0
 0,00 0 items

No products in the cart.

10.01.21 EOS prišiel o svojho CTO - cena reagovala prudkým prepadom

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Jedna z najväčších kryptomien na trhu a takisto aj jeden zo „zabijakov Etherea,“ EOS, prežil veľký ťažký deň. V oficiálnom oznámení sa totižto so spoločnosťou Block.one, ktorá stojí za vývojom EOSu, rozlúčil CTO a jedna z najpodstatnejších postáv za touto kryptomenou, Daniel Larimer. Ten ale v posledných dňoch oznámil prostredníctvom svojich sociálnych médií hneď niekoľko noviniek a zmien v jeho kariére.

Block.one opustil významný člen

Daniel Larimer, CTO Block.one a zakladateľ kryptomenovej burzy Bitshares ako aj blockchainovej sociálnej platformy Steem, dnes vo svojom krátkom blogu oznámil, že sa so spoločnosťou musí rozlúčiť. Daniel Larimer sa pritom v danom oznámení zdržal nejakých konkrétnych dôvodov toho, prečo sa so spoločnosťou lúči alebo čo ho k tomu viedlo.

„Som veľmi hrdý na EOSIO software, ktorý som bol schopný vytvoriť a spustiť za pomoci extrémne talentovanej skupiny programátorov. Ako všetky dobré veci, tak aj táto musí prísť ku svojmu koncu. Dňa 31.decembra 2020 som oficiálne rezignoval na mojej pozícii ako CTO Block.one.“

Takto znela krátka správa, po ktorej sa EOS ocitol vo veľkých (cenových) problémoch. Iba za menej ako 24 hodín prišiel EOS o takmer 25% svojej hodnoty, keď z dnešného maxima, ktoré bolo na hodnote 3,91 doláru klesol až na 2,86 doláru. EOS bol pritom jednou z mála high-caps kryptomien, ktorá ešte nezažila poriadny rast. Ten sa však na teraz pravdepodobne odkladá,  keďže strata Daniela Larimera sa berie ako veľmi negatívna správa, čo cena nepochybne odzrkadľuje.

Prečítajte si tiež: Hybrid PoW a PoS konsezusov

Niet sa pritom čomu diviť, keďže Daniel Larimer bol súčasťou EOSu už od roku 2017 pričom bol jednou z najústrednejších postáv Block.one. Práve preto je jeho odchod tak citeľnou stratou, aj keď na základe jeho ďalších vyjadrení nejde pravdepodobne o žiadny vnútorný spor s tímom alebo o stratu dôvery v projekt, ale skôr o osobné presvedčenie.

Larimer toho mení viac

To vyjadril prostredníctvom svojich sociálnych sietí, kde povedal, že cíti, že sa vo svojej kariére musí posunúť ďalej a aj preto si čoskoro zruší svoj Twitter účet a niekoľko iných sociálnych médií.

„Budem pokračovať vo svojej misii na vytvorení otvoreného trhu, ale aj dobrovoľných riešeniach ako zlepšiť bezpečný život, rovnosť a spravodlivosť pre všetkých. Sám neviem čo presne bude ďalšie, avšak prikláňam sa na stranu vytvorenia riešení, ktoré pomôžu s budovaním technológii odolných voči cenzúre.“

Jeho cieľom je vytvorenie technológii ako napríklad sociálnych médií, ktoré umožnia ľuďom zabezpečiť si svoje slobody najmä vo voľnosti prejavu. Ako príklad už preto uviedol v jednom z jeho predošlých príspevkov odchod zo sociálnej siete Twitter, ktorá podľa neho cenzuruje oveľa viac účtov a užívateľov, ako by mala. Jeho vyjadrenie prišlo pritom tesne potom, čo bol zrušený Twitter účet prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

Svoje názory a práce bude pritom naďalej zdieľať s komunitou najmä prostredníctvom voice.com alebo svojho blogu moreequalanimals.com. Určite sa tak nedá hovoriť o úplnom odchode z kryptomenovej komunity, keďže je viac ako pravdepodobné, že akýkoľvek projekt Daniela Larimera v budúcnosti bude istým spôsobom podporovať nielen slobodu slova a prejavu, ale takisto aj kryptomeny.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptobriefing.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart