0
 0,00 0 items

No products in the cart.

10.11.20 Veľká Británia pripravuje podrobné regulácie pre digitálne meny

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokrok kryptomenového sveta sa už určite nedá zastaviť. Kryptomeny samotné nerastú teraz len na cene, ale takisto aj na počte užívateľov, peňaženiek alebo nových projektov, ktoré sú s nimi prepojené. Rovnako s tým rastú aj všetky digitálne meny a platobné systémy, ktoré sa taktiež tešia obrovskému rastu zákazníkov a používateľov. Postupne si toto všetko uvedomujú aj politici a predstavitelia štátov, ktorí sa snažia vybudovať vhodnú infraštruktúru pre nové technologicky založené platobné systémy, čo teraz potvrdila Veľká Británia.

Veľká Británia ako líder vo FinTechu?

Podľa najnovšieho stanoviska ministra financií Veľkej Británie, Rishiho Sunaka, sa pokúsi táto krajina dostať do popredia vo vývoji digitálnych platobných technológii a dostať sa medzi úplných lídrov v týchto technológiách. Veľkej Británii by to malo pomôcť nielen s udržaním sa medzi svetovými veľmocami, ale takisto aj vyriešiť ekonomické a finančné výzvy spojené s Brexitom.

Podľa správy, ktorú vydalo ministerstvo financií iba včera, sa má navyše Veľká Britínia aktuálne aktívne zaoberať vývojom digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) a pracovať na vývoji vlastného stablecoinu. V danom stanovisku sa uvádzalo napríklad aj nasledovné:

„Nové technológie ako stablecoiny – súkromne vydané digitálne meny – môžu zmeniť spôsob, ako ľudia ukladajú a vymieňajú svoje peniaze, čím by boli platby nielen rýchlejšie, ale takisto aj lacnejšie.“

Minister financií pritom povedal, že napriek tomu, že ide o pomerne vzrušujúcu zmenu, ktorá má Británii pomôcť, tak je potrebné, aby bola vykonaná dobre a v prospech občanov Británie. Na vývoji legislatívy, ktorá sa bude zaoberať reguláciami digitálnych platobných systémov, má však pracovať ministerstvo financií aj spolu s centrálnou bankou Anglicka (Bank of England). Aj do tejto spolupráce vkladá Rishi Sunak pomerne veľká nádej:

„Začíname novú kapitolu v histórii finančných služieb a pokúsime sa o obnovenie pozície Veľkej Británie ako svetového finančného centra. Náš plán je zaistiť, aby sa Veľká Británia posunula viac ku otvorenému, atraktívnemu a dobre regulovanému trhu.“

Na čom konkrétnom ale majú tieto inštitúcie a úrady pracovať je zatiaľ nejasné. Priveľa konkrétnych a technických detailov totižto nebolo zverejnených ani v oficiálnom stanovisku ministerstva financií, ani prostredníctvom centrálnej banky.

Prečítajte si tiež: Ďalšia finančná spoločnosť potichu nakupuje kryptomeny - jej portfólio je naozaj zaujímavé!

Na vývoji sa už pracuje

Oficiálne stanoviská, ktoré boli centrálnou bankou Anglicka vydané počas tohto roka hovorili o tom, že na vývoji CBDC sa už ale pracuje. Minimálne to vyplynulo už z niekoľkých správ a prieskumov Bank of England, ktorá už študuje digitálne meny centrálnych bánk a vytvára rôzne modely, podľa ktorých by mohli tieto digitálne meny fungovať.

Členstvo mensi_LOW

Okrem toho, že nie je ešte ani vytvorená poriadna legislatíva, sa vôbec nevie o tom, kedy by mohlo prísť ku spusteniu týchto mien. Jediné, čo Bank of England zatiaľ zverejnila je, že CBDC budú slúžiť ako doplnok ku hotovosti a nie jej náhrada. Podľa toho, akými krokmi sa ale táto banka uberá je jasné, že čo i len čiastočné implementovanie takýchto digitálnych mien do systému, bude trvať vo Veľkej Británii poriadne dlho.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://www.gov.uk/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart