0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

13.07.21 Grayscale bude spolupracovať s BNY Mellon na vytvorení Bitcoin ETF

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Grayscale Investments patrí medzi najväčšie kryptomenové spoločnosti vôbec. Tento správca aktív je dokonca najväčšou spoločnosťou tohto druhu v kryptomenách, pričom spravuje takmer 30 miliárd dolárov v kryptomenách ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin či Bitcoin Cash. Práve táto spoločnosť sa rozhodla aktuálne uzavrieť spoluprácu s najstaršou bankou v USA, Bank of New York Mellon (BNY Mellon). Tá má pomôcť Grayscalu nielen s vytvorením nového Bitcoin ETF, ale takisto aj s inými aktivitami.

Banky sa postupne pridávajú

Spolupráca medzi kryptomenovými spoločnosťami a bankami nie je pomerne často vídaná. V posledných dňoch je to práve naopak, keď viac a viac bánk zakazuje napríklad prevody na kryptomenové burzy. Banky totižto po väčšinou proti kryptomenám bojujú, keďže pre nich kryptomeny predstavujú jasnú hrozbu. Iba málo z nich sa zatiaľ odhodlalo do kryptomenového sektora poriadne vstúpiť a poskytovať rôzne produkty či služby spojené s týmito aktívami.

Jedna z bánk, ktorá sa ale takéto kroky nebojí robiť je evidentne BNY Mellon, čo potvrdila už začiatkom roka  niekoľkými zaujímavými kryptomenovými krokmi ako napríklad spravovanie kryptomien pre svojich klientov. Teraz sa ale BNY Mellon rozhodla uzavrieť spoluprácu s Grayscale Investments. Táto banka má od 1.októbra nielen poskytovať pomoc s tvorbou Bitcoin ETF, ale takisto aj s celkovým účtovníctvom či administratívou danej spoločnosti.

„Spolupracovať s BNY Mellon je dôležitým krokom, ktorého súčasťou je aj pretvorenie Grayscale Bitcoin Trust na ETF. Tento krok nám rozšíri obzory a možnosti v tomto sektore a taktiež je v súlade s našou stratégiou, v ktorej sú klienti vždy centrom toho, čo robíme. BNY Mellon má dlhú reputáciu ako dôveryhodný poskytovateľ služieb, pričom sa už postaral aj o vytvorenie jedného z prvých kryptomenových tímov, ktorý pomôže pri spravovaní a raste digitálnych aktív ako investičnej triedy.“

Aj tak znelo pomerne optimistické vyjadrenie na túto tému zo strany CEO spoločnosti Grayscale, Michaela Sonnensheina. Rovnako ešte podotkol, že BNY poskytuje pomerne zaujímavé prepojenie medzi inovatívnou a dôveryhodnou bankou, čím sa radí medzi unikáty v tomto odvetví.

Prečítajte si tiež: Nový zákaz na TikToku vo veľkom obmedzí "kryptomenových influencerov"

Podľa neho má prísť ku bližšej spolupráci medzi týmito dvoma spoločnosťami v rôznych smeroch, pričom má byť ale najväčší akcent najmä na vytvorenie už spomenutého Bitcoin ETF. Povinnosti BNY Mellon by v tomto prípade mali zahŕňať napríklad predloženie kompletnej dokumentácie regulátorovi SEC (Securities and Exchange Commision).

BNY nespolupracuje na Bitcoin ETF iba s Grayscalom

BNY Mellon pritom už poskytuje svoje služby aj pre SkyBridge Bitcoin ETF, ktorý už čaká na schválenie. Tak ako ale so všetkými ETF, aj v tomto prípade sa dá očakávať, že SkyBridge si ešte poriadne počká, pretože najmä americkým regulátorom sa ani zďaleka nechce do schvaľovania tohto typu investičných produktov. Takéto služby má navyše BNY poskytovať napríklad aj spoločnosti Bitwise Asset Management, ktorá už taktiež čaká na schválenie svojho Bitcoin ETF.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart