0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

11.07.21 Nový zákaz na TikToku vo veľkom obmedzí „kryptomenových influencerov“

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomeny to na sociálnych sieťach nikdy nemali ľahké. Ich pozícia bola vždy vo veľkom ovplyvňovaná aktuálnou situáciou na trhu, pričom najmä prechod z bull marketu do bear marketu, kedy ľudia vo veľkom prichádzali o peniaze, vedel spôsobiť náhly príchod rôznych zákazov a obmedzení. Také niečo sa stalo napríklad aj v roku 2018, kedy sa Facebook rozhodol tvrdo zakročiť voči kryptomenovým reklamám. Ani na Youtube to tvorcovia kryptomenového obsahu nemajú ľahké hlavne kvôli rôznym shillerom, ktorí bezhlavo „trepú“ kadejaké drísty a nezmyslené predikcie a zhadzujú tak aj takých kryptomenových influencerov či tvorcov obsahu, ktorí skutočne vedia čo robia. Napriek tomu, že proti akciám Facebooku či Youtubu sa dá veľa krát nesúhlasiť, krok TikToku je pravdepodobne krokom, ktorý sa dá vnímať aj pozitívne.

Zákaz (nielen) kryptomenových reklám

Podľa najnovších zmien v interných pravidlách TikToku, sa táto sociálna sieť rozhodla vo veľkom obmedziť obsah, ktorý je spojený s tematikou financií. Konkrétne má ísť o zákaz reklám a propagačného obsahu, ktorý sa má týkať kryptomien, „get rich quick“ schéme, pyramídových schém, forex tradingu, pôžičiek či kreditných kariet. Hneď na prvý pohľad je však táto kombinácia viac ako zvláštna, kvôli tomu, že spája podvody s relatívne normálnymi finančnými aktívami či produktami.

Prečítajte si tiež: CEO Binance požaduje "jasné nariadenia" uprostred rastúceho tlaku

Ale práve v tom sa dá vidieť najväčší problém a dôvod, prečo sa TikTok rozhodol zakázať veľa finančného obsahu. Táto platforma totižto slúži najmä generáciám používateľov ako generácia Z či najmladší mileniáli. Ich znalosti z finančného sveta sú ale veľmi obmedzené a preto je práve TikTok veľmi jednoduchou platformou na to, aby prostredníctvom nej došlo ku rozšíreniu akéhokoľvek podvodu či ilegálnej finančnej skupiny.

No a keďže mladí ľudia, ktorých finančná gramotnosť nie je ešte najlepšia, často nevedia rozoznať medzi rozumnou a nerozumnou investíciou, TikTok sa rozhodol rázne zasiahnuť a obmedziť tak aj kryptomeny. Samozrejme, že to nie je ideálna správa pre solídne kryptomenové projekty, ktorá sa chceli na tejto platforme najmä prezentovať mladým potenciálnym zákazníkom či používateľom.

Aj jeden z posledných prieskumov britského finančného regulátora, Financial Conduct Authority,  potvrdil, že prostredníctvom TikToku sa extrémne veľa mladých ľudí nechalo nachytať na get-rich schémy alebo rôzne extrémne rizikové investície.

Na druhú stranu treba ale rovno dodať, že o žiadnu extrémnu stratu nejde. Solídne projekty si vždy v kryptomenovom svete svoje miesto nájdu a tak im určite nehrozí, že pohoria iba preto, že TikTok zakázal reklamy spojené s kryptomenami.

Žiadne affiliate linky

Na tento problém poukazujú už istý čas rôzni finančných poradcovia či regulátori. Podľa nich je najväčším problémom práve fakt, že daný obsah býva často reklamovaný cez „influencerov,“ ktorí nemajú poňatia o tom, čo reklamujú. Často im má chýbať aj akékoľvek finančné vzdelanie, čo všetko iba zhoršuje. Aj preto často dochádza ku recenziám či reklamám, ktoré lákajú na registrovanie na rôzne platformy prostredníctvom rôznych affiliate linkov.

Práve dané affiliate linky majú slúžiť ako hlavný prostriedok na zárobok pre daných influencerov, ktorí sú tak často veľmi motivovaní na to, aby „shillovali“ rôzne trading platformy či schémy čo najviac. Žiaľ, určite nikto z kryptomenového sveta nemôže popierať skutočnosť, že veľa takýchto podvodov, či pofiderných investície je aj v kryptomenovom svete. Aj preto tak z časti toto rozhodnutie TikToku dáva zmysel, aj keď to neznamená, že aj my automaticky hádžeme Bitcoin do jedného vreca s rôznymi meme coinami či shitcoinami.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/, https://bitcoinist.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart