0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

13.01.21 Jack Dorsey vytvára fond na ochranu Bitcoin vývojárov

Jack Dorsey je proste unikát. Bývalý CEO Twitteru a aktuálne CEO spoločnosti Block je dlhoročným priaznivcom Bitcoinu. Niekoľkokrát sa veľmi pozitívne vyjadril na adresu najväčšej kryptomeny, pričom aj povedal, že pokiaľ by ho Bitcoin potreboval, tak by sa pridal ku jeho vývoju. A hoci tak ešte priamo nespravil, niekoľko z jeho krokov, akcií či činov jasne naznačuje, že to myslí vážne. To potvrdil aj včera.

Čo je Bitcoin Legal Defense Fund?

Iba včera sa začal kryptomenovým svetom šíriť email, v ktorom mal Jack Dorsey predstaviť nový Bitcoin Legal Defense Fund. Hlavnými predstaviteľmi daného fondu majú byť okrem Jack, ale aj Alex Morcos, zakladateľ spoločnosti Chain-co labs a takisto profesor informatiky na Univerzite Sussex, Martin White. Fond by tak mal mať veľmi dobre vyvážené predstavenstvo.

Hlavným cieľom tejto neziskovky by mala byť ochrana Bitcoin vývojárov. Tí majú byť často odrádzaní od vývoju Bitcoinu najmä častými obvineniami, vyhrážkami a súdnymi spormi. Bitcoin vývojári pritom často nemajú dostatočné legálne zastúpenie a tak radšej kapitulujú a stiahnu sa. To napríklad iba za posledných pár mesiacov spravili Jonas Schnelli, Samuel Dobson či John Newbery pri Bitcoin Core.

Prečítajte si tiež: IMF sa opäť púšťa do kryptomien - najnovší report ničí jeden z najbežnejších krypto-naratívov

Dorsey, Morcos a White vidia riešenie vo vytvorení tohto fondu. Už priamo v danom emaile, ktorý bol rozposlaný Bitcoin vývojárom, sa nachádza aj nasledovné:

„Ako reakciu, navrhujeme koordinovanú a formálnu odpoveď na pomoc pre vývojárov. Bitcoin Legal Defense Fund je neziskovou entitou, ktorej cieľ je minimalizovať legálne problémy, ktoré odrádzajú software vývojárov od aktívneho participovania na Bitcoine a s ním súvisiacich projektoch ako Lightning Network, či Bitcoin privacy protokoly.“

V danom emaile sa takisto okrem iného aj píše, že služby sú dobrovoľné a tak ich môžu vývojári využívať iba ak chcú. Pomoc im aktuálne má byť poskytovaná od dobrovoľných právnikov a právnikov pracujúcich na polovičný úväzok. Ich úlohou bude nielen pomôcť s legálnym zastupovaním Bitcoin vývojárov, ale takisto s určovaním prípadov a súdnych sporov, v ktorých bude Bitcoin Legal Defense Fund pomáhať. Rovnako bolo tiež aj zmienené, že v aktuálnej situácii nie je potreba akýchkoľvek dotácií či finančných príspevkov, i keď to sa môže v budúcnosti zmeniť.

Prvý prípad na stole?

No a zdá sa, že vôbec netrvalo dlho a prvý prípad má už daná neziskovka na stole. Má ním byť pomoc vývojárom, ktorí boli obvinení zo zmocnenia sa privátnych kľúčov Craiga Wrighta. Ide o spor známy pod názvom Tulip Trading Lawsuit, ktorý dostal meno podľa spoločnosti Craiga Wrighta. Samozrejme, že všetci zainteresovaní dúfajú, že Wright daný spor konečne prehrá a skončí s týmto handrkovaním, k čomu by mohol napomôcť priamo už aj tento fond.

Tento krok sa samozrejme stretol s veľmi optimistickými reakciami. Najmä na kryptomenovom Twitteri sa mnoho ľudí z tohto sveta vyjadrilo veľmi pozitívne ohľadom nielen výberu prvého súdneho sporu, ale takisto aj ohľadom samotného Bitcoin Legal Defense Fundu. Podľa zakladateľa Blockchain Commons, Christophera Allena, ide o krok, ktorý je veľmi vítaný. A to najmä kvôli tomu, že má riešiť problém, ktorý sa v kryptomenovom svete vyskytuje už príliš dlho.

Podobných reakcií či povzbudení je hneď niekoľko, čo opätovne poukazuje na fakt, že Jack Dorsey sa pri Bitcoine nezvykne mýliť. Aj tento krok má napomôcť najväčšej kryptomene k tomu, aby napredovala a to za pomoci špičkových vývojárov, ktorí sa nebudú musieť viac obávať o súdne spory či nezmyselné obvinenia. Viac času im tak ostane na vývoj samotného Bitcoinu a rôznym súvisiacim protokolom.

Zdroje: https://cryptoslate.com, https://ambcrypto.com, https://www.theblockcrypto.com, https://cointelegraph.com/, https://bitcoinmagazine.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart