúcich riadkoch.

Prečítajte si tiež: Zaplavil kryptomenový svet prehnaný optimizmus?

Prvenstvo vo veľkosti BTC portfólia stále patrí spoločnosti Grayscale Investments, čo určite nie je prekvapujúce. Koniec koncov, nakupovanie Bitcoinu a iných kryptomien a tvorenie produktov a služieb spojených s týmito digitálnymi aktívami je ich biznisom. Drvivú väčšinu BTC, ktoré vlastnia verejne obchodované spoločnosti preto drží práve Grayscale Investments, keďže je v jej portfóliu takmer 450 000 BTC v hodnote viac ako 5,1 miliardy dolárov. Ak by aj Grayscale nikdy nepredala alebo nedokúpila žiadne bitcoiny, stále bude vlastniť viac ako 2 % z celkového počtu BTC.

Public companies’ Bitcoin holdings

Zdroj: cointelegraph.com

Suverenita Grayscalu je vidno aj na tomto obrázku. Okrem toho je ale vidno aj to, že spoločnosť ako MicroStrategy, ktorá začala kupovať Bitcoin iba v auguste tohto roku, už patrí do TOP 3 verejne obchodovaných spoločností, čo sa týka veľkosti BTC portfólia. Medzi ďalšie významné spoločnosti z tohto zoznamu patria CoinShares, Galasy Digital alebo 3iQ Digital Asset Management a po novom aj Stone Ridge.

Jack Dorsey a Michael Saylor idú príkladom

Čo je však ďalším pozitívom, je zanietenie nových spoločností, ktoré do tohto sveta vstúpili. CEO oboch spoločnosti, aj Jack Dorsey (Square) aj Michael Saylor (MicroStrategy) sa už niekoľkokrát stihli verejne vyjadriť, že množstvo spoločností ich bude nasledovať, pretože investovanie do Bitcoinu má množstvo výhod. Len v pondelok sa napríklad Michael Saylor vyjadril, že Bitcoin je prvým digitálnym monetárnym systémom, ktorý je schopný správne vyobraziť financie ľudí a firiem po celom svete férovým spôsobom.

Členstvo mensi_LOW

Michael Saylor tým narážal na vyjadrenia guvernéra Bank of England, Andrewa Baileyho, ktorý sa vyjadril, že nielenže nevidí žiadnu vnútornú hodnotu (intrinsic value) Bitcoinu, ale že sa taktiež obáva toho, ako ľudia využívajú kryptomeny bez toho, aby vnímali ich volatilitu. Samotný fakt, že CEO MicroStrategy je zrazu takto veľmi bullish ohľadom Bitcoinu je skvelou správou pre kryptomenovú komunitu. Sám Saylor bol v niekoľkých podcastoch, rozhovoroch a článkoch, v ktorých sa verejne vyjadroval na tému kúpy BTC a svetlej budúcnosti tejto kryptomeny.

Stone Ridge ako novinka

O spoločnosti Square a MicroStrategy sa popísalo už naozaj veľa. Avšak iba včera pribudla ďalšia firma, ktorá investovala viac ako 100 miliónov dolárov do Bitcoinu. Je ňou Stone Ridge Holdings Group LP (známa ako Stone Ridge), ktorá iba včera oznámila, že vlastní viac ako 10 000 BTC, s aktuálnou hodnotou viac ako 110 miliónov dolárov.

Rovnako ako množstvo iných spoločností sa aj Stone Ridge vyjadrila, že Bitcoin má byť ich „treasury reserve asset“ (bezpečné aktívum). To ich má ochrániť pred nestabilitou a chaosom vo finančnom svete. Aj toto oznámenie opäť poukázalo na to, že firmy po celom svete sa obracajú stále viac a viac na Bitcoin a preto sa dá očakávať, že zoznam spoločností, ktoré sú verejne obchodované na burzách a vlastnia bitcoiny sa rozrastá.

Zdroje: https://cryptoglobe.com/,https://cointelegraph.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart